Ondine

• Česko Ondine: Víla z hlubin (více)

Byl jednou jeden rybář a ten vylovil mořskou pannu.  Když irský rybář Syracuse (Colin Farrell) vylovil z moře krásnou mladou ženu (Alicja Bachelda), řekla jen, že se jmenuje Ondine. Příznačné jméno, které znamená „ta, která přichází z moře“. Syracuse jí nabídne přístřeší a ona se usadí nejen v jeho domě, ale postupně i v jeho srdci. Neznámá cizinka vyvolává řadu otázek, ale rybářova malá dcerka Annie (Alison Barry) má okamžitě jasno. Ondine je podle ní vodní víla, kouzelnou mocí obdařená bytost, která vystupuje z vod proto, aby lidem nosila štěstí. Annie věří, že Ondine přišla kvůli ní, aby zachránila její selhávající ledviny. Syracuse sice na pohádky nevěří a zůstává nohama pevně na zemi, ale záhy i on podlehne jejímu kouzlu a je nucen si připustit, že od té doby, co s nimi Ondine přebývá, dějí se zvláštní věci. Mohli by spolu žít šťastně až do smrti, jenže Syracuse na šťastné konce už dávno nevěří. Ať Ondine je či není mořskou pannou, má za sebou temnou minulost, která ji za žádnou cenu nechce pustit na svobodu. Dokáže ji láska Syracuse zachránit, nebo se vrátí do hlubin zapomnění? (oficiální text distributora)

Izz

Ano,Ondine je poměrně banální.Ale co čekat od pohádky? Pokud člověk od začátku přistoupí na Jordanovu jasně danou koncepci,není problém se naladit na tu správnou vlnu,užít si kouzelnou atmosféru drsného Irska,jiskřící romantiku a chlapácky fešného Colina Farrella.Spokojenost. ()

karlee

Začátek varuje, že to bude rádoby poetický film, nicméně v první polovině je to ještě celkem snesitelné i pro cyničtěji zaměřené diváky. Druhá polovina je už ale dost slabá, ať už jde o zbytečné scény (opilecká etuda na lodi) nebo lehce očekávané vyústění. To raději tu pohádku, než sociální drama. ()

Tohuk

Neokoukaná a příjemná herečka, jako vždy dobrý Farrell, krásné irské pobřeží, nádherná hudba a poetický příběh, který neurazí. Film přesně spnil má očekávání a dávám 85%. ()

DavidWebb

Na tento snímok je nedeľné popoludnie ako stvorené, takže mi to skvele padlo do nálady. Celý príbeh sa dlho uberá smerom legendy/mýtu, preto som takmer dokonca veril tomu, že sa jedná o taký ten romantický fantasy film pre deti aj dospelých. Na koniec bola pointa predsa len omnoho prozaickejšia a reálnejšia čo však Ondine na svojej pútavosti nič neuberá. Príjemný, oddychový flick s dobre obsadenými hercami kde Colin Farrell neprudí, Alicja Bachleda je sexi, sympatická ženská a herecky víťazne z toho vychádza Syracusova chorá dcéra Alison Barry. Režisér celkom dobre vystihol prostredie a aj chladné chovanie/prístup ľudí z pobrežia Írska, v ktorom Ondine ozaj pôsobila dojmom mimozemšťana v našom svete. Postavy síce neboli divákovi predstavené do detailu a preto pôsobili trochu plocho, ale na bližšie zoznámenie sa s nimi proste nebol čas. Zrátané a podčiarknuté "u mně dobrý", rozhodne však neodporúčam ak nemáte radi romantiku a jednoduchý, trochu lacný spôsob spracovania a rozprávania. ()

Michal.Jezek

To néééé!! Třičtvrtě filmu vysněnou mořskou pannou, dcera Syracuse ji tak vidí, Syracuse je s ní štastný, na její zpěv se mu chytají ryby, vše to má své kouzlo a hodnotu 3 až 4 hvězd do té doby, než se zjeví příběh, jak to vlastně s "kouzelnou" Ondine bylo. Pak si člověk říká, co to teda bylo za kouzla??? Dvě hvězdy bohužel.... ()

Shitonit

Do mé negativistické části nervové soustavy to narazilo asi po 20 min, čímžto jsem to vzdal, páč mě to těžce neba. Moje chyba. Sakrble. ()

Solverino

Docela nuda... Farell mluví jako správná irská spodina, Selkie je celkem sympatická, ale na utáhnutí celýho filmu je to zoufale málo. Pořád se tam nic neděje a ta přemoudřelá holčička na kolečkách je fakt děsně nesympatická, skoro jako uječená Dakota F. Není o co stát, kdo chce vidět pěknej film o vílách ať se koukne na "Lady in the Water" - to jinší kafe! ()

Bigwave

Příjemná novodobá pohádka, doplněna skvělou hudbou, která dotváří kouzlo celému příběhu. Pořád jsem tomu nemohl uvěřit, že opravdu není mořskou pannou. ()

Brmbolec

Mne sa tento film celkom pozdával aj pre jeho zvláštnu pomalú atmosféru. K tomu ešte Colin Farrel je môj obľúbenec, takže z mojej strany hodnotím pozitívne. Tí, ktorí to nepochopili alebo sa pri tom nudili nech si pustia nejaký blockbusterový brak... ()

blacktomas

Pohádka hozená do drsné reality světa? Drsná realita obalená pohádkovou vatou? V každém případě se jedná o velmi povedený snímek, kterým se opět připomíná Neil Jordan. Colin Farrell vyzrál jako herec i jako osobnost a jeho irština je syrová stejně jako život obyvatel v odlehlých oblastech kdekoliv na světě. V tomto případě Irska. Ondine lze jen doporučit, je tu vše co příběh o životě potřebuje, navíc se jedná o dobrou filmařinu s nádechem tajemna. ()

Kellerman

Obrovské překvapení a rozhodně jeden z nejleších filmů roku! Neil Jordan byl vždycky hodně zajímavý režisér,Colin Farrell zase špičkový herec a když se pštěstilo okolo nich sestavit skvělý tvůrčí tým,bylo vyhráno a oba podle mého názoru natočili svůj nejlepší film.Úžasná atmosféra, krásné a drsné Irsko,pohádka zasazená do reality.Úžasný film,který nejen potěšil,ale nadchnul a je jedním z letošních nejlepších. ()

miki68cz

Klidný film, tak klidný a pohodový, že jsem u něj usínal. Ale i takové mám rád, bez střelby, bez rvaček, a podvodů a pozlátka. A poslechněte si dobře muziku - Sigur Ros - bomba ()

situs

Nuda. Tak by se dal popsat převažující pocit u tohoto filmu. Do poloviny filmu se v něm nestalo nic, co by mě alespoň trochu zaujalo a donutilo sledovat i tu druhou. ()

jafuska

toto je asi můj první Irský film, který jsem viděla, a mohu jen napsat, že je skvělý, nevím jestli bych uvěřila, že existuje mořská víla, jako malá holčička Annie, v tomto filmu, ale proč ne? Tento film je dobře propracovaný, sice režiséra Neil Jordan neznám, ale to nevadí, dobrý děj od začátku filmu až ke konci, další film, který bych určitě doporučila, ()