Dolanův cadillac

• Velká Británie Dolan's Cadillac (více)

Robinson ztratil ženu svého života, Elizabeth, která měla svědčit proti jednomu z největších zločinců Jimmymu Dolanovi. Než došlo k soudu, zahynula záhadně při „nehodě“. Zoufalý Robinson chce za každou cenu spravedlnost, a když selžou všechny legální prostředky, bere pomstu do svých rukou. Dolan jezdí ve svém cadillacu po dálnici a právě tu si zvolil Robinson jako místo odplaty… (oficiální text distributora)

hero_bk

Po douhé době na úrovni zpracovaný King. Pohled z pekla je čistý a jasný: Slunce je černé a noc je jasná. Pohled z pekla je čistý a jasný: Zlo je dobré a dobro je zlé. Pohled z pekla je čistý a jasný: Šílenství je rozumné. ()

Lilien

i majster tesár sa občas utne ako sa vraví. Už len samotná Kingova predloha je strašne nudná a nezaujímavá a neviem prečo vôbec niekto dostal chuť to sfilmovať. ()

Dinsberg

Na tenhle film jsem zvědavý, protože povídka je geniální (26.2.2009). Má zvědavost byla konečně (23.1.2011) ukojena. Třebaže se nejedná o oskarový kousek, nemůžu mu upřít určité kvality. Jen by asi filmu prospělo kdyby zůstal zasazen do doby, ve které se odehrávala povídka. Robinsona jsem si představoval trochu staršího a rozhodně méně na první pohled démonického. Christian Slater se v roli Dolana snaží seč může, ale chladnokrevnost mu nejde. Lepším Dolanem by byl Greg Bryk. Přece jen nejde film zatratit, protože hlavní dějovou linii režisér převedl na plátno velmi věrohodně. ()

vieriX

No rozhodně takový styl pomsty jsem ještě neviděl jako vesměs když někdo někomu zabije blízkého tak je ten dotyčný na dně a po čase se nasere a vystřílí všechny kdo s tím mají něco společného. Tady na to jde hlavni hrdina trochu jinak sleduje vrahy a jejich zvyky kudy jezdi a tak. Pak se prostě nechá najmout společnosti co děla silnice ve Vegas dře tam až skoro do úmoru a čeká na příležitost jak se pomstít. Pomsta je jednoduchá vykope a zamaskuje díru do které spadnou vrahové s autem a pak je prostě zasype a zabetonuje jak proste. Někdo by mohl říkat proč tak složitě vždyť stačí jen vzít zbraň a je hotovo ale v titulcích je podle Stephena Kinga a ten nikdy nešel jednoduchou cestou . ()

CrazymanM

Dobrý film,který ovšem nijak zvlášť nepřevyšuje spoustu jiných,podobných snímků.Přihlížím zřejmě i k tomu,že je to podle mého oblíbence,pana Kinga(dej mu pánbůh ještě dlouhý a literárně plodný život)! ()

axik

Nepříliš zdařilá adaptace výborné předlohy Stevena Kinga s nudnými, unylými hereckými výkony, neexistující gradací děje a bez špetky napětí. Škoda. ()

J.Mayen

Slabsi Kingova, predlohu jsem necetl,ale jde zde spis o krminalku, kde typeq patra na vlastni pest. Je to take sledovani pripravy vrazdy vraha,ale neni to nejak zazivny nebo pro hororvyho fandu prinosny. Za me teda ne velke ale stredni zklamani. ()

david666

I když dokonalosti povídky od Kinga tento film nedosahuje (tu jsem četl jedním dechem a patří k jeho nejlepším) a po polovině jsem si říkal, že je to standard, nakonec díky skvělému závěru a herectví dvou hlavních představitelů dávám nakonec o * navíc. I když si říkám, že potenciál předlohy zůstal trochu nevyužitý. ()

