Hrůza v Connecticutu

• USA The Haunting in Connecticut (více)

Poté, co je rodina nucena se přestěhovat do nového bytu kvůli zdraví svého syna, začnou se v jejich novém domě dít zvláštní a nadpřirozené věci. Jak se později ukáže, nový dům stojí na místě, kde kdysi bývala márnice... (oficiální text distributora)

solaco

Prekvapivo celkom fajn duchársky horor, po nemastnom neslanom Unborn som si myslel, že to bude ďalšia zbytočná hororovo-popcornová blbosť, no popcornové to síce je, ale určite neurazí a má tentedncie dokonca aj vystrašiť. Podľa mňa jeden z tých lepších amerických hororov v tohto roka. http://strasidelnyblog.blogspot.com/ ()

miki68cz

Tento film není originální a je ze skupiny tisíce stejných filmů, dle stejných námětů. Nechápu, kde Amerika bere tolik příběhů podle skutečných událostí stejného kalibru. Je to asi opravdu země neomezených možností a věřím, že tenhle film není ve své kategorii zdaleka posledním. Filmu se nedá upřít dobré řemeslné zpracování a slušná gradující muzika a pěkné lekací scény. Tři hvězdičky dávám za to, že mi občas běhala opravdová husí kůže a o to vlastně tvůrcům šlo. Na zápis do historie kinematografie to ale stačit nebude. ()

pepino

Jeden z těch v poslední době vyrojených zbytečných a naprosto nestrašidelných "hororů". Jedna hvězdička za moc hezkou Amandu Crew. ()

Soubi

Ackoli se o novou ikonu v rámci žánru opravdu nejedná a na podobné téma jsme filmů viděli (troufám si říci) desítky, není to špatné. Vůbec to není špatné. Vše se odehrává v pohodovém tempu a při několika příjemných lekačkách (pokud o nich takto můžeme mluvit) se vám dech určitě zastaví. Pokud máte (nebo naopak nemáte) rádi duchařiny, film si rozhodně užijete, protože se jedná o celkově solidní horůrek, který sice plné sály trhat nikdy nebude, ale odfláknutý není a řekl bych, že je hodně podceněný. ()

vieriX

Pro mě od Kruhu z Naomi Watts hodně děsivý film u kterého mi tuhla krev v žilách. Velmi nadprůměrný horor. ()

Joe16210

Opravdu kvalitní horor. A navic podle skutečné události. Až se tomu nechce věřit. Musím uznat, že tento film je opravdu strašidelný. ()

intro

Průměrný horor s průměrnou atmosférou, navíc zbytečně natažený. Kratší a víc akce a mohla to být dobrá duchařská podívaná. Takhle se celkem povedlo jen závěrečných 20 minut. ()

Peter-1307

Jeden z pozerateľných hororov reprezentanta filmovej hororovej klasiky o dome, ktorý ukrýva tajomstvo minulosti. Herci mohli byť aj lepší. ()

Pitryx

Spíše nekrvavý psychohoror, údajně dle skutečné události. Je natočen dobře, skoro bez hluchých míst. Myslím, že snímek ještě za dvě nebo tři podívání stojí a neskončí někde v hlubokém podprůměru. Svých 60% si plně zasluhuje. Na lepší hodnocení mu něco málo chybí. CI 12122010 9507bt ()

Havala

přesto že tento film není ničím vyjímečný, spíše podobný spoustě hororů s prakticky stejným námětem, a herci taky ani moc nezáří dávím 4 hvězdy. Vždycky mě zajímá to co je podle skutečné události. V tomto případě sem trošku zapátral na internetu, jak to skutečně bylo. Ano, opravdu se jedná o děj podle skutečné události, i ten dům skutečně stojí (vypadá jinak ve filmu), a docela - na rozdíl od jiných filmů - sedí i celkem struktura celého příběhu. Skutečně se zde nastěhovala rodina s nemocným synkem - prý se jednalo o Hodgkinský lymfom, skutečně se kluk začal chovat divně jak se tam nastěhovali, skutečně např otec vyšrouboval žárovky v bytě apod. Toto je celkem věrně podle pravdy. Ten háček je ale v tom, že se celou kauzu snažilo několik lidí znevěrohodnit a na povrch začaly prosakovat jistě skutečnosti, které už trochu vyvracely věrohodnost příběhu - např spojitost s tím, jak se celý případ medializoval, s tím spojená touha o získání peněz z práv n filmy a knihy, atd. Rodina totiž skutečně peníze potřebovala. Naproti tomu něco bylo trochu přimíchání domyšleno pro zvýšení přitažlivosti filmu - těla ve skříni nebyla, ve vaně se dusila matka a ne mladá dívka (matka skutečně vystupovala v CNN a o tom se rozpovídala, dcera jí snad měla zachraňovat). Vlastně sem chtěl říct, že toto čtení různých souvisejících článků reakcí na netu bylo ještě poutavější a napínavější než film. V současné době je dům prý obydlen a nikdy v něm nestrašilo a je to "pěkný domov". Ruku na srdce - chtěli byste se tam nastěhovat? :-D ()

Pajotka

Hrůza v Connecticutu byla žánrově trochu krok do prázdna protože filmů s podobnou tématikou je snad tisíc.. Na druhou stranu proč ne? Zpracování pro mě bylo skvělé, myšlenka a zápletka v mezích normy lehce netradiční a o sympatickém hereckém obsazení ani nemluvě. Za sebe dávám 4* protože ač byl konec filmu předvídatelný, přesto pro mě jeho zpracování vybočovalo z řady. ()

jafuska

Pro mě naprosto zbytečný film, horory nesnáším a možná podle děje, co tady je napsáno, jsem si říkala, že by třeba by šlo se na to se podívat, ale na záběry mrtvých lidí nemám žaludek, a myslím si, že tento žánr je jen pro pár jedinů, kteří mají rádi krev, strach, a podobné náměty, já toto nemusím ()

Olafsson

Tři hvězdy si určitě zaslouží... Hlavně ze začátku parádní lekačky.. Zajímavá zápletka s pro mě překvapivým vyústěním... Doporučuji fandům duchařských hororů.. ()

Daryl.Dixon

Film je prý podle skutečné události. Proč ne. Věřím tomu, že se někdo přestěhoval do nového domu. Znám i pár lidí, co se někam přestěhovali, takže ten příběh je uvěřitelný. Tolik k části podle skutečné události. Pak je tu ta duchařská, kde neustále bouchají dveře a občas se pohybují záclony a to mají na starosti...DUCHOVÉ!!! U nás doma tomu říkáme průvan. Stačí zavřít venkovní dveře nebo utěsnit okna a ušetříte za exorcistu. A že hlavní představitel vidí divné lidi bude asi tím, že moc hulí...a nebo málo. Jinak ale celkem slušná duchařina, tak zítra kouknu na dvojku. ()

Brano

Film, ktorý ma zaujímavý príbeh a je natočený na základe "skutočnej udalosti". Síce o tom sa dá polemizovať do akej miery sa autori snažili zachytiť skutočnosť. Ako duchársky horor celkom solídny film, na ktorý sa dá pozerať a pri niektorých momentoch aj báť, ak si ho samozrejme pozriete v neskorších večerných hodinách. Ale sú aj o dosť lepšie filmy ohľadom tejto tematiky, takže taký lepší priemer presne vystihne tento film. Dá sa naň pozrieť aj viackrát a tiež má príjemné herecké obsadenie, ktoré na diváka urobí hneď lepší dojem. ()

zuzzuli

Po tomto filmu jsem měla takový ten špatný pocit. Možná to i souvisí s faktem, že je film natočen podle skutečné události. Byl to pocit jako, když jsme zhlédla 3:15 zemřeš, Řekla bych, že tento film je o něco slabší než už zmiňovaný film 3:15, ale určitě se v něm najdou slušné hororové prvky. Nenajdete tu, ale nějaké překvapivé lekačky, ze kterých úděsem spadnete ze židle. Celková atmosféra je slušná, a proto hodnotím horor pozitivně. ()