Poslední noc v Římě

• Česko Pokoj v Římě (více)

Alba je krásná španělská dívka, která během posledního dne svých prázdnin v Římě potká Natašu – atraktivní ruskou turistku. Alba se dá s Natašou do řeči a protože ji žena začne přitahovat, pozve ji k sobě do hotelu. Počáteční zábrany jdou brzo stranou a ty dvě se spolu pomilují. Během následujících dvanácti hodin si Alba a Nataša vyprávějí o svém životě, ilustrují to fotkami na internetu a užívají si vzájemných tělesných rozkoší. Alba vypráví, že je její matka opustila rodinu, když byla ještě malá a nakonec skončila jako vydržovaná žena bohatého araba. Nataša se podělí o zkušenosti s hrubým otcem a sestrou kunsthistoričkou. Ale vyprávějí si ženy skutečné příběhy, nebo jedna druhou pouze krmí pohádkami v domnění, že se už nikdy v životě nespatří? (HBO Europe)

TerushkaJ

Film plný ženské krásy, nepoznané touhy, italského umění a nakonec i lásky, co vznikla v jednom pokoji za jednu noc. Dokonalá těla tvarovaná tlumeným světlem, jakoby připomínala díla renesančních malířů spolu s freskami prohlížející skrz dějiny na přítomnost mě dokonale mátly v uvědomění si, co je tady větší umělecké dílo. Symbolika ztrácející se v alkoholem omámené mysli, která touží v tu noc jen po jediné a co dostane? Šíp do srdce, lásku. Dokonale vybraná hlavní píseň Loving strangers je tím nejlepším, co ho mohlo okořenit. Je to dávka něhy pro oko, o něco menší slast pro ucho, ale celkově je to nádherné sensitivní dílko, které rozhodně nevidím naposled. ()

Rockerman

Dvě nádherné nahé ženy v hotelovém pokoji v Římě. Co s tím? Když to někdo umí, jako Medem, tak z toho stvoří takovou perlu, jako je tento film. Dokonalá oslava ženské krásy, o to tu jde především. Ve druhém plánu jde také o starosti a těžkosti obou žen, které provázejí jejich dosavadní život. Právě o těchto starostech si ženy krásně lžou, že pak už ani neví, co je a co není pravda. Především jde ale o lidský cit nejvzácnější, tedy o lásku. Tolik smyslnosti a vášně v jednom filmu snad ještě ani nebylo. Vše je podáváno v krásných záběrech na překrásná ženská těla. O porno nejde ani náhodou. Mě se to líbilo velmi a můžu to vřele doporučit všem milovníkům krásy ženského těla. ()

veronica 01

Ten film má tak neskutečně nádhernou atmosféru a tak zvláštní konec, že je těžké to popsat, ale bohužel to bylo tak strašně dlouhé, že se to po prvních 45 minutách začalo až moc táhnout. Zkrátka na film, jehož děj se odehrává během jedné noci je těch 103 minut až moc. Doporučuji rozhodně sledovat v noci. ()

kerkulka

Tenhle film jako by si nemohl vybrat, jestli bude lesbické porno nebo pitomý "doják", ani v jednom z toho však neobstál. Holky jsou sice pěkný, ale takhle dlouho se na to koukat nedá... Nevím, jestli ty "srdceryvné příběhy" mají z filmu vykouzlit zajímavé drama, každopádně je to cele dost pritazene za vlasy... Docela si vycitam svou lenost tak velkou, ze jsem nezvedla své pozadí (které by dámy jistě ocenily) a to HBO ve 4 ráno nevypla a nesla spát... ()

BOURQUE

Moje pocity po tomto filme sú zmiešané, ale v podstate som sklamaný. Čakal som, že to bude mať lepší príbeh, namiesto toho dostaneme „len“ nekonečný obraz dvoch nahých veľmi krásnych žien. Nechcem ísť proti sebe, ale toto dneska v kinematografii už fakt nestačí. Tento snímok by mohol byť zaujímavým, ale scenár a réžia jednoducho nenašli spoločnú cestu. To zase nedá sa povedať o dvoch herečiek, ktoré svoje úlohy zvládli takmer na výbornú. Keby som to mal hodnotiť ako „soft porno“ , tak možno, že by to hodnotenie bolo aj väčšie. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Kolssteyn

Škoda, že nebyl scénář silnější stránkou tohoto filmu. Nakročeno měl hezky, jako když vhodíte na podzim barevný list do klidně plynoucí řeky. Ale sledovat celý film jen ten list na klidně plynoucí řece je přeci jen trochu málo. Navíc podezřívám kameramana, že se mu některé záběry povedly spíše shodou okolností. Barvy byly přepálené jak retro early 90's a kamera si očividně nevěděla rady s hrou stínů, které záběrům ubíraly na profesionalitě. ()

jsemzuzu

Po doporučení od mé nejmilejší jsem to tedy shlédla a zaujalo mě to velmi... :)) Řím, jeden pokoj, dvě ženy a obrazy... moc jsem nad tím nepřemýšlela, spíš jsem se snažila představit samu sebe, jak bych jednala. Každopádně žádný podobný film jsem ještě neviděla... :)) ()

ICTS

Jeden hotelový pokoj,jedna noc,dvě krásné ženy,jeden velký celovečerní zážitek.Konec byl nadmíru dojemný, že i ukápla slza. Musím také pochválit zpěvačku Russian Red, která se na tomto filmu podílela. Erotické scény jsou umělecké, v žádném případě nepůsobí uměle. Scéna, kdy ženy snídají a přitom hraje hudba od Russian Red, ve mně zanechala hluboký zážitek. ()

