Běžný den v kanceláři se promění v děsivý boj o přežití poté, co 80 zaměstnanců kolumbijské společnosti Belko v Bogotě zjistí, že jsou pěšáky ve smrtící hře. Zatímco jsou uvězněni v budově, hlas z interkomu vyděšeným pracovníkům oznámí, že musí být během třiceti minut dva z nich zavražděni. Poté následuje další ultimátum. Z přátel se stávají nepřátelé a vznikají nová spojenectví, neboť na konci zůstanou naživu jen ti nejsilnější. (Cinemax)

sniper18

Nikdy nepohrdnem takýmito filmami, v ktorých sa musí skupina ľudí navzájom pozabíjať v uzavretom prostredí, keďže na rozdiel od väčšiny krvákov v nich ide aj o morálnu otázku, kedy je zaujímavé sledovať, ako sa pri civilizovaných ľuďoch postupne mení pohľad na celú situáciu, ale vždy sa teším aj na odhaľovanie tajomstva, čo za tým celým stojí, preto som sa tešil aj na Belko experiment, ktorý má navyše výhodu v tom, že v problémoch sú celé desiatky zamestnancov jednej firmy a z výsledku síce nie som sklamaný, ale určite sa nejedná ani o nič výraznejšie zaujímavé. Aj napriek množstvu ľudí sa rozhodne nejedná o nejakú dynamickú krvavú jazdu, ale film na to ide pomaly, s čím síce nemám problém, ale neponúkne nič, čo by mohlo skutočne upútať, skôr si len splní potrebný štandard, takže ponúkne pár zaujímavejších charakterov a výraznejších momentov, inak je to len priemer. Ale časom sa to predsa len trochu rozbehne a hlavne posledná tretina je už dosť dynamická a akčná, ale ani tu sa nenájde nič, čo by dokázalo nadchnúť a ani finále nie je ničím originálne alebo prekvapivé, jednoducho len jedna z tých možných point, ktoré toho aj tak moc nepovedia a už boli použité viackrát. Po akčnej stránke sa tiež dalo ešte pritvrdiť, nájdu sa tu asi dva slušné drsné momenty, hlavne rozsekanie hlavy sekerou alebo zabitie výťahom a viacero prestrelených hláv, pričom technicky s tým nemám žiadny problém, ale inak akcia mohla byť aj podstatne nápaditejšia, obsahovo zaujímavejšia a celkovo drsnejšia. Trochu sklamaním je aj obsadenie, potešia veteráni John C. McGinley a Michael Rooker, ktorý ale mohol dostať aj výraznejšiu postavu a viac priestoru, inak nie je moc o čo stáť a ani hlavný hrdina ma takmer vôbec nezaujímal. Technicky k filmu nemám žiadne výhrady, kamera aj efekty sú v poriadku, ale o nejakej atmosfére alebo napätí nemôže byť ani reči. Takže ako žánrová oddychovka na jedno pozretie môže byť, ale určite som čakal viac, chcelo by to lepší scenár, postavy a aj akciu. 59% ()

misterz

Zavretá skupinka ľudí - boj o život sa môže začať, veď na konci je aj tak každý len sám za seba (teda väčšinou)... Aj takto by niekedy v budúcnosti mohol vyzerať sociologický prieskum. Veď predsa nikto nevie, aké šialenosti si ešte človek dokáže vymyslieť, ktohovie, fantázii sa medze nekladú... Musím priznať, som milo prekvapený. Hneď od začiatku sa tu začala pekne budovať atmosféra, a aj keď nedosiahla nejak extra závratných výšok, vydržala po celý čas. K tomu niekoľko známejších, slušne hrajúcich hercov, kus napätia, akcie a prekvapivo dobré gore a k spokojnosti viac nie je treba. Nadpriemer. 75/100 ()

Deyw

Hmmmm...tezko hodnotit..sou to takovy hodne silny 3 hvezdy, ale kdyz sem stedrej tak tomu napalim 4, protoze napad dobrej (tleskam gunne!), napeti, postavy bavi jako svine a pointa a hlavne ten zaver, predcasny finale je strasna kravina to sem si rikal doprdele..ale pak samotnej zaver to uplne rozsekne, coz sem necekal a spadli me trencle..jinak herci pecka.. rooker si odskocil ze strazci toho nepocitam, jinak goldwin pekelnej - starsi 60ti let ke zdi! :D a mcginley famozni :D bavilo jak svin! :) ()

