poster

Dolanův cadillac

 • Velká Británie

  Dolan's Cadillac

 • Slovensko

  Nepriestrelný Cadillac

Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 2009, 89 min

Režie:

Jeff Beesley

Předloha:

Stephen King (kniha)

Kamera:

Gerald Packer

Střih:

Daryl K. Davis
(další profese)
 • Morien
  ***

  Vcelku slušné psycho, které by ovšem chtělo vzít a kompletně předělat, aby to byl taky vcelku slušný film. Ve finálním aktu se nachází mnoho potenciálu. Věřím, že nějaký talentovaný režisér a ne pouze televizní rutinář by to dokázal udělat tak, že by půlka kina ještě v půlce titulků zmrzle seděla zaražená do sedaček. Takhle je to nicméně tak, že půlka diváků odejde v televize, ještě než to skončí.(3.8.2010)

 • bassator
  **

  30%(6.12.2012)

 • MATADOR
  **

  Nevím, jestli je to špatné zpracování Stephena Kinga, nebo Stephen King špatně napsal tuhle předlohu. Každopádně to smrdí jako televizní film, který se pomalu vyvíjí a až později dává všechno dohromady. Ještě že to bylo tak krátké :-) Pomsta byla vskutku sladká!(2.8.2010)

 • DaViD´82
  *

  McCarthy má hraniční trilogii, King má Dolanův Cadillac. A Beesley nemá všech pět pohromadě nebo je geniální fyzik. Dokázal totiž svým filmem relativnost času v praxi. Jedna vteřina v jeho podání je jako celý den. Takže vás ve výsledku neokrade o pětaosmdesát minut, ale o takřka čtrnáct let života. Což je opravdové unikum. Oproti téhle čisté esenci nudy je už pak na hlavu postavané obsazení všech rolí opravdu jen nicotným detailem. Na druhou stranu v sobě Beesley musí mít i špetku umělce, jelikož nápad vzít adrenalinem a atmosférou překypující povídku a rozhodnout se ji zadaptovat jako urychlovač stárnutí, to už rozhodně chce pořádné koule.(4.7.2009)

 • gumli
  ***

  Ďalšia sfilmovaná Kingovka.Nie je to síce nič extra,ale pomsta je dosť dobré prešpekulovaná,azda až moc prefíkane.Hlavný hrdina má síce panický strach zo zločincov,ale pomsty sa nevzdáva.Je ochotný pre ňu urobiť všetko.A aj urobí.Prvá polhodina sa dosť vlečie,ale potom sa to akosi rozbehne a koniec je už celkom dobrý.Poviedku od Kinga som nečítal,tak neviem posúdiť nakoľko to bolo podľa nej.Od Kinga sa filmy točia dosť ťažko,to je známe až na niektoré výnimky.(14.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace