Čerstvý důchodce Frank Goode, který před osmi měsíci ovdověl, očekává dohodnutou návštěvu svých čtyř dospělých dětí. Frank má plicní fibrózu, celý život se dřel v továrně na telefonní kabely a dýchal zplodiny z PVC. Chtěl poskytnout dětem úspěšnou budoucnost. Jeho syn David žije v New Yorku a je úspěšným malířem, Amy pracuje na významném postu v reklamní agentuře v Chicagu, Robert je dirigentem orchestru v Denveru a Rosie divadelní tanečnicí v Las Vegas. Děti mu však postupně volají, že přijet nemůžou. Frank je zklamán a i přes varování lékaře se rozhodne vydat na cestu a postupně všechny překvapit svou návštěvou. Jeho první zastávkou je New York. David však není doma a neobjeví se ani následujícího dne. Frank pokračuje do Chicaga za Amy. Povečeří s ní a jejím manželem Jeffem a chce zůstat. Amy prohlásí, že má moc práce, Jeff odjíždí na služební cestu a vnuk Jack na tábor. Frank jede do Denveru, kde zastihne Roberta při zkoušce orchestru, Robert ale hraje na bicí. Vysvětlí otci, že se kvůli němu snažil, ale na dirigenta nebyl dost dobrý. Když se chce Frank zdržet, Robert mu řekne, že odlétá do Evropy, nemá si s ním co říct. Frank se vydává za dcerou Rosie do Las Vegas. Naplánují si večeři v restauraci, ale objeví se kamarádka s batoletem a žádá, aby jí ho Rosie pohlídala. Otec s dcerou zůstanou doma. Frank si uvědomí, že je něco v nepořádku a také mu docházejí léky. Děti dřív domů stále volaly, ale vždycky chtěly hovořit s matkou, jemu nic neříkaly. On na ně příliš tlačil. Matce se mohly svěřit. Jeho žena ho milovala, proto mu říkala o dětech jen to, co chtěl slyšet... (TV Prima)

milanko8

Tak takhle mě dlouho žádný film nedostal. Tento zacvičil s mými emocemi jako žádný jiný... Vynikající film, který musí dojmout snad každého, a pokud si ho člověk pustí v období Vánoc, není co řešit. 100 %. ()

Demoiselle

Emotivní, milý, do srdce /i od srdce/ jdoucí drama, De Niro hraje vynikajícího stárnoucího dědu/vdovce a jeho děti jsou dobře obsazené. Samovi se povedl sen hrát s oblíbeným hercem / a tomu přeji!/... Hezky vyřešené vzpomínání na děti i poslední scéna s obrazem s dráty! Milý film... ()

CrazymanM

Velmi příjemný film,i když je dost typicky americky sentimentální,ale tady mi to jaksi nevadilo,možná kvůli obsazení,nevím! ()

simoneo

Film ma chytil za srdce. Výkon Roberta De Nira je famózny. Mám rád filmy, ktoré sa týkajú reálnych a častých problémov zo života. ()

kubilov

Však víte, právě jste definitivně dosáhli podzimu života, manželka vám před nějakým tím pátkem umřela a děti na vás z vysoka serou. Na vaše pozvání nepřijede ani jeden ze čtyř (!) potomků a vy se tak musíte vydat na poslední velkou výpravu, která vás v životě ještě čeká, tedy.. za znovuzískáním přízně svých dětí. A to, od syna malíře do New Yorku, k bohaté dceři do Chicaga, k nepříliš úspěšnému synovi bubeníkovi do Denveru a nakonec do Las Vegas za životně zmatenou dcerou, které se ale také na první pohled nedaří nějak špatně. Při cestě potkáte spoustu více či méně hodných a vstřícných lidí, a když vám dojdou prášky, nezmatkujte a hlavně nekolabujte, mohlo by to být definitivní. Fajn road trip s fajn hercema, ale v pro mě naprosto nefajnovým podání. Možná až za pár desítek let. ()

_Jimmy_

Vyborny Robert De Niro v hlavnej ulohe. Velmi realisticke momenty zivota, ktore su skoro vsade. Vraj sme vzdy v pohode ale nie stale to tak moze vyzerat. ()

Domas88

Jedno asi z nejlepších dramat poslední dobou, působí to strašně přirozeně, jak herci tak i scénář, malinko drama s odkazem a zamyšlením. To se mi líbí, když má film "větší" význam a donutí vás třeba se zamyslet. Fakt paráda, no a Kate, tam prostě stará láska nerezaví :) ()

