Uvězněni v čase

Héctor a jeho žena Clara se přestěhovali do nového venkovského domu. Jednoho večera Héctorův dalekohled zachytí v blízkém lesíku obraz nahé dívky. Když po tajemném přízraku začne pátrat, je napaden mužem, jehož obličej skrývá zakrvácený obvaz. Na smrt vyděšený nachází útočiště v tajemné budově, která stála v cestě jeho zběsilému útěku nočním lesem. Netuší, že vstoupil do míst, kde se tajně experimentuje s časem. Když se vrací domů, vidí na zahradě svoji ženu a v otevřeném okně... sám sebe. V časové smyčce, do které byl nedopatřením lapen, se roztáčí série katastrof, které budou mít pro jeho další život nedozírné následky. (oficiální text distributora)

Toto

Kedže som pred dvoma dňami videl Triangle, tak som vedel o čo kráča a už to nebolo to pravé orechové. Ale aj tak to bolo lepšie ako Triangle. ()

lennyd

Héctor se svojí ženou se přestěhuje do nového domu na samotě. Když si první den prohlíží dalekohledem okolí, uvidí polonahou dívku. Vydá se do lesa zjistit co a jak, ale je brutálně napaden mužem s obvázanou tváří. Jen tak tak se mu podaří utéct do nedaleké laboratoře, kde mu jeden z vědců umožní se ukrýt v podivném stroji. Jakmile ze stroje vyleze, z hrůzou zjišťuje, že se vrátil v čase o několik hodin zpět - a sleduje sám sebe jak si prohlíží dalekohledem okolí. Jediná šance je zbavit se svého druhého já, a navrátit se tam kam patří ... Nerad se chlubím, ale "vo co go" mne napadlo už při prvním kolečku (aby ne, když podobně laděné Triangle patří k mým oblíbeným filmům. Španělé se pokusili o něco podobného, ale dle mého názoru se jim to v pozdějších fázích filmu začalo trochu vymykat z ruky, a jednotlivé kroky všech Héctorů začaly být trochu nelogické. K trochu rozpačitému pocitu z filmu přidává i využití nepříliš zajímavých herců, i to, že se takřka celá druhá polovina filmu odehrává potmě. I přesto ale tento film rozhodně stojí za podívání, a jen pokud bych měl doporučit, zkuste i výše zmíněný Triangle.. ()

asirtes

Napätie by sa dalo krájať. Skvelé španielske sci-fi o troch postavách s minimom prostriedkov a maximálnym efektom... Aj keď v závere poľaví napriek tomu silno zapamätateľný špecifický zážitok. ()

Tereszka33

Bohužel pro mě byl děj spíše více než méně předvídatelný s neuspokojivým koncem naprosto nic neříkajícím. Psala Tereza 1. ()

Minimie

Téma cestování v čase mám ráda, ale tohle byla vážně blbost. Zápletka mi byla jasná po prvních deseti minutách a pak už jsem jen těžko udržovala pozornost. Hlavní postava je nesympatický trouba, co má v hlavě vymeteno a dělá naprosto nelogické věci prostě jenom proto, aby se staly - a vzhledem k tomu, že už víme, že se staly, je dost nuda sledovat to všechno dokola. Taky mě rozčilovaly skoky ze slunečného dne do úplné tmy, ačkoli měly být scény v reálném čase jen několik minut od sebe - když už se tvůrci rozhodli natočit film na přelomu dne a noci, tak by si to mohli trochu líp pohlídat… No prostě a jednoduše snímek, bez kterého by se filmový svět v klidu obešel. ()

noriaki

Filmy o cestování v čase se dají rozdělit do tří kategorií. Buď operují s nezměnitelnou časovou liní, nebo vyznávají svobodnou vůli měnící historii, nebo nedávají smysl. Los cronocrímenes nepatří do třetí kategorie a na zbytek musíte přijít sami. Bohužel to není nijak složité a to je největší zápor filmu. Děj druhé půlky jsem odhadl pět minut po začátku a závěr mi byl jasný zhruba někdy v polovině. Pomohlo mi, že scénář hraje fér hru a ukazuje opravdu všechno, stačí se jen pozorně dívat. Pro fanoušky tohoto svébytného žánru a pro milovníky malých mysteriózních thrillerů je to povinnost, a ty ostatní to minimálně neurazí. ()

MIGHTTREE

Hra času. Hlavní hrdina tentokrát není vládcem času, ale naopak je jeho otrokem. Čim více se snaží, tím vše vypadá beznadějněji. Film, kde stačí čtyři herci a možná proto si zaslouží větší uznání. Nápad cestovatele využit trochu jinak a patří mezi to zajímavější z celkové tvorby tohoto žánru. ()

Petr23

Velice zajímavý film, filmy s tématikou cestování času mám rád. Navíc je to španělský film, pro které mám slabost. Postupné rozplétání příběhu bylo velmi dobře zvládnuto, jen si nejsem jistý zda jsem ho dobře pochopil. Myslím že jsem ho pochopil správně, respektivně jestli ano, tak je tam pár logických chyb. Jen mi vadilo nelogické a hloupé chování Héctora a značná předvídatelnost. Když to shrneme tak jsem spokojen, navíc je to důkaz, že se dá natočit kvalitní a působivý film i bez milionových nákladů. ()

Unnamed

Film s velmi zajímavou tématikou cestování v čase a řešení situací, co se svým minulým "já". Velkou nevýhodou filmu je, že se děj stane značně čitelným, časový paradox nevysvětlitelným a chování hlavní postavy nepochopitelným. Přesto režisér dokáže velmi dobře navodit atmosféru a film vás zaručeně nenudí. 4* ()

Danny F.

Počáteční zápletka s perfektně propleteným dějem se vydařila a dost mě to zaujalo. Poté už bylo jen samotné opakování již viděného a tím pádem už zájem a pozornost upadli. 60% ()

klima777

Ten film měl zdánlivě vše, co měl mít. Přesto nefungoval. Ani trochu. Nevím proč. Škoda. Kombinace předvídatelnosti a hlavního hrdiny, jemuž chybí aspoň špetka charismatu? Možná. P.S. Zabít manželku je špatné a učinit totéž "náhodné cyklistce" ne? Hlavně, že se Hector 1, 2 a 3 zase pěkně sejdou jakožto nerozborná entita u rodinného krbu. Horor pro chalupáře, losery a mudly rozličného druhu. Pro "lidi jako my". Všední a šedivý. Tentokrát situaci nezachraňují ani lesy (spíše takové neduživé mlází). Cronocrímenes nešokují, pouze uvádějí do rozpaků. ()

Dino07

Ze začátku jsem byl celkem zklamaný, jelikož jsem od filmu čekal něco jiného a vidět starého páprdu jak pozoruje kozy mladé "roštěnky", mě do euforie opravdu nepřivedlo. Avšak potom už začal příběh brát rychlejší spád a přibilo trochu lepší atmosféry a vyššího napětí. Nakonec to vyústilo v hezký příběh, na který se dalo bez většího problému dodívat. 60% ()

Ravi

Jednoduchý, levný a inteligentní thriler, který Vám otevře oči a ukáže, jak jsou filmy o cestování časem hloupé, aniž jste si toho možná všimli, a který zároveň všechny podobné filmy strčí do kapsy. Odpověď kafralům. Levně, stručně, zásah 85% = 4/5 ()

Kalidor_

Nenápadné, trochu komorní sci-fi, které dokázalo udržet napětí po celou dobu. Lehký hororový nádech ze začátku byl velice osvěžující. Celkově za málo peněz hodně muziky. ()

Cejny

Tak nevím, jestli jen 3 hvězdičky nebo 4, spíš bych dal 3,5. Příběh je velmi zdařilý a dobře promyšlený, ikdyž se vám zhruba od poloviny stopáže začne zdát jasný. Na to, že se celý příběh odehrává na tak malém prostoru a s minimem herců, má své kouzlo. Cestování časem a časové paradoxy patří k mým oblíbeným tématům a v tomto filmu se s tím autoři poprali statečně. ()

sedm.1

Tak toto cestování v čase mi moc radosti neudělalo. Uvězněni v čase má sice originální námět a po většinu času jsem se i docela orientoval v zápletce, zmátlo mě tedy až náhlé vyskočení závěrečných titulků, kdy jsem si pak musel položit otázku, jestli mi náhodou něco podstatného během filmu neuniklo, ale to je v podstatě dost jedno, neboť zpracování celého snímku bylo vážně tak hodně nezáživné, že mě výsledek vlastně ani moc nezajímal. Na to, že má film nějakých 80 minut, přišlo mi, že se tam stejně toho moc působivého, strhujícího či jinak zajímavého nestalo, hlavní postava běhá sem a tam, kombinuje a kombinuje a výsledekem je pekelná nuda. V Uvězněni v čase mi navíc chyběla i pro tento žánr tolik důležitá atmosféra a především i alespoň minimální napětí, zkrátka mě toto cestování moc neoslovilo, ale pravdou je, že alespoň ten Butterfly Effect tady nedostal tolik na prdel. ()