Adrien Brody a Beyoncé Knowles v biografickém hudebním dramatu o vydavatelství Chess Records, jež dalo světu rhythm'n'blues. Právě díky němu se z Chucka Berryho, Muddyho Waterse, Etty James či Willieho Jacksona staly zářivé hvězdy.
Kdyby v roce 1950 nevzniklo v americkém Chicagu hudební vydavatelství Chess Records patřící Leonardu Chessovi, možná by se svět nikdy nedozvěděl, jakou sílu v sobě skrývá hudební styl rhythm and blues, zkráceně R&B. Právě tato společnost se v padesátých a šedesátých letech minulého století stala hlavním centrem populární hudby produkované afroamerickou menšinou a právě díky Chess Records se z Chucka Berryho, Muddyho Waterse, Etty James či Willieho Jacksona staly hvězdy nejvyšší zářivosti. Byla to doba jako stvořená pro žhavou a strhující muziku, které právě tito zpěváci měli plné srdce. Po každém vzlétnutí sice následuje pád, ale Chees Records a umělci kolem něj dali světu víc, než mohl kdokoli očekávat. Ve výborném hudebním dramatu režisérky Darnell Martinové ztvárnil hlavní postavu Leonarda Chesse oscarový Adrien Brody a po jeho bok se postavila hudební superstar, uhrančivá kráska se zlatem v hrdle Beyoncé Knowles. (oficiální text distributora)

Muf911

Pokud máte zrovna náladu poslechnout si pár starých rokenrolových pecek, tak vám tenhle film udělá moc radost. Navíc si uvědomíte, jak to tenkrát s těmi černochy v padesátých a šedesátých letech v Americe vlastně bylo a za co všechno může hudba a kultura vůbec. No a taky se mimo jiné pokocháte pohledem na pár pěkných amerických automobilových veteránů. ()

Saxos

Černý blues, velký růžový Cadillacy, černý kolečka místo cédéček. To byla Amerika, kterou měl každý rád. Trochu neuspořádané dílo, ale ten kdo má rád muziku by měl vidět. Soundtrack super. ()

haroldeee

Pohodový snímek který krásně popisuje vydavatelství Chess Records. Během celého filmu jsem se bavil a vychutnával si děj. Hodnocením je někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Chybělo mi trochu víc procítěné hraní Muddyho a Lea. ()

rigby

Velmi povedený film o zrodu legendárního vydavatelství, o zrodu rokenrolu, o pozadí natáčení slavných nahrávek věhlasných bluesových a rokenrolových hvězd. Možná to chtělo jít trošku do hloubky, ale to by možná film ztratil na pružnosti a skvělé koukatelnosti. Takto je to přijatelné i pro diváka, který k této hudbě nemá takový vztah, nebo nezná hlavní umělce, kteří se tu objevují. A díky za Rolling Stones, ti mě fakt pobavili... ()

bonovox

Vďaka námetu pôsobivá životopisná dráma o začiatkoch Rhythm and Blues a o všetkých veľkých hviezdach daného obdobia a žánru. Aj výber hercov je skvelí na čele s Brodym a Beyonce. Takmer dokonalé ()

Tomas_PO

Vďaka tvorcom za zdokumentovanie zrodu rhytm n' blues pre mladšie generácie. Pocit autenticity deja je silný, stvárnenie postáv prirodzené. Miestami sa ale musím s hanbou priznať, že mi oko od telky stratou poroznosti mierne ubehlo, takže jedna hviezda dole. ()

Koffe

Výborný film, mám pro tento druh filmů a tento styl hudby malou slabost takže nemůžu jinak a musím tento skvělý snímech pochválit. Skvělí herci v čele s Adrienem Brodym a Beyonce a úžasná muzika, prostě balada pro oko i ucho. ()

saaaky

Co říci :) K filmu mne přivedla jedna pro mne moc důležitá dívka pro kterou je daný obor - hudba, komponování, zpěv - přímo domácí téma, narozdíl ode mne - totálního analfabeta, pouhého posluchače :) Nevěřil jsem, když mi se svým krásným úsměvem na tváři říkala, že mě film rozhodně zaujme a jen tak nepustí. A měla pravdu! I přesto, že jsem se v historii všech nahrávacích studiíí nikdy nepohyboval a asi nikdy pohybovat nebudu mě film pohltil. Krásné životopisné vyprávění o tom, jak rychlý může být vzestup i pád a jak trpké jsou některé konce. Vše doplněno nádhernou hudbou, velmi kvalitními hereckými výkony a opravdu autentickou atmosférou tehdy ještě černobíle dělené Ameriky. Nemohu než jen říci - bravo! ()

Pythonator

Povinnost pro všechny, kteří se zajímají o historii muziky. Film je přecpaný perfektní hudbou od Muddyho Waterse, Chucka Berryho a jiných velikánů. Zároveň obsahuje kus historie lidí co se točili kolem vydavatelství Chess Records. Ukazuje vznik rock'n'rollu a nepatrně naznačuje i z čeho vzešla legenda jménem The Rolling Stones. Právě Stouni totiž v počátcích čerpali hlavně z klasického rhytm'n'blues Muddyho Waterse. Pokud vám v žilách nekoluje rocková či bluesová krev jako mně, tak film nikdy nedokážete zcela ocenit. Dokonalý prožitek z filmu mi pokazil jen jeho konec, kde po 100 minutách krásné hudby zazní nějaký současný rapující černoch. Mísit klasické R'n'B se současnýma MTV srancema, tak to teda ne. ()

JimLogan

Věčná škoda, že to ve výsledku vyznělo poněkud tuctově. Ale ať to vezmu z té nebo z té strany, tak scénář téměř nenabízí nic, co už bychom v nějakém tom hudebně-biografickém filmu neviděli. Na druhou stranu jen a jen chválím obsazení, to je skutečně skvostné (ačkoliv jasnou jedničkou je pro mě Eamonn Walker jako Howlin' Wolf) a všechny nově přehráté písně, které zazní také nemají chybu. Škoda, že nemohu zvlášť hodnotit soundtrack ten by byl za plný počet. A ještě malá výhrada k časové linii příběhu, která byla ke konci hodně zpřeházená (nejlépe je to vidět na scéně, kde se Chuck Berry rozčiluje nad vykradením své melodie skupinou Beach Boys, to se stalo o cca pět let později než vyplývá z děje, tedy až po jeho návratu z vězení, podobně jako smrt Little Waltera, ke které došlo až v roce 1968). ()

sha.piro

Snímek není bez chyb, ale co se týče hereckého obsazení, kostýmů, stylu vyprávění a hudby, není co řešit - je to pecka. Co se týče hudebních filmů, právě takovéto mě baví nejvíc. Jazz, rock'n'roll, blues a podobné styly byly v té době mnohem poctivější, procítěnější a živější, než je tomu dnes. Jak neměl člověk talent, neuspěl. A kdo si chtěl poslechnout dobrou hudbu jinak než z rádia, musel si koupit LPčko, nebo jít na koncert. Dnes si kde kdo snadno a za pár vteřin stáhne a stejně rychle i smaže nějaké album, je to jen několika týdenní položka v telefonu, PC, či tabletu. Už s váma nekráčí po celý váš život se vztyčenou bradou, ale bojí se o svůj osud. Po vydání dobré desky si už fanoušci neutrhnou ruce, jako tomu bylo dřív, aby ji měli, jen sednou k PC a kliknou na Download. Není nic krásnějšího, než se vrátit v čase a dopřát svým očím i uším to, co jim dělá dobře. A tím jsou vynikající herci, skvělá hudba a... starý dobrý cadillac : ) A nedokážu nesmeknout před Eamonnem Walkerem, který zde skvěle ztělesnil Howlin'a Wolfa - ze všech herců se podobá své hvězdě nejvíce, spolu s Mos Defem coby Chuckem Berrym. Navíc, song od Eamonna je mnohem víc nabitý a drsnější, než od skutečného Howlina Wolfa a je velká škoda, že dosud nenatočil vlastní album - má hodně z Wolfa i Toma Waitse ()

Broen

Tak jako čekala jsem hodně. Zvlášť proto, že tohle téma miluju. Začátky zlaté hudební éry, hledání nových stylů a tak. Čekala jsem něco ve stylu Vinylu, který mě naproto uchvátil, ale prostě ha Micka asi nikdo nemá. Tohle bylo takové plynulé, pro mě bez výraznějších momentů, které by mě chytili a u který bych si říkala: Ty brďo, to se fakt stalo. Ani Adrien to nezachránil. ()

draxxi

Tohle je presne film, a jasne ze je to predevsim kvuli muzice, co hycka a objima moje srdce i dusi v naruci.... nadhera... 7/3/2024 94% ()

karmenka

Mala som sajnu, ze existuje nejaka Etta James aj Chuck Berry,podobne ako som tusila, ze slavnym bol aj Johny Cash ci Ray Charles... Vdako tymto filmom sa o slavnych osobnostiach hudobneho biznisu co-to dozviem, spoznavam chronicky zname piesne, rozsirujem si vseobecny prehlad. A strasne ma to bavi. ()

Zlaté glóby 2009

Zlaté glóby 2009