Několik osadníků na Divokém západě zmizelo záhadně ze svých domovů. Skupinka odvážlivců se je vydává hledat, přestože očekávají problémy s místními obyvateli. Brzy se ale ukáže, že nebezpečí číhá jinde... a všem jde o život! (oficiální text distributora)

klima777

Tohle není hloupý film. Ani zdaleka. Ani náhodou. Jistě, tvůrci by udělali lépe, kdyby "slavní" burrowers nebyli vůbec vidět... Ale jinak? Velmi dusivá atmosféra (doslova) a podobenství o nenasytnosti a bezohledné nadřazenosti (přesněji řečeno zaslepené hře na ni) velké části bílých osadníků. A nebo také: Celkem fešný lesní partner velkoměstského Midnight Train. S působivým soundtrackem nádavkem. ()

Šakalík

No vida, tak tohle se docela povedlo. Zajímavý westernový horůrek (nebo hororový western, jak se to vezme) přináší kromě klasické zápletky s kovboji a indiány také mrazivou atmosféru plnou strachu a svým způsobem i beznaděje. Film obsahuje i některé nadpřirozené prvky, především samotné „Zahrabávače“, takže si na své přijdou i fandové „vetřeleckých“ hororů. Z hlediska scénáře se tomu nedá nic moc vytknout, film příjemně odsejpá a přestože se celou dobu v podstatě jen putuje prérií, v globálu to stojí za to. Autoři se také nebojí krve a násilí, což je v poslední době úkaz pohříchu vzácný. Mě osobně velmi potěšil i roztomile neidylický závěr. Přesně takové konce mi to líbí, pač dodávají filmům ten správný šmrnc. :-) ()

herr_carter

Po shlédnutí skvělého filmu Bone Tomahawk, kterému jsem prakticky neměl co vytknout mi padl do oka tématicky dá se říci zcela stejný film, ve kterém navíc jako třešinka na dortu účinkuje sám velký major Headley ze Shawshanku. Tak jsem dal filmu šanci, bohužel mnou udělené 3* jsou spíš za první polovinu filmu - do doby, než nám tvůrci v plné kráse odhalí hlavní monstra. Neříkám,že jejich vzhled není neotřelý, ale nato, že jsem se v zajímavostech dočetl, že celé 3 roky tvůrci filmu pilovali jejich konečnou podobu, to ve finále celkem zabili a ani tady se prostě nejedná o nic jiného,než prachsprosté béčko, které je zvláštní bohužel jenom tím, že se odehrává na divokém západě..............moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

iXtr3m3

Kvalitná kamera + nie vždy presvedčivé ale stále dobré výkony hercov (hlavne indiánov) + zaujímavé prostredia + časové obdobie - trošku nudné v určitých pasážach - málo záberov príšer = ***+ ()

MareT.

Film s nulovou záživností, člověk se musí štípat do ruky, aby neusnul...a to vše i přesto, že to má celkem originální námět, který mi připomněl Feast a taky zajímavé potvory.... ()

Illy

Docela slušný námět je ubit do nepohyblivosti, napětí zůstalo v klidu doma a nuda se dostavila hned z kraje. Docela jsem se na western-horor těšil... Zbytečně. ()

Teardown

Westernových hororů na svém kontě zase tolik nemám a tak není divu, že mě The Burrowers lákal víc než dost. Další plusový faktor byl i sám režisér, jehož starší kousek Soft for Digging , myslím svou odlyšností překvapil nejedno divákovo očko. Příběhem se trošku přiblížíme poslední epizodě, řekl bych dnes již kultovní série Tremors a nepatrným nádechem zavítáme ke skvělým Dead Birds. Zní to takřka jako stoprocentní kombinace, ale několik zbytečně utahaných a nudných pasáží a ne zrovna zdařilá vizáž "kopáčů", kterým ovšem na druhou stranu nemohu upřít jejich důmyslný způsob lovu a konzervování svých obětí, podlomily výslednému dojmu kolena. Jednoduše řečeno, tohle mohla být pecka. ()

Med_Tw

Sice dobrý námět ve westernovém prostředí , zajímavy monstra... Škoda že tam tomu chybí ten šmrnc ,napětí ... to sráží film do oblasti průměru ... ()

KOZEL84

Celkem originální horor který by podle zdejšího hodnocení měl být ztrátou času ale mě tak vůbec nepřišel.William Mapother (Ethan z LOST) v jedné z rolí potěšil. ()

sadlokan

Tak.A máte to!Neměli jste jim vystřílet bizony.Škoda že vás nesežrali skoro všechny.Doug Hutchinson opět nezklamal,chtěl bych ho potkat,je to mistr slizu! ()

