Neutečeš (2014)

Atmosféra městečka ala John Carpenter, strašení bez lekacích scén, sympatické realistické postavy namísto tradičních figurek na odstřel, hudební podkres hraničící s genialitou a originální zápletka (tentokrát se opravdu nebudete bát pouze po setmění a pouze v samotě - a to platí i po cestě domu z kina) a to ještě celé v dokonale příjemném retro stylu. Co více si může skalní fanoušek přát? 9/10

Uneseni (2010)

Na pěti hvězdu mě dohnaly zdejší odpady. Zajímavé, že tihle uživatelé mají většinou pěti hvězdu u Mother's Day, což tak nějak nechápu a nehodlám se v tom nějak dloubat. Hlavně, že si to dokážou obhájit. :-) No, parádní napínavý thriller. Španělský způsob mi opravdu sedl, ta kamera nemá v tomhle subžánru konkurence. Herci výborní. Druhá polovina plná grád a konec naprosto odzbrojující. 'Španělský thriller' bude jednou kult.

Smrt přichází v bílém (2003)

Společně se Záhadou Blair Witch asi nejzvláštnější film ve svym žánru. V době, kdy jsem se registroval na csfd.cz pro mne bylo celkem překvapení, že je tu v červených číslech. To dokáže někdo ocenit? Očividně ano a dodnes mi to dělá radost. Opravdu zvláštně natočené a tak jako u Blair Witch s nejnepříjemnější atmosférou, jaká se divákovi může zažrat pod kůži. (což je myšleno samozřejmě v dobrym – a taky myšleno na projekce pozdě večer.) Kromě toho si taky nepamatuju u hororu zajímavější pointu, kterou jsem pochopil až na třetí zhlédnutí (teda co si aspoň pamatuju). A kombinace žánrů horror & comedy asi nikdy nebyla funkčnější. Škoda, že toho Jean-Baptiste Andrea nezkusil víc. Patří do hororový top 10.

Hodinový manžel (2014)

Proč to tu bože není v šedých číslech? Tady se 90% hodnotících naprosto zbláznilo. Další český pokus o vtipnou komedii a nakonec je to na stejné úrovni jako Troškovy Babovřesky. Asi zkrátka nemám smysl pro humor. :-(

Americký sen (2010)

Aneb způsob, jak dostat pravdu o bankéřích (a systému) do hlavy i těm největším nechápavcům.

You're Next (2011)

Jeden z nejlepších Home Invasion, co jsem kdy viděl. Takhle tenhle žánr má totiž přesně vypadat. Bez žádných zbytečných scén rovnou na scénu a nejlíp i s překvapením. Momentálně jsem akorát po zážitku, teď jsem to dokoukal, takže tenhle komentář berte trošku s rezervou. Když už jsem myslel, že to skončí, bafla na mě ještě jedna překvapivá (už finální [?]) událost.. Podobná věc se mi stala i u The Purge, z toho jsem byl dost rozhozenej a trvalo to dlouhou dobu po projekci. To věčný čekání, na tenhle film, stálo za to. A i jsem se bál, že budu lehce zklamán, jak už automaticky čekáte moc.. Ne, dostal jsem ještě větší záchvat eufórie, než jsem čekal. Vážně pecka a po dlouhý době nepředstavitelný zážitek. Proč nedávaj do kin tohle místo těch paranormálních aktivit?! Víc takových překvapení.

Americká krása (1999)

7.1 2013 jsem viděl vše.. Úsměv a zároveň slzy v očích, to se mi dlouho nestalo. Je to tak jednoduchý, ale zároveň hrozně složitý. Herci tam jsou jak tanečníci na plesu, k tomu ten úžasný hudební doprovod. Nejde tam nikomu nic brát za zlý, je to prostě život a každý ho nějak žije. Celý život trávíme hledáním smyslu toho, proč tu jsme, ale nakonec zjistíme, že tu jsme jen kvůli momentu, který je teď. Který právě teď prožíváme. Díky za ten film.

Země zapomnění (2011)

Škoda druhé poloviny. Ono to není tím, že je to trošku už zamotaný a vysvětlení se hledá těžko, je to tím, že už nejste nalazeni na atmosféru živé Pripyati a na život v ni. Stejný problém jsem mě i s knížkou ,Marie z Černobylu'. Pak to prostě někam celý zmizí a vy už sledujete jen obyčejný film. Ta pozitivní atmosféra a netrpělivý čekání na katastrofu, která hýbne dějinami, to čekání - pak to přijde a nic zvláštního se neděje. Nicméně ta první polovina je doopravdy božská. Postavy to vykreslilo dobře, stejně tak dobře to bylo zahraný, hlavně, co musím připsat byla výborná kamera. Jsem rád, že se to moc nesnažilo hrát na naše city, tak to prostě je a ti lidi s tím žít museli. I jsem se ztrácel v letech. Že to je deset let od výbuchu jsem se dozvěděl až tehdy, kdy bylo na školní tabuli napsáno datum a rok 1996, jinak bych vůbec nevěděl. No, ale zázraky čekat nešly. Kvůli mému silnému vztahu k tomu místu dávám pěkný čtyry hvězdy, ale zázraky od toho nečekejte. 65%

Zažili skutečnou katastrofu (2006) (seriál)

Dovolím si hodnotit pouze za Černobyl. V 50 minutách vám je řečeno to, co máte vědět. Bez žádných zbytečností. Natočeno to bylo výborně a citlivým ukápne určitě i slza. 70%