Dolanův cadillac

• Velká Británie Dolan's Cadillac (více)

Robinson ztratil ženu svého života, Elizabeth, která měla svědčit proti jednomu z největších zločinců Jimmymu Dolanovi. Než došlo k soudu, zahynula záhadně při „nehodě“. Zoufalý Robinson chce za každou cenu spravedlnost, a když selžou všechny legální prostředky, bere pomstu do svých rukou. Dolan jezdí ve svém cadillacu po dálnici a právě tu si zvolil Robinson jako místo odplaty… (oficiální text distributora)

eraserhead666

Jako že je to takové místy nemastné neslané, to mě ani nepřekvapilo. Nejvíce mi vlastně vadí ten ultraspoilerový název, díky němuž během 10-15 minut filmu víte o filmu všechno důležité. Kingovu předlohu jsem nečetl (nebo si to nepamatuji), takže nevím, jak je to v povídce, ale ohledně příběhu mě film jednak nepřekvapil, jednak nepředložil nic moc zajímavého. Docela to ale zachraňují Christian Slater, který mě dost bavil a povedená hudba. Plus ta hornatá poušť. Jinak ale jedním okem tam, druhým okem ven. 2,5* ()

Terva

....kdyby vás minul na ulici, ani si ho nevšimnete. Ale když se zamračil, ptáci padali z drátů. Na koho se zadíval, onemocněl na prostatu a pálilo ho při čůrání. Kam plivl tam uschla tráva. Pořád byl nějak mimo. I mimo čas. Byl králem nicoty.... Film natočen podle příběhu Stephena Kinga. Perfektní scéna je když se Robinson ( Wes Bentley ) učí střílet ze zakoupené zbraně ráže 44...první výstřel a já brečel smíchy. Ale zabít Dolana ( Christian Slater ) nebude tak jednoduché. On má totiž svůj Cadillac. Robinson chce však pomstu za svou lásku Elizabeth ( Emmanuella Vaugler ). A když to nepůjde přímo musí to udělat oklikou. CITÁT : Ať Bůh pomáhá tomu, kdo mu zkříží cestu.... Řvi, Dolane, řvi !!!! Pohled z Pekla je čistý a jasný... Výkon Christiana Slatera v Cadilacu na silnici č.71 západně od Las Vegas je perfektní. A jeho dialog z Robinsonem je excelentní....to se mi líbilo. Musím vyzvednou úžasný konec. Ano vím, pár chybiček se tam najde. Třeba ta lžíce od traktoru, v jednom záběru je lžíce velká a v dalším má lžíci úzkou....nebo pokládání poslední betonové tvárnice se dá taky zpochybňovat, ale to by byl spoiler. Hudbu dělal James Mark Stewart a je docela povedená. Zazní zde třeba Hold on od Crystal Kay. http://www.youtube.com/watch?v=SE-TFHg-epY ()

MATADOR

Nevím, jestli je to špatné zpracování Stephena Kinga, nebo Stephen King špatně napsal tuhle předlohu. Každopádně to smrdí jako televizní film, který se pomalu vyvíjí a až později dává všechno dohromady. Ještě že to bylo tak krátké :-) Pomsta byla vskutku sladká! ()

gumli

Ďalšia sfilmovaná Kingovka.Nie je to síce nič extra,ale pomsta je dosť dobré prešpekulovaná,azda až moc prefíkane.Hlavný hrdina má síce panický strach zo zločincov,ale pomsty sa nevzdáva.Je ochotný pre ňu urobiť všetko.A aj urobí.Prvá polhodina sa dosť vlečie,ale potom sa to akosi rozbehne a koniec je už celkom dobrý.Poviedku od Kinga som nečítal,tak neviem posúdiť nakoľko to bolo podľa nej.Od Kinga sa filmy točia dosť ťažko,to je známe až na niektoré výnimky. ()

Martin741

Christian Slater /Jmeno Ruze, Pravdiva Romance/ mi nikdy extra nevadil, ale ak bude dalej tocit taketo koniny, velmi rychlo sa to zmeni. Fyzika tu dostava kvalitne cez papulu /auto musi ist istou maximalnou rychlostou, aby spadlo do jamy a nepreletelo ju .... LOL. Uprostred filmu sa dohromady nic nedeje a divak zacne podozrivo casto zivat od nudy. Koniec je uz trochu lepsi, ale reziser Jeff Beesley /toto bol moj prvy film s nim/ mi urcite este dlho nic hovorit nebude. Bol som rad, ked sa film skoncil : 5 % ()

bourec

Nebylo to nic moc,taková nedotažená x-tá verze pomsty,jen ten konec byl originální,docela povedenej závěr.Ale kvalitu snímku to nezachrání.40%. ()

cariada

Zajímavý snímek spíš takový akčnák , který mě na Kinga ani moc nepasuje, ale přece jen je tam poznat. Vendeta jak vyšitá a dovedená až k dokonalosti. Hnusná smrt, ale zasloužil si jí. ()

zette

Od tohoto filmu jsem nic necekal a o to vice jsem byl prijemne prekvapeny. Idealni film na patecni vecer, kdy chce divak po celotydenni praci s necim omamnym v ruce vypnout u TV. ()

fars

K poměrně krátké povídce jsem se dostal k překvapivě velmi slušně natočenému filmu. Některé detaily z povídky zde tvůrci vynechali, některé jiné zase přidali. Hlavně v první půlce dost rozšířili popis Dolana a jeho obchod s uprchlíkama. Je to tak mezi 3 a 4*, nakonec jsem se rozhodl že Slater a Bentley za mě tlačí hodnocení nahoru. Doporučuji povedený český dabing. ()

st.jim

Co k tomu říci.......Z mého pohledu je to průser jako kráva. Trapná podívaná, která nemá špetku originality a inteligence. Christian se opravdu snažil, ale ani jeho herecký výkon nezvedá špatnost filmu. ()

PeterNet

Jak může někdo narvat šedesátistránkovou povídku do hodinu a půl dlouhého filmu? To musí dopadnout zle. Měli raději natočit sérii krátkých povídek, které budou mít spád, než natahovat... ()

demented

Naozaj netuším, prečo sa všetci za každú cenu snažia uviesť do filmovej podoby VŠETKO, čo na nás King vyflusne. Nieže by poviedka Dolnaov cadillac bola zlá... problém je v tom, že gro a sila tej poviedky spočívali v niečom než je to, čo sa nám snaží podstrčiť film a námet rozhodne nepostačuje na cca 80 minútovú stopáž. Výsledok je tak prinajlepšom nevýrazný a NUDNÝ. ()

zdenny

Christian Slater jako zmrd v lokálním thrilleru. Takže tři hvězdy za lokální thriller a Christiana Slatera. Absence byť jediného by hodnocení snížila. ()

Mr.Nigga

Naprostá slabota a zklamání. Díky dlouhé stopáži postrádá drive Kingova originálu, navíc přidává zbytečný balast okolo a přitom vynechává některé věci z knihy, které prohlubují příběh. King často u svých románů ze začátku nudí a má velice svižné vyvrcholení. To ovšem neplatí u krátkých příběhů ze kterého tento film vychází a přitom se chová stejně (první hodina nicmoc, konec velice dobrý). Herecké výkony nejsou vyloženě špatné, ale místy je cítit křeč a přehrávání a tím kazí jinak dobrou scénu. ()

sedm.1

Strašná nuda,kde se za lehce oživující dá považovat pouze atmosféra,která ale než svou kvalitou dokáže zaujmout spíše jistou neobvyklostí a vcelku i zajímavostí.Celé to tak alespoň chvílemi dostává vzhled slušného,potem a nasraností nasáklého psycha.Toť ovšem vše.Filmových mstitelů je od počátku kinematografie nespočítatelně a postava Robinsona v podání ne úplně šťastně obsazeného Wese Bentleye není rozhodně ničím vyjímečná,zajímavá či jakoliv jinak poutavá a pro děj výrazná.To spíše stojí za pozornost už Slaterův parchant,který jistým kouzlem oplívá a jeho scény a přítomnost film dost oživují a dodávají mu alespoň nějakou šťávu.Dolanův cadillac se ale jinak táhne jak týden před výplatou,na nějaké zvraty může divák rovnou zapomenout,celé se to ubíra jasným směrem,kde nemá šanci nic překvapit,není to napínavé,není to dramatické,není to drastické,je to zkrátka jalový béčkový vývar bez čehokoliv. ()

BlackTom

Hmm, filmová ľahôdka. Bolo by to na plný počet, nebyť otrasného Wesa Bentleyho (Robinson), ktorý mi začal byť sympatický až v samom finále filmu. Christian Slater však podal v roli slizkého Dolana naozaj perfektný výkon a právom si celý film ukradol pre seba. Bez neho by to bol šedý priemer a možno ani len to. Naozaj som neveril, že ten nápad s trestom pre Dolana môže dopadnúť tak dobre. Naozaj pekelná pomsta. **** ()

Petr.Kocfeld

Mně se to docela líbilo.Příběh o dvojici manželů a jejich trápení...Jsou učiteli a manželka umře při explozi automobilu.Proč ne?Dávám 3 hvězdy a 60 procent.Tento příběh není špatný,ale je místy drastický. ()