poster

Dolanův cadillac

 • Velká Británie

  Dolan's Cadillac

 • Slovensko

  Nepriestrelný Cadillac

Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 2009, 89 min

Režie:

Jeff Beesley

Předloha:

Stephen King (kniha)

Kamera:

Gerald Packer

Producenti:

Rhonda Baker

Střih:

Daryl K. Davis

Scénografie:

Sara McCudden

Kostýmy:

Cathy McComb
(další profese)
 • SOLOM.
  ***

  King opět nezklamal. Ukázal, že dokáže napsat nejen dobrou hororovou knížku, ale i psycho drama. Tenhle film má už od začátku slušně našlápnuto díky surovosti Slatera a jeho vynikajícímu hereckému výkonu. Jenže zhruba v polovině začala filmu docházet šťáva. Závěr filmu se měl dle mého očekávání proměnit v zuřivou válku nervů a psycho atmosféry, ale místo toho jsem se dočkal jen pořádné dávky sprostých slov a debilního řvaní. Šlo vidět, že i český dabér měl hlasivky v prd.... V celkovém hodnocení u mě film dost pokulhává za svou knižní předlohou. Je to jen lepší průměrné drama(4.8.2010)

 • Campbell
  ****

  Ale jo tohle se mi líbilo celkem dost, taková lepší konverzačka, hlavně kdy se Slater dostane do díry, to je pak paráda, protože Slatera považuju za dobrýho herce, a i když tu Bantley moc neboduje, tak zahrál svojí roli dobře. ne není to ani zdaleka nejlepší Kingovka, tak jsem si prostě sedl a nechal se unášet.(17.10.2011)

 • eraserhead666
  ***

  Jako že je to takové místy nemastné neslané, to mě ani nepřekvapilo. Nejvíce mi vlastně vadí ten ultraspoilerový název, díky němuž během 10-15 minut filmu víte o filmu všechno důležité. Kingovu předlohu jsem nečetl (nebo si to nepamatuji), takže nevím, jak je to v povídce, ale ohledně příběhu mě film jednak nepřekvapil, jednak nepředložil nic moc zajímavého. Docela to ale zachraňují Christian Slater, který mě dost bavil a povedená hudba. Plus ta hornatá poušť. Jinak ale jedním okem tam, druhým okem ven. 2,5*(16.12.2013)

 • -bad-mad-wolf-
  **

  Pamatuju si, že se mi docela dost líbila původní Kingova povídka. Obzvláště mě bavilo číst, kterak si titulní hrdina všechno plánuje a propočítává údaje o vykopané díře v silnici, aby do ní auto spadlo takovým způsobem, že z něj nebude úniku. Beesley natočil film, jenž trvá hodinu a půl a jediné zajímavé části - tedy chystání a kopání díry - věnoval asi tři minuty stopáže. Zbytek je o motherfuckerovi Slaterovi, který je motherfucker hlavně proto, že střílí asiatky do zad a obdivuje faldy oplácané ukrajinky. A především je o ničem.(6.3.2014)

 • MATADOR
  **

  Nevím, jestli je to špatné zpracování Stephena Kinga, nebo Stephen King špatně napsal tuhle předlohu. Každopádně to smrdí jako televizní film, který se pomalu vyvíjí a až později dává všechno dohromady. Ještě že to bylo tak krátké :-) Pomsta byla vskutku sladká!(2.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace