Kutyil s.r.o. je voľné pokračovanie seriálu Susedia. Hrdinami ale už nie sú Lászlo a Ildikó, ale Lajos (Andy Kraus) a Tünde (Viki Ráková) Gyönörűovci. Okrem nich diváci spoznajú aj ich dcéru Emese (Michaela Szoczová). Lajos pracuje ako kutil a jeho opravy sú vždy komické. Nechýba ani pomaďarčená slovenčina a tak často krát zábavné slovné spojenia. (marek.stone)

Melios

Repetetívny humor spoliehajúci hlavne na humor dní minulých práve z obdobia najväčšej slávy uragánu. Skrátka po ukončení seriálu Susedia sa Andy Kraus rozhodol natočiť duchovné pokračovanie, ktoré nevyšlo tak úplne podľa plánu. Zlé to nie je, no v podstate ani dobré. Stále si to, ale radšej zhliadnem oproti sračkám ako Ordinácia či Panelák. Svojich priaznivcov si to určite nájde, bohužiaľ na natočenie dobrého sitcomu potrebujete viac než len smiech mrtvých ľudí a nostalgiu... ()

tron

„My sme s Považanom kamaráti, aj keď musím dodať, že je to debil.“ Prvá séria mala čaro. Svojím spôsobom. Kraus ako scenárista vykradol vlastných (a Marcinových, pochybujem, že s jeho dovolením, navyše ten ho predbehol "Normálnou rodinkou") „Susedov“. Len sa postavy inak volajú a pohybujú sa v hnusných „tmavých“ kulisách. Pokiaľ ale necháme bokom jeho svedomie (v "Susedoch" pre zmenu kopíroval "Ženatého so závazkami", on proste tieto veci robí), ostane nám zručný sitkom. Ten okrem už otrepaných „susedských" gagov (najmä maďarsko-slovenský jazyk a popletenosť ústredného Maďara, Kraus v tomto začína byť rovnako nevtipný, ako keď Skrúcaný ZASA hrá opitého dedinčana) ponúka predovšetkým slušný kasting („polda“ Potměšil ako sused-kňaz, Bystriansky ako televízny kolega, Šimun ako vynervovaný režisér, Szöcsová ako prsnatá dcéra). Fajn priemer za 60%, ktorý neurazí, ale ani neponúkne nič nové. Bohužiaľ, druhá séria išla kvalitou výrazne dole: tých zopár sympatických hercov bez žmurknutia vyrazila (Šimun, Bystriansky) a tie, čo ostali, sa začali otrávene opakovať (Ráková je ako herečka hnus, úplne túto profesiu uráža a to mám rád aj filmy s Van Dammeom). Scenáre sa z ešte ako-tak zaujímavej televízie presunuli do nudného domu a pribudli nudné postavy (Tlučková, už fyzicky nesympatický Topoľský). Za prvú sériu 60%, za druhú 40%, tretia vďakabohu nevznikla. ()

mentos.

Už jsem si docela zvykl na to, že originalita moc neexistuje a nejen filmy, ale i seriály se přetáčejí pořád a pořád dokola. U seriálů to navíc neplatí jen v Čechách, ale i na Slovensku. Kutyil s.r.o. je totiž slovenská napodobenina amerického Kutil Tim. Tohle mě na seriálu asi štve nejvíc. Bohužel mi ani moc nesedí humor a Ladislav Potměšil. ()

LilDevil

Prve dva diely som pozerala s velkou skepsou aj kvoli susedom a tomu priblblemu smiechu, (to ludom treba povedat kedy sa maju smiat?) ale pri tretom diely som bola uplne uvolnena a mozem povedat ze uz velmi dlho som sa tak nezasmiala.. je to jednoduchy humor a nie trapni (dufam, ze to dlho vydrzi) aj ked niektore diely su silnejsie a niektore slabsie.. drzim palce ()

moviefilm

Kutyil s.r.o. je hrozný. Andy Kraus zlyháva na plnej čiare a vtipný je len ojedinele, Viki Ráková už tiež nie je to, čo v Susedoch, Ladislav Potměšil je náhrada za Marcina, ako Lászlov "opravca", no Marcinovi táto rola sadla viac, Branislav Bystriansky je hrozný a rola intelegenta mu nesadne až tak, ako rola blbca v Paneláku, Peter Šimún je naozaj strašný (viac k tomu hovoriť netreba) a spoločná dcéra hlavných hrdinov je napísaná tak strašne, že to by ani Tom Hanks nezachránil (nebolo vám divné, že dcéra madarov vie viac po slovensky, ako jej rodičia (a tak tomu bolo aj v Susedoch)) a jediný, kto stojí za reč je Ananás (akožéé čožä, že fuháá, že äää:-)). A pri Susedoch aspoň tie rehoty (pre blbcov, ktorí nevedia, kedy sa smiať) takmer vždy boli vtipné a tu sú takmer vždy trápne. Takže sorry, ale toto nie... ()

• Úvodná znelka je upravená verzia znelky animovaného seriálu A je to! (1976). (PATWIST)
  • Viki Ráková je len o sedem rokov staršia od svojej seriálovej dcéry Emese (Michaela Szocsová) (matthew.17)
  • Celá prvá séria bola natočená v rekordne krátkom čase, a to za 19 dní. (Jozef.Payfen)