Aniki

Příliš okatě ušitá citová vydíračka, která samozřejmě v některých scénách funguje, v jiných zase tolik ne. Situace, se kterou se musí v tomto příběhu DeNiro vyrovnat, potkává bohužel lidi v seniorském věku velmi často...naši potomci mají prostě svůj život a pokud navíc v dětství cítili ze strany svého otce určitý až nepříjemný tlak, potom halt...."Pan herec" předvedl standardní, nijak oslnivý výkon, naopak mne mile překvapila Beckinsale. Scénář se mi zdál kapánek nedotažený a účelový, ale pokoukání to bylo nakonec celkem solidní, nikoliv však nadprůměrné a proto budou tři bludišťáci, myslím, tak akorát. ()

Habanera

Když nepřijde hora k Mohamedovi…Dojemné drama o křehkých rodinných vztazích, o otci, který se rozhodne cestovat napříč Amerikou, aby se dozvěděl něco o té upřímnosti vlastních ratolestí. Všichni mají svá tajemství, ale není času na zbyt zatěžovat své rodiče a rozrušit je a tak stačí říct to jednoduše “všichni jsou v pohodě”. ()

oSiSko

Tento film ma dojal, veľmi, priam enorme... donútil ma sa zamýšľať nad množstvom vecí a aj keď bolo dopredu často jasné, čo sa stane, pri filme som sa ani chvíľu nenudil. A aj tá chvíľa, ktorá mala byť tá najšťastnejšia z celého filmu, stretnutie celej rodiny na koniec..mi prišla veľmi smutná a dotvárala atmosféru celého filmu. Jednoducho krásny film. ()

mouzi

Prijemny, zabavny a pohodovy film. Nelze si ale nevsimnout reziserova zameru bud ze strachu z vysledku obsadit DeNira, ktery s prominutim z kazde sra*ky udela prinejmensim slusny film, nebo dost zvlastniho reziserova "vkusu", kde vedle DeNira postavi Barrymore, Beckinsale a Rockwella - to mi hlava nebere. Dva z nich mi absolutne splyvaji s Charlieho Andilky a ta treti s Unerworldem a Van Helsingem, a ac se na ni strasne rad divam, do tohoto fimu mi proste nesedi. Celkove vzato, slusny film, skoda DeNira na tuto roli, misto Barrymore mohla byt kdejaka jina buchta a na Kate Beckinsale se uprimne podivam rad kdekoli :) P.S. Nebyt DeNira, tak tento film stoji za prd do vetru. P.S.2: Nemyslim si, ze je DeNiro tak stary, aby nedokazal dostat a zahrat ZIVOTNI roli, i kdyz by to bylo tezke. Svoje nejlepsi si odbyl uz par let zpatky, ale hvezda jeho kalibru potrebuje kvalitni scenar a rezii. Prosim o to Hollywood, dejte Robertovi konecne zase KVALITNI roli! ()

Davemix

Skvělej Robert De Niro opět nezklamal a předvedl herecký koncert ve filmu, který ukazuje naprostou realitu běžného života. Doufám, že takhle nedopadnu až zestárnu. Naštěstí konec není zas až tak depresivní...70% ()

FiFoo

Hodně sentimentální, ale pořád imho v rámci dobrýho vkusu. Navíc mi De Niro vždycky připomínal vlastního tátu, i když ten toho po mě v dětství moc nevyžadoval, u mě to fungovalo dobře :) ()

veverysiak

Možno to príde niekomu patetické, klišéovité, gýčovité, či sentimentálne, ale vynímajúc záver by som bol teoreticky ochotný ísť s prívržencami takýchto a podobných názorov do sporu, myslím si, že vykreslenie hlavného konfliktu bolo zvládnuté nadmieru presvedčivo, čomu nepochybne prispel výkon De Nira a k frfľošom len krátko - urobte si kŕdeľ detí, drite celý život ako kôň, aby ste im zabezpečili niekoľkonásobne lepšie podmienky rozvoja ako ste mali vy a keď na zaslúženom odpočinku zistíte, že vaše predstavy sa dosť markantne líšili od predstáv vašich potomkov, potom si pozrite ešte raz tento kúsok a revidujte svoje staručké komentáre, takže 80%. ()

david666

Při úvodních titulcích jsem si říkal, že film by mohla být pecka. Nestalo se tak. De Nira mám hodně rád ale tady mu role nějak neseděla. Prostě nebyl přirozený. A ženský kolektiv tady byl taky spíš na okrasu. ()

pierre9

Prišlo mi to ako pocta hercovi filmom, v ktorom mu rolu ponúknu na sklonku kariéry. Nič náročné, nič originálne, akýsi sentiment, ktorý každý pochopí. Ja však verím, že De Niro ešte pred sebou čosi má. Pretože, povedzme si otvorene, bez neho by to hodnotenie šlo ešte nižšie. ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky