Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

EL5530

Tak tohle hodnocení jsem opravdu nečekal. Zatímco trapná Narnia je vychvalovaná tak Poslední vládce větru zatracován? Trapný. Stejně jako remake Souboje titánů, kterej je lepší než samotnej originál. Lidi nadávají a žijí někdy před třiceti lety. Tak na to nečumte a nechte to bejt. Mě se tahle doba líbí. Poslední vládce větru je bomba, kterou jsem nečekal po hodnocení zde... ()

dadiak22

Obrovské sklamanie. Debilina nad debilinu. Shyamalan sa teraz ukázal v tom najhoršom možnom svetle. 30% a aj to s prižmúrenými očami. ()

Shtinky

Veľmi slabé a priehľadné. A k tomu hrozná nuda. Jediné čo ako tak stojí za to sú vizuálne efekty. Takže raz a nikdy viac. ()

Gudar

Tak tohle si puvodni animovana predloha opravdu nezaslozila. Rastr jako scenar a pojeti celeho sveta neni zas tak spatny, ale film zhazuje vse ostatni jako herecke vykony nebo triky. ()

janejswt

dokonalé efekty a Dev Patel, no. o ničem jiném ten film pro mě nebyl. a odpad to není jen díky těm efektům, které v kině musí vypadat ještě líp než na compu, takže dávám 2 hvězdy za charizmatického Patela a skvělé digitální ovládání živlů - a šmytec. ()

shagisson

I přes veškeré, z velké většiny negativní, komentáře jsem se rozhodnul, že na to mrknu a byl jsem mile překvapen. Přesně to, co jsem čekal, tak přišlo. Správná dávka fantastična, akce, troška lásky a výsledek = 4*. Pravdou je, že samotný seriál je propracovanější stran všech souvislostí, což neznalým trošku chybí, ale tak je to v poslední době se všemi snímky, které mají předlohu buď knižní, nebo seriálovou. Takže se těším na další část, která bude určitě o stupínek zase někde jinde. ()

Mzetko

Škoda, velká škoda. Mohla to být bomba, ale nekvalitní scénář, nedokonalé efekty a zmatení herci to prostě nezvládli. ()

Jimbodini

Příjemný, odpočinkový film. Není to ani tak pohádka pro děti, ale rozhodně to nelze hodnotit jako odpad! Měl jsem velkou výhodu při prvním shlédnutí tohoto filmu. Devět z deseti lidí mi řeklo, že je to sr.čka, a tak jsem vůbec nic nečekal. O to víc mě překvapilo, že mě přiběh relativně lehce vtáhnul do děje.Kupodivu jsem se nenudil. Abych jen neplesal nad úžasným filmem. Pohyb mladého avatara byl při boji tak počítačový, že by se na to nemusela stydět ani Lara Craft v druhém dílu hry z roku 1995! Doufám, že bude druhý díl. ()

bond35

NIc extra,ale pre ludi co maju radi Fantasy, tak prijemne spestrenie vecera, aj ked je pribeh trochu neukonceny aaz moc otvoreny, oplati sa tento film vidiet. ()

Viking69

No nejsem z toho nadseny .. spis vicemene zklamany. Videl vsechny tri animovane serie a je jasne ze nas nejspis cekaji dalsi dve knihy... a doufam, ze je dostane na starosti nejaky lepsi reziser !!!! Jmena tu sou vyslovovany trochu jinak nez bylo v animovane verzi. Chybi mi tu veselost Aanga, ktery je opravdu smisek. Firenation potrebuje predzapaleny ohen aby mohl pracovat s ohnem ... ufff. Da to strasne moc pohybu nez se zacne nejaka zem nebo voda pohybovat .. nazval bych to az neohrabane. Stejne tak herci sou nejaky takovy zpozdeny. Celkove je to az mo popohnane a uspechane .. nerekl bych, ze nekdo v tom najde nejaky smysl jestli nevidel animovanou verzi. Nedoporucuji na to koukat, ale zato vrele doporucuji si sehnat animovanou verzi .. u ktere se zasmejete a ma to vzdy nejaky dej. ()

