Běžný den v kanceláři se promění v děsivý boj o přežití poté, co 80 zaměstnanců kolumbijské společnosti Belko v Bogotě zjistí, že jsou pěšáky ve smrtící hře. Zatímco jsou uvězněni v budově, hlas z interkomu vyděšeným pracovníkům oznámí, že musí být během třiceti minut dva z nich zavražděni. Poté následuje další ultimátum. Z přátel se stávají nepřátelé a vznikají nová spojenectví, neboť na konci zůstanou naživu jen ti nejsilnější. (Cinemax)

Arsenal83

Klasika stavajúca na ľudskej povahe, čo sa ukázalo aj napríklad vo filme Experiment. Zadeľ ľuďom úlohy a oni sa začnú bez problémov správať pudovo, ako zvieratá. Lenže tu mi chýbalo trochu viac vystupňovania deja. Námet super, tešil som sa na to, pozeral s očakávaním, ale tá šťava nikdy neprišla. Milým a pohľadným prekvapením bola Portoričanka Adria Arjona, škoda len že každé druhé slovo z jej úst muselo byť fuck. Ale inak ten príbeh z väzenia bol ďaleko lepší. Tento film vykradol námet, ale nepriniesol zaujímavé rozuzlenie. ()

choze

Pokud čekáte hlubokou psychologickou sondu, něco existenciálního, rafinovaný nebo šokujicí thriller s shyamalanovskou pointou, jste na špatné adrese. Pokud vám stačí béčková vyvražďovačka, kde krev utěšeně stříká, tu a tam se cynicky pomrkne a divák se ani nestihne moc nudit, jste na správné adrese. ()

stration

Podobný styl filmů mám rád. Uzavřená skupina "pokusných" lidí, kde do poslední chvíle nevíte, kdo přežije a co za tím vězí. Zde je navíc skupina celkem velká, takže mrtvol kvapem přibývá a než se stačíte rozkoukat, je jich pár desítek. Celé je to celkem příjemně natočené a herci se snaží. trochu to sráží konec, který jsem už někde viděl a který se mi zdá tím pádem neoriginální. Na jedno zhlédnutí ale dobré, teda za tři. ()

misterz

Zavretá skupinka ľudí - boj o život sa môže začať, veď na konci je aj tak každý len sám za seba (teda väčšinou)... Aj takto by niekedy v budúcnosti mohol vyzerať sociologický prieskum. Veď predsa nikto nevie, aké šialenosti si ešte človek dokáže vymyslieť, ktohovie, fantázii sa medze nekladú... Musím priznať, som milo prekvapený. Hneď od začiatku sa tu začala pekne budovať atmosféra, a aj keď nedosiahla nejak extra závratných výšok, vydržala po celý čas. K tomu niekoľko známejších, slušne hrajúcich hercov, kus napätia, akcie a prekvapivo dobré gore a k spokojnosti viac nie je treba. Nadpriemer. 75/100 ()

silentname

Zaujímavý filmík. Rozhodne som rád, že som ho videl a ponúka určité zaujímavé pohľady do experimentoch na ľuďoch v absolútne krízových situáciach. V mnohom to funguje, no sú dve veci, ktoré ma na filme štvali. V prvom rade je to hudba. Absolútna tragédia. Autori nevedeli miestami ako jednotivé scénky správne spracovať a dali do nich hudbu, ktorá ma tam maximálne ruší, štve a nefunguje ani v najmenšom. Občas sa trafia, no potom sú tu iné momentky, kedy by scénky s viac creepy hudbou vypálili lepšie. A druhý problém je veľmi veľká priehľadnosť. Najmä ku koncu filmu. Keď sa zadá tretia úloha, viete presne ako to nakoniec celé dopadne a kto sa dostane z celej situácie von. Neklamme si, vieme to presne a nebudete s tým mať najmenší problém. A to napriek tomu, že by som bol radšej, keby sa z toho radšej dostali niektorí iní hrdinovia, ktorí mi boli aj viac sympatickí. A tu sa dostávame už ku kladným momentkám. Sú tu občas skvelé scénky a postavy, ktoré sú dokonca aj zapamätateľné a chceme, aby sa z tejto situácie dostali. A budeme im fandiť, lebo ich jednotlivé akcie budú opodstatnené a budú dávať zmysel. Plus scénka, kde umiera Owain Yeoman je podľa mňa vynikajúca. Znie to strašne, no rozhodne patrí medzi najlepšie postavy filmu, hoci je tu krátko. Záver asi indikuje sequel a voči tomu som celkom otvorený. Určite je priestor kam by to mohlo pokračovať a priniesť fázu 2, tak uvidíme. Ako celok je to fajn thriller s dobrými nápadmi a celkom dobre využitým potenciálom, no má svoje problémy. Hodnotenie: B- ()

• Spolu s filmem vyšla i hra ve virtuální realitě „Belko VR: An Escape Room Experiment“. (Osiris_o.O)
  • Zhruba v čase 52:00, je děj doprovázen hudbou Antonína Dvořáka z „Rusalky“ – „Měsíčku na nebi hlubokém“. (kalysta)
  • Na začátku filmu, kdy lidé už pomalu přichází ráno do práce a Wendell (John C. McGinley) si dopisuje s Lendrou (Adria Arjona) po chatu, je na monitoru čas 05:10 p.m., tedy pět hodin odpoledne. To ale není doba, která se děje ve filmu. A ještě k tomu Lendra nemá počítač připojený k síti. (Leopard105)