Jeskyně smrti

Muž se probouzí hluboko v nitru jeskyně. Trpí amnézií. Nedokáže si vzpomenout na to, jak se sem dostal a ani na to, co se stalo s mužem, jehož tělo leží vedle něj. S tajemným stvořením v patách se musí vydat do tohoto podivného a fantastického světa. Chce-li se Tolbiac dostat na povrch, nemá jinou možnost, než použít REZO ZERO, tajná pozorovací stanoviště v tomto opuštěném, hřbitovu podobném dole. Vydává se na cestu veden kořeny rostliny. Příběh muže, který se někdy dozvídá pravdu z archivů opuštěných laboratoří, jež se skrývají v této podzemní síti, jindy pomocí vlastního, podivně zesíleného instinktu. (oficiální text distributora)

wray

prave som dopisal komentar na par riadkov preco len * ale csfd.cz to neprijalo, takze len v kratkosti - je to podobne kocke a resident evil ale je to omnoho omnoho horsie. halvny problem je ze je to neprehladne (nie len vizualne - je tam furt tma) ale najma dej. Jeden velky nezmysel a na konci to divak nema sancu pochopit. Zle, ruky prec. Jedna hviezdicka preto lebo sa to podoba na spominanu kocku a RE co su podla mna vyborne filmy ()

Ondrew

Z Eden Log som doslova vedla jak ta jedla. Co ma rozhodne chytilo za srdce, to je atmosfera, resp. celkovy feeling, ktory z filmu prudi. Vyborne sekundoval ambientny soundtrack, ktory pri pohlade na temne zakutia vzdy brnkol na tu spravnu strunu. Co je vsak pruser -- pochopit konkretny vyznam snimky je (aspon u mna) nad ludske sily. Inak suhlasim s ludmi, ktorym Eden Log pripomina cosi ako pocitacovu hru. Osobne by som tu nasiel hned niekolko prirovnani k hram typu Dead Space, System Shock alebo Bioshock :). Takze, filmik hodnotim pozitivne, na 60%, ale Francuzi by to s podobne ultra sofistikovanymi vytvormi nemali prehanat. ()

Vojta-x odpad!

Viděl a už mě k tomu nikdo nikdy nedonutí. Přetáčeno dopředu :-) , aby to zkrátilo moje utrpení. Něco tak ujetýho a naprosto k ničemu jsem dlouho neviděl. ()

Mangano odpad!

Jen hodinu a půl sledujete nahodile sestříhané záběry prasete běhajícího v ohradě. Nic víc, nic míň. V tomto případě se o žádném filmu bavit nemůžeme. Není o čem. ()

mansonn

Ked sa dokazete prekusat cez nudny uvod , mate pocit ze sa pozerate na nejaku pc hru.Velmi zaujimavy film ako aj zaver, tipujem bude druhy diel coby dup.Uz od 1/3 filmu tusite ze hlavna postava filmu nebude asi len tak nejaky obycajny pracovnik v dole ci obycajny strazca.Pochmurnost ako aj dost velka realistickost v badani po spomienkach ako aj neustaly tlak ist dalej a nezastavovat sa a dostat sa hore nad zemsky povrch.Film odporucam dalej fanusikom sci-fi zanru.Aj ked mi chybalo trosku konecne vysvetlenie zaveru ale to urcite pride v dalsich 25 dieloch... ()

numan

Velké francouzské umění. Hodina a půl lezení ve tmě, přerušovaná občasnými psychobláboly, ataky jakýchsi mutantů a nějakým tím rašeníčkem - všechno víceméně černobílé. Jo, nesmím zapomenout na rychlý sex bahňáků ve vaťácích, ale je to francouzské dílo, takže nějaký to muckání tam prostě nesmí chybět, že.... Ovšem na konci ten úúúúžasný pocit, když si uvědomíte, že jste to dokázali vydržet celé! :o) ()

Chlo0opek

Ačkoliv jsem film viděl 2x, nepomohlo mu to k tomu, aby se mi líbil. Kromě tmy nic moc nenabídne. A to mám tenhle typ filmů rád:( Atmosféra slabá, příběh také nic moc. 2*. ()

Fritaaa

Tak dobrý námět a tak hrozné zpracování. První chvíle jsem byl příjemně zmatený a nevěděl jsem, co čekat, jenže potom ten uhekaný hrdina s výrazem retardovaného hocha dívajícího se poprvé v životě na obnaženou slečnu začal být poněkud otravný. K tomu přibyla ještě roztřesená kamera a nešikovné střihy a já mnohokrát neměl moc jasný přehled o tom, co se na obrazovce děje. Jiný režisér, scénárista, herci..? Cokoliv by pomohlo. V této podobně je to bohužel slibný začátek, dobrý námět, ale příšerné provedení. ()

Pattrick

Oh my god! Vydržel jsem do půlky, pak mi hlavou pobíhali různé výjevy zda mám vydržet dále. NEVYDRŽEL, přetáčel jsem a přetačel a jsem zklamaný. Absolutně mě to nebavilo, žádné napětí, možná tak zvědavost, co to vlastně je a kde se to tam vzalo. Ale řekl jsem si, k čemu to budu znát, prostě to vykouřím z hlavy a nic jsme neviděl. ()

dogzila

Ospravedlňujem sa ja som to nepochopil. Nakoľko som ale fanúšikom SCI FI zostáva 1star. Sklamala ma ani nie tak myšlienka ako lacné kulisy, vydeli sme už aj podarenejšie nízkorozpočtovky. Mutanti nevystrašili ani moju zlatú rybku a ten nečakaný sex akože E. ()

Aceboris

Upozornenie, ten kto trpi epilepsiou, zaciatok filmu ani nepozerat. Hned v uvode som sa dostal do dobrych otacok a ako tu uz bolo spomenute strvorminutove blikanie ma dobre rozohnilo. Nic len blikanie a blikanie. Aj ked sa budete velmi snazit, vobec sa Vam nebude darit pochopit zmysel celeho filmu, snad na konci, no vobec to nezarucujem, aj ked autor sa miestami pokusal vysvetlit dejovu liniu a to co sa tam vlastne stalo, na celkove pochopenie to vobec nestaci. Dej nabera na obratkach velmi pomali a myslim si, ze divak, ktory chce vidiet nejaku hororovu akciu to velmi rychlo vzda. Uvod bol nemasny - neslany, chlap, ktory sa preberie v kaluzi sa pusta do svojho zivotneho badania. Inak pocas celeho filmu sa nedozviete co sa mu stalo a preco tam bol, to vsetko si mozete iba domysliet. Po dlhom plazeni sa chodbami kde svetlo je raritou sa nas hrdina Clovis Cornillac dostane do poschodia -4 a tam to cele zacina, skryty za stenou pozoruje dvoch ludi, ktori maju za ulohu vypatrat zdegenerovanych robotnikov na plantazach. Pri svojom patrani sa dozveda neuveritelne veci a to, ze je tu novy zdroj energie, ktory ma vsak aj svoju ciernu stranku a to ze rastlina ktora ma za ulohu vyrabat cistu energiu na svoj chod potrebuje cloveka. Je to az neuveritelne, ale je to tak, ludstvo sa rozhodlo raz opat skusat nieco nove na ludoch. Krasny nazov "Rajske zahrady" je vsak len zakryvaci manever. Cely dej sa odohrava v jaskyni, no neubranite sa dojmu, ze ten prietor kde sa to natacalo bola jedna velka miestnost kde sa akurat menila kulisa, az na par vynimiek. Jedno co sa da urcite vyzdvyhnut bola hudba, ta ma hned zaujala, vkusne zapadala do fadneho deja a celkovo ho velmi dobre doplnala. Tento film je urcite jedno kedy ho pozerate ak sa Vam nebude pacit, nazapaci sa Vam ani potme. ()

2060 odpad!

Takže kde začít. Podle popisu tohohle filmu jsem od něj celkem hodně očekával. JENŽE místo nějakého thrileru nebo hororu či sci-fi mi byl naservírován unuděný a trapný film který ze začátku vůbec nepochopíte. A když už sem vydržel do konce tak se mi žádného smyslu taky stále nedostalo. Sám bych si měl spíš pořádně nafackovat že sem tuhle kardinální kravinu dokoukal do konce! Souhlaste se mnou nebo ne ale je to ten největší brak co sem za poslední dobu viděl. ()

goauld

Tak sám nevím co si o tomto snímku mám myslet. O tom, že francouzi mají šílené komedie (Návštěvníci...apod) na to už jsem si zvykl. Ale, že produkují šílené sci-fi horrory... na to si asi nezvyknu :-). Nejlépe mé pocity vystihl honajz ve svém hodnocení...(lépe bych to asi nenapsal) ()

wojtekp

Celou dobu se díváme na chlápka, který se snaží dostat z tajuplné jeskyně, která je snad až moc tajuplná. Tvůrci se nám sice snaží naznačovat, co se stalo, kde to jsme a kým je onen muž, různými střípky informací, které hrdina najde po cestě, ale tyto informace jsou chaotické a moc z nich nevyplývá. Jinak film je pěkně zpracovaný, celý ponořen do jeskynní tmy, rozzářené nouzovými světly nebo baterkou. Atmosféra je obohacena občasným vybafnutím něčeho podivného, divným zvuky z povzdálí a celkovým zmatením. ()

JDejavu

Malarkey se tady v diskuzi zamýšlel nad otázkou, proč tyhle sci-fi šílenosti vznikají právě ve Francii? Odpověď je jednoduchá - Francouzi si rádi hrají na umění a na to, že jsou jakoby úplně jiní než ostatní Evropané a strašně originální :) Ono se to táhne už od středověku, ale bohužel je to většinou prostě jen póza. Jsou ale výjimky, kdo to nevadí. Třeba u Luca Besona. Jinak - francouzké filmy byly samozřejmě vždycky tak trochu jiné... Ať už ty staré nebo moderní. Stejně, jako je originální třeba česká nebo ruská nebo italská nebo japonská kinematografie... Každá je svým způsobem úchylná. A většinou je to dobře. Jinak co se týče tohohle sci-fi, určitě jste si všimli, že připomíná visuálně 12 opic (mimochodem - Dvanáct opic je remake velmi zvláštního francouzkého filmu (jestli se to tak vůbec dá říct) La jetée http://www.csfd.cz/film/131457-rampa/) ()