prcko

Pre tých čo pozerali seriál je celkom vidieť už z ukážok, že to bude "trochu" iné. Bohužiaľ si myslím, že keby si pán režisér pozrel seriálovú predlohu, našiel by určite rovnako neznámych hercov, ktorí by to možno zahrali rovnako zle, ale aspoň by sa viac tým seriálovým podobali, ako vzhľadom, tak aj osobnosťou. Ako sa z "vševedúceho" Sokky stane orlie pierko, zo stále sa usmievajúceho a veselého Aanga depresívny chlapec, zo vtipnej a pivným pupkom obdarenej, čaj milujúcej a nekonečnou trpezlivosťou oplývajúcej starešiny generála Iroha stane badboy Legolas v hábite mnícha a pod. A už vôbec nechápem ako pán Šaman prišiel nato, že za zástupcov najdrsnejšieho a ukrutného Fire nation (ohnivý národ) sa najlepšie hodia Indovia (nič proti Indom). Však už len drsoň Zhao mal v očiach strach a v gatiach bobky namiesto hnevu ktorým operujú, keď mal metať oheň. Ale ako to v rozprávkach býva, všetko zlé sa na dobré obráti, a tak aj tu musím sekundovať, že som sa nenudil a stále sa niečo dialo. No bodaj by aj nie, keď sa Vám snažia do 100 minút nacpať dej celej série seriálu :-D Dve hviezdičky za Appu a krásnu princeznu. A k tomu pár Chio chipsov. A máme snáď nejaké? Pripečené, zaprášené, navlhnuté a zvetrané. 30 % ()

ales.he

Tento film pro mne osobně splňuje všechny atributy rodinné dobrodružné fantasy. Ačkoliv mě předchozí režisérovy filmy také nepřesvědčily, v tomto případě vidím jen snahu mnohých si kopnout do Shyamalana. Stačí se jen podívat na hodnocení Shinobi, Goemona a dalších podobných kousků, které se mi mimochodem také líbily. ()

Silgard

Je to film, ktorý zaujal divákov iba príbehom aj to nie na 100%, pretože sfilmovanie bolo otrasné a boli tam nedokončené, skoro alebo na zlom mieste prestrihnuté zábery. Ani efekty neboli nič extra, ale miestami pekné a zaujímavé. Takže 55% a viacej ani náhodou. Síce myšlienka sfilmovať populárny animák, bola pekná, ale nepodarilo sa. Ja osobne by som chcel vidieť aj pokračovanie, ale v podaní iného scenáristu a režiséra! ()

Devils_PIMP

Aby si divak byl aspon trochu schopen uzit tento film, musi mit shlednuty serial Avatar: Legenda o Aangovi, jinak z toho moc mit nemuze. Musim rici, ze kdyz jsem se dozvedel ze to bude sfilmovano jako hrany film, silene jsem se zacal tesit pln ocekavani, jak to filmari zvladnou. ___Co filmari zvladli___: Povedene jsou kostymy a da se rici ze se vyvedla i grafika. ___Co filmari moc nezvladli___: Vyber hercu byl asi tou nejvetsi chybou, jakou filmari udelali, nejen ze si skoro vubec, a nekteri ani to skoro, nebyli herci podobni s filmovou predlohou, navic jejich vykony byly dost chabe a to je dost mirne receno. Nemuzu rici, ze bych se nudil, spise jsem se dosti nebavil. Serial je o hodne lepsi a fim je nezdarila kopie. Velice nezdarila. ()

jurijuri

Pre boha živého, v ktorom vesmíre by sa tento film mohol dočkať pokračovania? Jedna hviezda za pekne efekty ,viac dať nemôžem. ()

misiacik

dopozeranô a nie až tak hroznô. V pohodičke sa na to dalo pozerať s vedomím, že nič nečakaj a dostaneš niečo málo na uspokojenie. ()

ulvas

Překvapivě vůbec ne špatné.Tudíž si myslím že hodnocení by mohlo být vyšší.Promě 3 a půl hvězdičky tj. 65% ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011