Jeskyně smrti

Masky:

Mabi Anzalone

Kostýmy:

Rachel Quarmby

Stroboskopická fantasmagorie začíná dostávat smysl až v poslední čtvrtině filmu. Během toho vás napadnou odkazy na spousty všech možných snímků (Matrix, Vetřelec, Krychle, Divoká planeta, Adéla ještě nevečeřela, Dante 01, Horizont událostí, O-bi, O-ba:Zánik civilizace a další a další), které jsou však o poznání lepší. Industriální hudba (A. a W.Cortésovi mj. Martyrs) se chvílemi proměňuje v příjemnou esoteriku a patří k tomu lepšímu. Počáteční potácení se hlavní postavy ve tmě a záblescích jistě mnohé znechutí a odradí. Hlavním zjištěním nakonec je, kde že orwellovská společnost bere všechnu energii a co je onen vysněný Ráj. Experimentující Francouzi občas zapomenou, že 60.léta 20.století jsou nenávratně pryč.(6.5.2013)

• eraserhead666

Nejdříve to vypadá, že si ze seznamu můžete odškrtnout třistašedesátoupátou vykrádačku sawcube. Jenže ouha, pak se ukáže, že je tomu jinak. Že počítačové hry dostoupili nového levelu a to takového, že na jejich děj a průběh hráč/ka již nemá žádný vliv a jen sleduje co se odehrává. Eden Log je prostě tou z pocitového hlediska nejpovedenější filmovou adaptací počítačové hry. A to i v případě, že žádná předloha počítačové hry pro tento film neexistuje. Celou dobu jsem si připadal, jako bych přes rameno někoho kdo hraje hru sledoval monitor počítače jak hraje a jak mu to jde a nebo právě jako že hraji hru, jen na ni nemám žádný vliv. Prostředí, děj, scény, úhly kamery, barvy, postupy – to je prostě počítačová hra. A jelikož mě hry již nějaký ten rok nijak neberou, nebrala mě ani tato jejich filmová verze. Je to nuda k uzívání. O čemž svědčí i to, že jsem celý tento komentář napsal již v 36 minutě filmu a ani v 55 minutě (a bylo to hodně dlouhých a protrpěných 55 minut), kdy jsem film znechuceně vypnul, na tom nehodlám nic měnit. Ta necelá hodina co jsem to sledoval mi připadala jako věčnost. Nudné, nezajímavé, nijaké. Na tohle je můj intelekt asi moc nízký. Odhodlal-li bych se dát nějaké jiné hodnocení než odpad, bylo by to asi tak 0,00000000000000001* za tu samičku v dost nepovedené „erotické“ scéně, těsně před mým vypnutím.(19.4.2012)

• StrYke

Po roce a půl další odpad..(11.6.2013)

• kosta73

Mnozí si možná lámou hlavu, co tím chtěl básník říct, ale já jsem přesvědčenej, že ani básník to neví - viz. rozhovor hlavního hrdiny s botaničkou ( nebo co to bylo ) zhruba v půlce filmu. Zmatek bez ladu a skladu v moderním slušivém kabátku, to ale stačí tak sotva na dvě hvězdičky.(26.12.2008)

• Faustka

Totálně nekoukatelná...naprosto zbytečná sci-fi..."hovadina" o ničem!! :)(10.4.2009)

• - Celý film yl natočen ruční kamerou v různých podzemních lokalitách. (Terva)