Wacki

Popravdě jsem se chtěl na tento film podívat jenom proto, že jsem byl zvědavý na nahé hlavní postavy. :) Avšak jaké bylo překvapení, když mě po prvních pár minutách příběh zcela pohltil a já si ho nevýslovně užíval. Dokonalá hudba (písen Loving strangers mi již několik dní zní v hlavě), děj je sice nenáročný, o to však více je příjemné sledovat, jak se zprvu dvě cizí osoby začínají poznávat, odhalovat svou minulost a vzrůstá jejich vzájemná náklonnost (dostatečně prokládaná erotickými scénami :) ). K tomu skvělá kamera, herecké výkony a samozřejmě výběr samotných hereček a máme tu film, který na mě po delší době udělal opravdu veliký dojem a chuť se podívat do Říma je o to větší. Navíc sem se musel na tento film podívat ještě jednou, aby sem se ujistil, zda jsem se nezbláznil, ale i na podruhé to bylo naprosto skvělé. Dávám 5* a ani o chlup míň. ()

vikino1

Konverzačky mám většinou v oblibě.. Jenže tohle tlachání dvou lesbiček mě ničím zajímavým neupoutalo... Teda kromě vyzuálu. Necelý dvě hodiny se díváte na (většinou) nahé dvě hezké představitelky titulních rolí. Dobrý pokus, špatné téma - nebo prostě nejsem naladěn na lesbickou vlnu... ()

prasokote

Škoda, tohle šlo udělat mnohem líp...Až mne to fakt mrzí, námět je super, ale celkové provedení strašně kulhá... ()

mira.l

Filmy s lesbickou tematikou mám docela rád, už jsem jich pár viděl a na další se chystám, dost často se z nich vyklubou zajímavé příběhy, na které se hezky kouká. Ovšem tohle bylo utrpení, naprosté prázdno. Čekal jsem nějakou zajímavou jízdu nočním Římem, chemii mezi dvěma ženami a asi i něco víc. A co jsem dostal? Dvě mě zcela neznámé herečky, téměř dvě hodiny prázdných keců v jednom hotelovém pokoji, ve kterých si neustále navzájem lžou o sobě samých, o svých rodinách, po hodině už jsem netušil, co může být pravda a co je vylhaný. Jediná věc, která se jim dala věřit, bylo to, že jsou to dvě ženský, což bylo po celou dobu vidět měrou vrchovatou. Děkuji, tohle by nešlo. Jedna * za dvě poměrně hezký těla, jinak děs. ()

PavelU

Smyslnost sama, v italském oparu právě začínajícího léta, kde Španělka zamotá hlavu Rusce. Obvyklá klišé, když se s někým seznámíte a vyspíte, přičemž toho o něm moc nevíte. Než se nadějete, je po všem, čas plyne dál, ale ne tak v tomto filmu. Obě jsou to dost zajímavé postavy, servírují divákovi lahodnou podívanou, která chutná jako jejich orgasmus. Toho se obě ne a ne nabažit, takže je to prosycené sexem, nahotou, láskou a emocemi. Vyprávěním o jejich životech, stejně jako postupného odhalování tajemství té druhé. Realisticky plynoucí děj, občasné oživení někým třetím, řada různých detailů, jako jsou pomalá kamera, promyšlené maličkosti, symbolika onoho pokoje v Římě, nebo kouzlená hudba a převrácený závěr. To vše vytváří výslednou směsici, plnou neobyčejně působivých scén, umocněnou i absencí klasického rozloučení. Ovlivněno zejména jejich spontánní reakcí, jakmile se blížila doba definitivního sbohem. ()

ing.man

Bez atmosféry, místo aby snímek diváka očaroval a vtáhl do děje, tak postavy pouze deklamují text. Žádná chemie mezi aktérkami, casting je divný, ne-li špatný. Hudba tomu taky moc nepomáhá a jen to světlo stojí za zmínku. Možná kdyby tam nebyl ten důraz na Řím a točili to někde v Barceloně... Film pouze pro Netflixem unavené lesby. Ach jo. ()

chicab8

Silně sugestivní a emotivní snímek, který mě na začátku chytil a na konci bez dechu pustil. Herečky jsou úžasné, scény opravdivé, hlavní myšlenka zdrcující, konec srdce lámající a přesto vyvolávající úsměv na rtech. Všechno podkresleno tony písně Loving stranger. Bravo!!! ()

mimozakon

Tá hudba, tá ma uchvátila ako v žiadnom filme z poslendej doby. Najprv som to chcel vypnúť, aby si okolie nemyslelo, že sa mi z notebooku ozýva porno,ale potom som to nejako skúsol a som rád, že som dopozeral. Moc takéto filmy nemusím, kde sa riešia city v jednej miestosti.. celý film, ale Izba v Ríme ma upútala. ()

dydl1

Když opomenu nahotu ,která provází celý film a velmi erotické scény lze film zařadit do průměru.Některé dialogy mě zaujaly,některé bych vynechal.Nejvíce se mi líbila scéna u snídaně,kdy se mění pocity radosti pro velkou zmněnu a poté uvědomnění si reality a skutečného života,moc hezky zahrané.Jinak jsem tu jiskru mezi herečkami necítil,ale to je jen můj názor. ()

Zl0

Dôvod na až dve hviezdičky je to aby som mohol ešte väčším sračkám dávať len jednu. Zaujímavý mix kamery, prostredia, hudby ale dejovo totálna nuda. Natasha to vytrhla z biedy len tým že tam bola, no tá druhá mi dosť vadila. ()

Nikol10

Nemohu adekvátně posoudit,poněvadž jsem deset minut před koncem usnula. Každopádně tento film se tváří jako strašně moc vážné drama a jakože ta erotika je až vedlejší. Omyl! Nebýt jí nedalo by se na to koukat asi vůbec! Film není ani chytrý a ani dobry! Jedna hvězda jen za tu RUSKU! ()