foto

Jérémie Renier

  • nar. 6.1.1981 (38 let)
    Brusel, Belgie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jérémie Renier je belgický herec. Žije a tvoří v Paříži a Bruselu. Jeho filmovým debutem byl kritiky velice dobře přijatý snímek LA PROMESSE /1996/, režírovaný Lucem a Jeanem-Pierrem Dardennovými. Slavným se ovšem stal účinkováním v historickém dramatu BROTHERHOOD OF THE WOLF /2001/ s Vincentem Casselem a Monicou Bellucci a v belgickém snímku L'ENFANT /2005/. S Colinem Farrellem si zahrál postavu Eirika v krimi dramatu IN BRUGES /2008/.

Za roli ve filmu POTICHE /2010/  s Gerardem Depardieuem a Catherine Deneuve obdržel cenu Magritte Award pro nejlepšího herce. V roce 2012 ztvárnil roli slavného zpěváka Clauda Francoise v životopisném snímku CLOCLO. Za tuto roli získal na filmovém festivalu Cabourg Romantic Film Festival cenu pro nejlepšího herce. V roce 2006 vyhrál cenu Jeana Gabin Award a cenu Joseph Plateau Award pro nejlepšího belgického herce za film L'Enfant.

Oba jeho rodiče jsou povoláním chiropraktici. Jeho bratr Yannick Renier je taktéž hercem. Navíc má ještě dvě sestry a je nejmladším členem rodiny. V roce 2002 byl jmenován evropskou vycházející filmovou hvězdou společností European Film Promotion. Je ženatý s Helene Helinck – bývalou televizní moderátorkou a nyní dětskou módní návrhářkou, se kterou má dva syny.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2018 Carnivores

Scenáristická filmografie

Filmy

2018 Carnivores

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace