Dolanův cadillac

Scénografie:

Sara McCudden

Kostýmy:

Cathy McComb

King opět nezklamal. Ukázal, že dokáže napsat nejen dobrou hororovou knížku, ale i psycho drama. Tenhle film má už od začátku slušně našlápnuto díky surovosti Slatera a jeho vynikajícímu hereckému výkonu. Jenže zhruba v polovině začala filmu docházet šťáva. Závěr filmu se měl dle mého očekávání proměnit v zuřivou válku nervů a psycho atmosféry, ale místo toho jsem se dočkal jen pořádné dávky sprostých slov a debilního řvaní. Šlo vidět, že i český dabér měl hlasivky v prd.... V celkovém hodnocení u mě film dost pokulhává za svou knižní předlohou. Je to jen lepší průměrné drama(4.8.2010)

Ale jo tohle se mi líbilo celkem dost, taková lepší konverzačka, hlavně kdy se Slater dostane do díry, to je pak paráda, protože Slatera považuju za dobrýho herce, a i když tu Bantley moc neboduje, tak zahrál svojí roli dobře. ne není to ani zdaleka nejlepší Kingovka, tak jsem si prostě sedl a nechal se unášet.(17.10.2011)

Jako že je to takové místy nemastné neslané, to mě ani nepřekvapilo. Nejvíce mi vlastně vadí ten ultraspoilerový název, díky němuž během 10-15 minut filmu víte o filmu všechno důležité. Kingovu předlohu jsem nečetl (nebo si to nepamatuji), takže nevím, jak je to v povídce, ale ohledně příběhu mě film jednak nepřekvapil, jednak nepředložil nic moc zajímavého. Docela to ale zachraňují Christian Slater, který mě dost bavil a povedená hudba. Plus ta hornatá poušť. Jinak ale jedním okem tam, druhým okem ven. 2,5*(16.12.2013)

• -bad-mad-wolf-

Pamatuju si, že se mi docela dost líbila původní Kingova povídka. Obzvláště mě bavilo číst, kterak si titulní hrdina všechno plánuje a propočítává údaje o vykopané díře v silnici, aby do ní auto spadlo takovým způsobem, že z něj nebude úniku. Beesley natočil film, jenž trvá hodinu a půl a jediné zajímavé části - tedy chystání a kopání díry - věnoval asi tři minuty stopáže. Zbytek je o motherfuckerovi Slaterovi, který je motherfucker hlavně proto, že střílí asiatky do zad a obdivuje faldy oplácané ukrajinky. A především je o ničem.(6.3.2014)

• MATADOR

Nevím, jestli je to špatné zpracování Stephena Kinga, nebo Stephen King špatně napsal tuhle předlohu. Každopádně to smrdí jako televizní film, který se pomalu vyvíjí a až později dává všechno dohromady. Ještě že to bylo tak krátké :-) Pomsta byla vskutku sladká!(2.8.2010)