Marceloo

V budove korporácie Belko sa počas obyčajného pracovného dňa ozve z mikrofónu zvláštny hlas, ktorý pracovníkov upozorní, že budú súčasťou experimentu. Normálne by sa väčšina zamestnancov potešila tomu, že nemusia pracovať, lenže tento experiment má náročné požiadavky a keď im hlas oznámi, že v priebehu ôsmich hodín bude väčšina zamestnancov mŕtvych, začína sa krutý boj o život. - Keď som videl na začiatku 80 ludí, ktorí sa stanú obeťami, tešil som sa na obrovský bodycount. Ten sa aj dostavil, ale na tomto projekte je jasne vidieť, že pán Greg McLean v USA postupne stráca všetko, na čom v Austrálii dlhé roky pracoval a začína ho ovládať tá nezmyselná americká produkcia. Mne osobne to najviac vadilo na strihu, pretože ten bol katastrofálny, a aj keď bolo gore vela a vyzeralo parádne, tie prestrihy boli v stotinách sekúnd a nebolo tam takmer nič vidieť, poprípade kamera išla mimo záber. Režijne a scenáristicky to je zvládnuté solídne, ale ovela radšej by som týchto tvorcov uvítal v nezávislom projekte, v ktorom by mali takpovediac slobodu prejavu. Najväčším negatívom je pre mňa herecké obsadenie. Nebola tam ani jedna sympatická postava a pozerať sa na Johna C. McGinleyho zo seriálu Stan Against Evil prezentovaného ako brutálneho vraha bolo skôr úsmevné. The Belko Experiment rozhodne nie je zlým hororom, ale je na ňom citelne vidieť úpadok jedného z najnádejnejších tvorcov moderného hororu, ktorý si však reputáciu môže zachrániť očakávaným Wolf Creek 3. Zamestnanci Belko Corporation by sa potrebovali trochu odreagovať a ja by som vedel o jednom mieste v švajčiarskych Alpách. Pomaly nám tu vzniká nový subžáner hororu z tohto pracovného prostredia korporácií, kedy v roku 2015 prišiel Bloodsucking Bastards, v 2016 The Belko Experiment a v 2017 prichádza ďalší brutálny kúsok s názvom Mayhem, na ktorý sa už teraz velmi teším. + herec z The Last House on the Left + herec z Identity a Stan Against Evil + herec z 10 Cloverfield Lane a Hush + herec z The Hive + herec z Scream Queens a The Lazarus Effect ()

verbal

Byť notně omšelá, tak vynikající a prospěšná hra, kterou by měli pravidelně praktikovat ve všech zkurvených korporátech, aby se svět vyčistil od pokřivených kípsmajláků a dalších, zdegenerovaným pracovním prostředím pokroucených kreatur. Nekulturní a malformační klima, které pod pokryteckou maskou pseudopřátelství a kožených úsměvů dojí v oupnkravínech ze zmanipulovaných otroků to nejhorší, přičemž záměrně pěstuje stres, podlost a bezskrupulózní profesní řevnivost, pak nenapravitelně kurví i mimopracovní charaktery všech postižených, činí z dříve nezkažených dívek konformní upjaté piče a z panických chlapců arogantní napomádované čuráky. Pátá kolona exportní zaoceánské degenerace je velkohubě proklamována jako nejproduktivnější forma řízení lidských strojů, avšak nakonec stejně všechny přistihnete, jak na věčných, veledůležitých brejnstormových mítynzích po sobě akorát nesvébytně metají zkomolené anglicismy při mistrovství světa v mlácení prázdné slámy a chrlení ověřeně nefunkčních kýčovitých motivačních pouček, pejntují čárty o hovně, šérují nepotřebné, před chvíli z prstu vycucané, avšak nabubřele znějící bekfíty, velkohubě evaluují neexistující sórsy, bildují nefunkční týmy a jinak strengují korporátního spirita, aby z toho nakonec ten největší pičus udělal kontingenční slajdy v excelu, který snese všechno, šérholdři byli spokojeni s tou dokonale vybrejnstormovanou pseudovýkonností a přefouknutá bublina ještě chvíli udržela virtuální jmění na akciovém trhu, než splaskne. Každopádně skutečné ryzí charaktery plavou na povrch žumpy až v krizových situacích, a sledovat sice už tisíckrát omletou, ale slušně zdramatizovanou a solidně zahranou vybíjenou stáda těchto ubohých zmrdečků, byla opravdu kulantní a škodolibě povznášející zábava! ()

• Zhruba v čase 52:00, je děj doprovázen hudbou Antonína Dvořáka z „Rusalky“ – „Měsíčku na nebi hlubokém“. (kalysta)
  • Spolu s filmem vyšla i hra ve virtuální realitě „Belko VR: An Escape Room Experiment“. (Osiris_o.O)
  • Na začátku filmu, kdy lidé už pomalu přichází ráno do práce a Wendell (John C. McGinley) si dopisuje s Lendrou (Adria Arjona) po chatu, je na monitoru čas 05:10 p.m., tedy pět hodin odpoledne. To ale není doba, která se děje ve filmu. A ještě k tomu Lendra nemá počítač připojený k síti. (Leopard105)