Poslední noc v Římě

• Česko Pokoj v Římě (více)

Alba je krásná španělská dívka, která během posledního dne svých prázdnin v Římě potká Natašu – atraktivní ruskou turistku. Alba se dá s Natašou do řeči a protože ji žena začne přitahovat, pozve ji k sobě do hotelu. Počáteční zábrany jdou brzo stranou a ty dvě se spolu pomilují. Během následujících dvanácti hodin si Alba a Nataša vyprávějí o svém životě, ilustrují to fotkami na internetu a užívají si vzájemných tělesných rozkoší. Alba vypráví, že je její matka opustila rodinu, když byla ještě malá a nakonec skončila jako vydržovaná žena bohatého araba. Nataša se podělí o zkušenosti s hrubým otcem a sestrou kunsthistoričkou. Ale vyprávějí si ženy skutečné příběhy, nebo jedna druhou pouze krmí pohádkami v domnění, že se už nikdy v životě nespatří? (HBO Europe)

klapqua

Ako som už kdesik písala, ja tento typ filmov rada, a keď mi tam švacnú takú úžasnú hudbu, ako sem, nieje o čom. Každopádne, s dejom a scenárom by sa predsa len dalo ešte trochu pohrať... možno trochu až moc nahoty, ale čo sa ondím...je mi to jedno ()

Muf911

Téměř dokonalá režie a perfektní kamera. Bezchybná estetika a nevšední požitek pro oči diváka. Neordinérní milostný příběh, dojemný svou hloubkou, spontánní, zároveň povznesený nad tabu, nad pojmy nevěry a pevných vztahů. Komorní atmosféra jen dodává na emocionální koncentraci citů postav, upřimně ztvárněných talentovanými herečkami. Filmový obraz má efektně promýšlenou kompozici a krásné zpracované detaily. Soundtrack je velice příjemný a hudební ilustrace občas ideálně nahrazuji dialog, který je i tak přirozeně lakonický a působivý. ()

kolodej1

musím říct, že to mělo něco do sebe. Sbližování dvou žen, postupné narůstání vášně i vzájemných citů, to bylo moc hezky podáno. Pohled na obě ženy byl taky velmi utěšený. Na druhou stranu to, co se dělo mimo toho, tedy vzájemné rozkrývání své minulosti i současnosti, to se moc nepovedlo. Působilo to dílem vykonstruovaně a díem nudně. Pocity jsou tedy dost rozporuplné. Je pravda, že se nedá upřít snímku originalita, tohle si člověk docela zapamatuje. Film silný v estetice, po výtvarné stránce, velmi dobrá a působivá muzika. 70% ()

kolly13

Krásné holky a bolestná krása ubývajícího času s milující osobou, leč hloubka žádná. Nebo ji čekám, kde ani není? ()

zigy

Parádní kostýmy, nicotné povahy..:) obsah je spíše prázdné než duchaplné plkání s poněkud snovou atmosférou. Minimální výprava, jeden pokoj. Ovšem když se má divák čím kochat, tak je obsah někdy vedlejší. ()

Kozlowski8

Erotický příběh o dvou mladých ženách, Rusce a Španělce, které se náhodně seznámí při návštěvě Říma a prožijí spolu vášnivou noc... Dvě hezké ženy, dvě krásná těla - po většinu doby filmu šatů prosta - a reálně a uvěřitelně působící milostné scény. To jsou aspekty, které divák (především mužský divák) od snímku očekává a které taky plně obstály a očekávání splnily. Absence nějakého hlubšího příběhu a dialogů není důležitá. Přesto - to vzájemné mlžení a mystifikace obou dam a postupné otvírání kohoutku upřímnosti jedné i druhé - je docela milé a zábavné. Film zcela splnil mé očekávání a není absolutně důvod ho shodit a odsoudit. 60%. ()

tata22

Můj oblíbený režisér, nominace na Goyovy ceny, nádherné herečky, super kamera, pohotový střih. Film o lásce, člověk u toho celou dobu sni a přemýšlí co je pravda co není, krásně se na to dívá, člověk přemýšlí, která je hezčí, která přitažlivější (dámy prominou), která hraje lépe tu podivnou hru o jednom pokoji v Římě. Myslím, žev málokdo by dokázal z toho námětu vitažit víc. Ale je to opravdu námět na celovečerní film ? Není to spíš divadelní hra pro dvě nahé herečky ? Kdo by ji ale uvedl a kde byste sehnali dvě herečky, ketré ji budou každý večer hrát :-) ()

vojta033

Dlouho jsem nevěděl, jestli mám chuť si tenhle film pustit. Sice si nejsem zcela jistý, že si dvě pěkné ženy mezi sexem povídají o všem o čem si povídají hlavní hrdinky v tomhle filmu. Nebo jesli si často zaskočí, chvíli před svatbou, slečna na noc k nějaké jiné z baru... Je to film, tak jsem to neřešil a dobře sem udělal. Po počáteční nejistotě mě to velmi zaujalo. Dvě ženy s rozdílnou povahou a přece nějak podobné. Po prvním oťukávání a odchodu jedné, zapomenutý mobil zamíchá karty. A na konci určitě ani jedna nelitují, že se tak stalo. Děj příjemně plyne a asi bych klidně zvládl další hodinu. Po dlouhé době jsem měl opět na konci filmu na tváři nepopsatelný úsměv. Myslím, že mi v první půlce něco uniklo. Možná jsem pozorně nesledoval, možná nemám dost rozumu, možná hledám něco, co není. Určitě se podívám znovu (v létě pro lepší prožití) a potom znovu.... ()

robbez

Celý film v jednom hotelovém pokoji se dvěma ženami, které spolu poznají dosud nepoznané. Postupně se oťukávají a přes prvotní lži a polopravdy se nakonec dopracují k absolutnímu vzájemnému odevzdání a otevření (duševnímu i tělesnému). Oběma hlavním představitelkám se skutečně dalo uvěřit, že jedna v druhé našla svůj osudový protějšek. Musí se však vyrovnat s faktem, že je to jen na jednu noc, na kterou zřejmě ani jedna z nich celý život nezapomene. Jinak by obě musely zcela zlikvidovat své dosavadní životy. Síla a intenzita jejich souznění byla téměř hmatatelně cítit. Upřímně řečeno mi ale přeci jen chybělo trochu víc děje a nějaké vnější změny. Medem to alespoň částečně kompenzoval virtuální cestou do domu Alby a Nataši přes satelitní snímky. Závěrečné vyvěšení vlajky "vášně" v podobě prostěradla z balkónu pokoje a Natašin běh ulicí vytvořily originální a vtipnou tečku silného filmu. ()

J!b

Minimalistická konverzačně-vztahová záležitost pro dvě skvělé a téměř celý film nahé herečky, jednoho režiséra a jedno úžasné město. Na Medemovu laťku tak asi před deseti lety to není až tak dobrý film, ale pořád ve své kategorii vysoko nad průměrem. ()

fola

Kouká se na něj dobře. Nádherné ženy, samozřejmě krásný Řím, intimní a přitom nijak nepohoršující doteky, skvělá kamera. Julio Medem se snaží být něžný a poetický, což se mu daří. Loving Strangers ()

Phes

Jak píší kritici...100% nebo 0% - you get it or you dont...není to o nepochopení, ale o subjektivním zapůsobení sledu obrazů, nálada, hudby a chutí na každého jednotlivce...u mě hluboce vryto pod kůží....krása, síla a někdy i pomíjivost okamžiku.... ()

sha.piro

Film o dvou ženách s jedinou mužskou hereckou asistencí není bez chyb, ale díky hereckým výkonům a dobře se rýsujícímu ději se Vám zapíše do paměti jako velmi slušně zvládnuté filmové dílo. 70% ()

sibskyn

Miluji, když se film dokáže odehrávat jenom v jedné místnosti a nebo na jednom mstě, protože potom jste mistři a dokáže z mála vytřískat nejvíc, ale tohle bohužel není ten případ. I přes krásný vizuál a i když tam jsou dvě krásné ženy, které jsou 90 procent filmu náhé, tak je to naprostá nuda, které směřuje od ničeho k ničemu. Celkově se divím, že tohle režíroval muž. Ps. jinak si myslím, že to mohla být celkem sranda při natáčení, protože ty dvě jsou oblečeny jenom 5 minut na začátku a 2 minuty na konci, ()

Pignon

Loving strangers, miluji, když se potká jižní Evropanka s Ruskem. Východ nad Římem se spařenou okurkou je silný zážitek, obzvláště 30.9.2017 po půlnoci na ČT Art. ()