foto

Jérémie Renier

  • nar. 6.1.1981 (39 let)
    Brusel, Belgie

Biografie

Jérémie Renier je belgický herec. Žije a tvoří v Paříži a Bruselu. Jeho filmovým debutem byl kritiky velice dobře přijatý snímek LA PROMESSE /1996/, režírovaný Lucem a Jeanem-Pierrem Dardennovými. Slavným se ovšem stal účinkováním v historickém dramatu BROTHERHOOD OF THE WOLF /2001/ s Vincentem Casselem a Monicou Bellucci a v belgickém snímku L'ENFANT /2005/. S Colinem Farrellem si zahrál postavu Eirika v krimi dramatu IN BRUGES /2008/.

Za roli ve filmu POTICHE /2010/  s Gerardem Depardieuem a Catherine Deneuve obdržel cenu Magritte Award pro nejlepšího herce. V roce 2012 ztvárnil roli slavného zpěváka Clauda Francoise v životopisném snímku CLOCLO. Za tuto roli získal na filmovém festivalu Cabourg Romantic Film Festival cenu pro nejlepšího herce. V roce 2006 vyhrál cenu Jeana Gabin Award a cenu Joseph Plateau Award pro nejlepšího belgického herce za film L'Enfant.

Oba jeho rodiče jsou povoláním chiropraktici. Jeho bratr Yannick Renier je taktéž hercem. Navíc má ještě dvě sestry a je nejmladším členem rodiny. V roce 2002 byl jmenován evropskou vycházející filmovou hvězdou společností European Film Promotion. Je ženatý s Helene Helinck – bývalou televizní moderátorkou a nyní dětskou módní návrhářkou, se kterou má dva syny.

Lukáš "gatuso" Častulík

Režijní filmografie

Filmy

2018 Carnivores

Scenáristická filmografie

Filmy

2018 Carnivores

Host

TV pořady

2008 Au Field de la nuit (TV pořad)
2007 Rencontres de cinéma (TV pořad)
1998 Vivement dimanche prochain (TV pořad)

Fanoušci tvůrce