Dolanův cadillac

Scénografie:

Sara McCudden

Kostýmy:

Cathy McComb

Geniální Kingova povídka o jedné nemilosrdné a velmi originální pomstě, převedena do moderního, digitálního kabátku. Příliš se mi tato soudobá inovace nezalíbila, pro mě tím jakoby ztratila cosi ze svého "retra". Děj se odehrává v aktuálních letech a chybí mu Kingovská "zaprášenost". Slater byl jako krutý mafián dostatečně přesvědčivý. Wes Bentley jako slušný, vyrovnaný občan, jež za svým klidným zevnějškem skrývá touhu po odplatě, ve mě vyvolal rozporuplné dojmy. Kterak se snaží v mimice svého obličeje zápasit se strachem, touhou po odplatě a odvahou, mi místy přišlo až křečovité a spíše k pousmání. Celkové zpracování zapadá do průměru. Závěrečná scéna s mobilní konverzací mi přišla z hlediska vzniku povídky poněkud nejapná:)(9.3.2011)

Film je to slušný. Hodně dobrá hudba, ale původní povídka je asi hodně krátká a některé scény se tak pořád opakovaly. Slater přesto válí.(3.7.2009)

Jako že je to takové místy nemastné neslané, to mě ani nepřekvapilo. Nejvíce mi vlastně vadí ten ultraspoilerový název, díky němuž během 10-15 minut filmu víte o filmu všechno důležité. Kingovu předlohu jsem nečetl (nebo si to nepamatuji), takže nevím, jak je to v povídce, ale ohledně příběhu mě film jednak nepřekvapil, jednak nepředložil nic moc zajímavého. Docela to ale zachraňují Christian Slater, který mě dost bavil a povedená hudba. Plus ta hornatá poušť. Jinak ale jedním okem tam, druhým okem ven. 2,5*(16.12.2013)

King opět nezklamal. Ukázal, že dokáže napsat nejen dobrou hororovou knížku, ale i psycho drama. Tenhle film má už od začátku slušně našlápnuto díky surovosti Slatera a jeho vynikajícímu hereckému výkonu. Jenže zhruba v polovině začala filmu docházet šťáva. Závěr filmu se měl dle mého očekávání proměnit v zuřivou válku nervů a psycho atmosféry, ale místo toho jsem se dočkal jen pořádné dávky sprostých slov a debilního řvaní. Šlo vidět, že i český dabér měl hlasivky v prd.... V celkovém hodnocení u mě film dost pokulhává za svou knižní předlohou. Je to jen lepší průměrné drama(4.8.2010)

První hodina se docela vleče a oproti přímočaré povídce události zbytečně natahuje, ale poslední půlhodinka filmu reputaci docela napravuje. Slater je prima a Wes Bentley se taky snaží. Kingova povídka je o dost lepší i když nepatří zrovna k mým nejoblíbenějším a s filmem je to hodně podobné. Není to nic světoborného, ale za podívaní (přečtení) to stojí. P.S: V úvodu mě naštvalo nenápadné slovní zaměnění hadráka Dolana za megasvini Flagga. Kingovi fandové ví o čem mluvím.(7.11.2009)