DonM

Pro Christiana Slatera špatně ušitá role. Způsob jak špatně natočit jednu průměrnou Kingovu povídku, jejíž myšlenka a smysl zůstaly pevně ukotvené v literárním díle. Na obrazovku už ale netrefily. Není to poprvé ani naposledy, ale je to trochu škoda, protože Dolanův Cadillac se zdá být příběhem pro filmaře méně složitým než ostatní mistrova díla. Za některé poměrně vtipné hlášky a několik silnějších momentů si zaslouží alespoň dvě hvězdy. ()

chinano

Občas se mi stane, že si nejsem jist, jestli jsem se koukal na stejný film, jako ostatní uživatelé. Tento film jsem shlédl někdy mezi půnocí a druhou hodinou ranní a kdyby to byla taková nuda, jak tady všichni píší, musel bych usnout po deseti minutách. Z filmu na mě ale dýchala depresivní, silná atmosféra vrcholící závěrečnými dvaceti minutami, kdy si hlavní hrdina volá s Dolanem. Zážitek, který bych každému beze zbytku doporučil. /84%/ ()

headshotd

Jako jediný vážný nedostatek filmu bych hodnotil nedostatek děje, což se ale vzhledem k předloze dá pochopit a omluvit. Film upoutal atmosférou, která postupem času jen houstla a ve výsledku mohu říct, že se jedná o tu lepší část zfilmované Kingovy tvorby. Za finále 4*. ()

Snakefinger

Sám nepatřím k fanouškům pana Kinga četl jsem všeho všudy jen pět knih a jejich filmové zpracování dopadlo bohužel vždy v jejich neprospěch (Zelená míle, Misery nesmí zemřít), přičemž to většinou to bývá přesně obráceně. Film byl příjemnou jednohubkou. Nic světoborného ale taky žádný propadák. Fajn herci a prima kulisy. Pohoda. ()

krijka

Znám tuhle Kingovu povídku. Není špatná, ale je to typické dílo Mistra, čili jsou v ní skvěle prokreslené charaktery, to King umí, i hajzl par excellence je u něj uvěřitelný, což je ovšem dáno opravdu výjimečným Kingovým darem, jeho schopností zaujmout a proniknout k postavě. Ovšem co se děje týče, to je jiná. V tom King nikdy neexceloval, v tom moc silný není. Až na výjimky jsou jeho příběhy většinou jednoduché, předvídatelné, ploché. A navíc tady jde o povídku, která je sama o sobě krátká, takže jsem byl zvědav, zda utáhne standardně dlouhý film. A byl jsem celkem příjemně překvapen, protože utáhla. Děj se téměř stoprocentně drží povídky a je to dobře, Slater i ostatní hrají dobře a tak se na to příjemně kouká. Rozhodně neurazí, málo koho nadchne, ale v dnešní záplavě braku je to spíš povedený počin. ()

Mark1983

Nejlepší část filmu je pohřbívání genstra pod silnici,ale jinak se u tohoto filmu nedá čekat něco extra.Celkem se jedná o zcela průměrný film. ()

famfuli

Jelikož jsem knihu nečetla, dívám se na film zcela jinak než znalci předlohy. Do okamžiku, než Dolan vleze do svého vozu, jsem si říkala, že to musí dopadnout katastrofálně. A přiznám se, že jsem se docela nudila, protože takových "předem jasných konců" jsem už viděla. Ale pozor změna. Od scény ve voze jsem se bavila, dialogy jako z té nejlepší severské komedie a já řvala smíchy. (Asi jsem neměla, ale bylo to tak.) Za ten geniální konec nemůžu jinak než za tři. Jinak bych asi dala za jedna. ()

honzahucin

Film by určitě šel ještě zkrátit, ale oproti jiným diskutujícím mi to nudné nepřipadalo. Past na auto je originální myšlenka, ale tak, jak je ve filmu znázorněna, by technicky realizovat nešla - to ovšem patří spíš na stránku Chyby ve filmu ;) Na Dolanův cadillac jistě brzo zapomenu jako na většinu průměrných filmů, což znamená, že nejde o vyložený propadák - ten bych si zapamatoval. ()

insky

Celkom fajn B-ckovy film. Pobavi. Netreba od toho čakať filmový zážitok a vtedy ho dopozeráte do konca, lebo ku koncu je to najzabavnejšie. Stred filmu sa vlečie ale vďaka kratšej stopáži to až tak nevadí. Ch.Slaterovi uloha zaporáka celkom pasovala, aj keď to pôsobilo lacným dojmom. ()

Yossaretix

Slater je skvěle nechutný, ale jinak z větší části docela nuda, až od té stavební přípravy ke konečné netradičně hrobařské pomstě to bylo výborné. ()