Heroine

Jenom máloco mi vadí tolik, jako zabíjení Indiánů. V tomhle filmu sice ani jeden Indián nepřežije, ale rozhodně tu nevystupují bílí lidé jako ti dobří, což je celkem úleva. Všichni jsou v podstatě jako parodie na normální charaktery, což vede k tomu, že se prostě všechno podělá. Dá se v tom najít jistá moudrost :-) Po stránce výtvarné mne ovšem ty příšerky nijak nenadchly, a místy je film poměrně nudný. Zato se ovšem na závěr perfektně hodí písnička "All the Pretty Little Horses", v netradičním podání Granta Campbella. ()

Eluin

Mám celkem rád westerny, tedy, rozhodně ne všechny, ba právě naopak, většinu westernů rád nemám, protože se podle mého názoru jedná o klišoidní příběhy plné tuctové zápletky. Pak je tu ale několik málo snímků, které jsou naprosto geniální (Leoneho westerny). Podobně to mám i s horory. A právě stopy zmizelých jsou trochu netradiční kombinací hororu s westernem. Netradiční? Jak se to vezme. Upřímně, kdo při sledování opuštěného městečka na divokém západě, kde se valí chumel trávy přes pustou ulici, nepocítil takové to lehké mrazení v zádech? Westerny v sobě trochu toho děsu mají... Několik osadníků záhadně zmizelo. Někteří byli nalezeni s podivně proříznutými hrdly, po jiných se úplně slehla zem. Skupinka odvážných mužů s kolty proklatě nízko se je vydává zachránit, jenže - a prozíravý divák to začne tušit už cca po prvních 30 minutách - něco tady není v pořádku... Ano, opravdu není, jenže to "něco" vyleze na povrch s náruživostí comebacku Heleny Vondráčkové definitivně až asi po hodině filmu a v tom momentě zábava končí. Předchozí putování a tajemná atmosféra sice není ideálně stavěná, jenže pořád je to velmi zajímavé pokoukání. Samotný závěr už mi tak pozoruhodný nepřišel. Není vyloženě zlý, ale očekával bych trochu lepší pointu. I samotné CGI je ve filmu trochu odfláklé... Každopádně se jedná bezesporu o zajímavý film, který, pakliže u Vás oba výše zmiňované žánry vzbuzují potěšení, by asi pozornosti uniknout neměl... ()

helraiser

Průměrný horor z divokého západu. Něco podobného Nářku duší, ale o kapánek horší, nudnější i když ta monstra jsou parádní, jen škoda, že nedostala trochu větší prostor, zasloužila by si to. ()

Acrobat

Mohli vyzerat aj civilnejsie ale tak sledujes najspodnejsi zaner filmu - horor. Neherci sa znudene ale ozaj znudene presuvaju po miestach ktore nicim nezaujmu, motivaciou ktora vyprsi z hlavy v polovici a sluzit ten Deppovsky kapitan bude len na to, aby sme si trochu zaspominali na "hrdinske dejiny Usa". Vyhodou je neistota ohladom prezivsich a chlapec na konci je akoby z Poeovskej poviedky. Slabucky reziser bez rukopisu v zaplave otravnych hercov rozohraja cudne a nudne divadlo. Skoda toho, lebo namet neposobil vyprazdnenym dojmom. (Videne 18.12.2019, filmplus archiv) ()

Hellknight12

Dopozerané . Dlho nevideny film . Pozeral som to štýlom ako keby som ho videl prvý krát. Veľmi zaujímavý námet. Hororový western, ktorý stojí za pozornosť. Nie je to nič extra ale čo už . Je to skôr mierny podpriener. Ale 100 ľudí 100 chuti. Pamätám si, že niekedy som ho pozeral 4X za mesiac tak sa mi páčil vtedy by som tomuto filmu dal 80%. Teraz po rokoch čo som to videl akože nanovo tak 45% - 50%. Pri dĺžke 90 min má bohužiaľ asi 20 min hluchých miest . Aj keď je to štýlom, že kecaju väčšinou je to o ničom. Dialógy niesi bohvie čo . Herecké výkony sú slabé. Ďalší dobrý príklad na film ako mať dobrú ideu ale zle spracovanie. Škoda . ()

Euchrid

Škoda toho dlouhého rozjezdu, který se docela vleče a udržela mě jenom vidina lepších druhých polovin, která se tady ale zrealizovala a spokojenost byla. "Burroweři" jsou docela šik a způsob jejich lovu by mohl v slabších kouscích vyvolat i pár lehčích nočních můr. Jinak v rámci DTDVD fajn věc a na jedno shlédnutí přijemná odpočinková bubákárna, kterou bych ještě za časů vybírání v půjčovně podle obalů (před odhalením krás PTP :-p) uvítal. ()