Mlčení Lorny

Mlčanie Lorny

Lorna's Silence

Belgie / Velká Británie / Francie / Itálie, 2008, 105 min

• Ducharme

Po Dítěti je pro mě Lorna jedno velké zklamání. Arta Dobroshi přehrává, dialogy jsou po většinu času zcela nepřínosné, konec je zbytečně dlouhý. Jediné co mě opravdu nadchlo je výkon Jérémie Reniera, který se svojí rolí jako obvykle dokonale sžil.(19.1.2009)

Velké ideály a špinavé ruce Lorně nesvědčí. Protest proti surovému okolnímu světu, který v ní začíná klíčit, prorůstá do symboliky nového života a zachování, které Lorna pěstuje ve svém srdci a nikoli ve svém těle. Tento prvek rozhýbe řád věcí a naplní její život nadějí. Intimní, civilní snímek, který není veselý ale ani smutný.(12.5.2009)

• Richie666

Dítě se mi líbilo hodně, Jérémie Renier je vážně skvělej (škoda, že tady nemá víc prostoru), ale tohle byla prostě nuda a ani tomu příběhu jsem nějak nedokázal dostatečně uvěřit, takže mi některé jednání hlavní postavy přišlo spíš nelogické (hlavně konec).. Dardennové mě tímto zkrátka nezaujali, přičemž jejich kvality jim rozhodně neupírám a budu se těšit na další zážitek.(21.3.2009)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(7.6.2009)

To co dělá Dardenny Dardenny už začíná být smyčka, která se kolem nich rychle utahuje. Sociální drama tisíckrát jinak, co rychle vyšumí.(18.10.2009)