Návrat do Silent Hill 3D

• Francie Silent Hill : Révélation 3D (více)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiální text distributora)

elanista1

No po dopozerani ani netusim co som prave videl. Spominam si na nejake zaujimavejsie sekvencie pri citani komentarov, ale to je vsetko. Prvy diel ako horor respektujem, aj ked som mu takmer vobec neporozumel a dal mu len 2 hviezdicky, ale po tom co som videl Navrat do Silent Hill, tak mam k jednotke este vacsi respekt. "Dvojka" nestoji za nic, ziadna postava, ziadne hlasky, atmosfera len priemerna, prisery su skvele, ale sceny s nimi si uzivate len jednorazovo, teda nic si z nich neodnesiete a hned zabudnete. Davam "až" 2, lebo si ani nepametam co bolo v tomto filme zle, taky bol zly..a to som ho dopozeral pred 10timi minutami. ()

cunicekb

Čekala jsem, že pokračování bude o něco horší, než původní film, ovšem tohle se vyloženě posralo samo. Možná, kdybych to viděla v kině ve 3D bylo by to lepší. Ze začátku jsem chvíli měla pocit, že se snad povedlo navázat na původní pocit, ale tato myšlenka mě brzy opustila....Jak říkám efekty fakt super, ovšem na úkor filmu... ()

jack_scott

Chápu Konami, že podle nich je toto lepší než první film-opravdu je to daleko více videoherní a méně filmové...což stejně moc dobře nejde aby byl Silent hill normální film. jednička se o to pokusila,víceméně úspěšně, ale toto...je fakt zajimavější. Snímek sází hlavně na vizuál, neni teda moc hororový..ale bavil mě! Ona taky Radha Mitchell neni nicmoc, zatimco Adelaide Clemens je fakt sexy holčička,která do Silent Hillu přesně zapadá,doonce včetně toho mladého blbečka. Casting byl jednoznačně lepší! Co se týká vizuálního pojetí postav, tak určitě. No, pokud bych dal jedničce 50%, tak tady tak 57%. ()

srolyma

Další z řady dvojek, trojek až xtek, který kdyby nevznikly, tak se nic nestane. Nic, co by už nebylo k vidění dříve, 3D taky ničím extra nepřispěje, naprostá zbytečnost. K dobru pár slušných scén. ()

LordArthas

Slabota...musel jsem upravit hodnocení pro jedničku na 5*, dvojka je doopravdy mizérie po všech stránkách...dvě hvězdičky jsou za finální souboj, kdy jsem fandil ´´sekerníkovy´´ aby rozsekal tu čůzu, což se taky nakonec stalo :D Jinak prostě o ničem :/ ()

Lula.cz

Cože? Netušila bych, že to někdy řeknu, ale nebýt závěrečných titulků, dám ještě o hvězdu méně. Tohle je teda sračka. To se jinak popsat nedá. Jasně, holčička nám vyrostla, pořád jí to táhne do Silent Hillu a tak se tam vydá. Ale že se tam nebude skoro nic dít, že se ani neleknu a neřeknu na nic FUJ, to je vrchol. A kam se sakra poděly sirény? V prvním díle dokonale připravily diváky na něco temného a teď? Nic, nuda, podprůměr, bez atmosféry a já se jen budu modlit, aby nějaký chytrák nechtěl natočil další díl, protože nevím na co by případně chtěli navazovat, protože pointa tohohle díla mi jaksi uniká. ()

aiv

Jsem ráda, že jsem na to do kina nešla a nechala si ujít ten nervy drásající zážitek ve velkém. Horor se mi líbil. po hodně douhé době nějaký. krev, hluk, mazec. Druhý díl se mi zdál krvavější než první. Je fakt, že jsem nehrála hru tudíž nemohu posoudit, jak se s tím režisér popral. ()

djbarrel

Tenhle film mě bavil. Místy mi to připomínalo hru, dobrá atmosféra, monstra, zvlášť ty sestřičky mě bavily, no a samozřejmně Pytamid Head nezklamal. Mě se to prostě líbilo, taková snová atmosféra, to se mi líbí. K dokonalosti mohl být film delší a méně přímočarý, ale člověk nemůže mít vždy všechno. 75 % ()

Aywes

Ten konečnej boj byl něco neuvěřitelného. Pohledy skrz oheň, zpomalovačky a kamera... Nooo, to dokáže už fakt jen gurmán. Pěkně posranej boj, který mohl mít naději na celkem fajn řezničinu. Vnucená postava Vicenta mě srala. Ne jen, že je to vtěrka, ale má i děsně debilně napsaný dialogy. Vlastně celý dialogy stály za anál bas(s)et(t)a. Odkazy na hry potěší. Především na Origin. Travis byl tak jedinej z koho sem měl radost. Přesto potvory udělaný fajn. Pyramiďák sice vypadá jak z kartónu, ale POČÍTAČOVÝHO. Každopádně ještě připíšu hvězdu za to herní pojetí. Docela to z toho příjemně táhne. Krom soundtracku, pojetí a příšer to nemá co nabídnout. Už se nechci vrátit do Silent Hillu, pokud nebudu svírat gamepad v rukou. ()

maxnot

První díl byl fajn. Žádný zázrak, ale jakás takás atmosféra tam byla. Nu a tady se to nějak vytratilo. Zkrátka další slabá dvojka. :-( Škoda ()

lobo87

Jediné, čo ma na Silent Hill bavilo, bol vizuál a atmosféra. Inak ma film nezaujal a nedokázal ma vtiahnuť do deja. Príbehovo ani herecky (a nezachránil to ani Jon Snow). Možno mi chýba herný základ, aby som vedel pochopiť, o čo tu vlastne ide... 45% ()

moviefan4

Plus: Jediné velké plus na tomto filme boli príšery a okrajovo aj príbeh ale ibak nič. Mínus: Strašne nesympatická hlavná hrdinka a s ňou aj další herci. Príbeh a dej ma až tak nebavili a strašne boli ploché a nezaujímavé. Slabšie než prvá časť a ešte aj o vela hrošie. ()

J.Mayen

Ne uplne povedeny navazujici dil, presto zustanu v hodnoceni vys, nez by bylo asi vhodne, je to v tomhle pripade opravdu vyjemcne z ucty k prvnimu dilu a take z ucty herni serie Silent Hill, na ktere jsem vyrustal a ke ktere to citim opravdu od srdce. ()

ScarFace_V8

Trvalo to sice dlouhých šest let, ale pokračování skvělého Silent Hill z roku 2006 přece jenom dorazilo. To tentokrát vychází z příběhu třetího herního dílu. V SH3 se tentokrát ujímáme hraní za Harryho adoptovanou dceru Heather (dříve Sheryl), která se vydává zpět do Silent Hill, aby zde našla svého otce. Mimoto tu odkrývá více o svém původu. Revelation tento námět příliš nemění. K filmu se ale nevrací původní režisér ani scénárista a oba posty přebírá Michael J. Bassett, který stojí třeba za skvělou Pustinou (2006) nebo za několika díly ze seriálu Ash vs Evil Dead. A no – musím říct, že si na záda nabral obrovskou nálož. Film vznikl v době toho velikého šílenství kolem 3D a samozřejmě se tomu ani tento nevyhnul. U většiny takových filmu mi přišlo, že vznikly hlavně jako ukázka moderních technologií s tím, že zapomínali, že potřebují mít i nějaký ten obsah. Příběh samotného SH Revelation byl takový strašně „honem honem“. Nenechával moc rozdýchat a sypal jednu scénu za druhou. Prostě jako jedna dlouhá cutscéna bez žádného gameplaye. Jakoby Bassett dostal povel od studia, aby veškerou práci vměstnal do 95 minut a to včetně titulků. Všechno totiž působí strašně zrychleně – tedy jak píšu výš: Jedna dlouhá cutscéna bez nějakého gameplaye. Už to nemá ten fantastický hororový nádech prvního filmu. Obraz působí vyleštěně a už to není tak „hnusný“ jak to má být. Jako jo – je tu pár hezkých scén, momentů nebo odkazů, ale že by to vážně ctilo první film - to ne. O nějakém uctění videohry ani nemluvě. Spíš průměr, který ani skladby od Yamaoky nezachrání. ()

Nikolas__

Nejlepší poster roku dva tisíce dvanáct. Pokud vím, nicméně jinak si sequel k úžasnému Silent Hill z roku 2006 nezaslouží naprosto žádné ovace. Dělá doslova ostudu kvalitnímu prvnímu dílu, který sice nebyl vyloženě přelomový, ale byl atmosférický a znepokojivý! A to nejsem jeden z těch kteří považují točení špatných pokračování za ničení původního filmu. Jenomže jak jsou si těmi monstry a dalšími věcmi tyto filmy podobné, tak ten první mi bude asi navždy připomínat tragickou dvojku. Prosím vás, jako plus beru postavy, ústřední herečka není nejhorší, jen je napsané velmi otravně, příběh nestál za nic, objevovaly se nelogičnosti, a celé to prostě jednoduše řečeno, nedopadlo. Z hlediska vizuálu je to ovšem většinou super, jen se prostě očividně nepodařilo najít dobrého scénáristu a režiséra, ty nejzásadnější tvůrce. 35 - 40% ()

Legie

Po dějové stránce to má do eposu hodně daleko. Po vizuální a zvukové stránce jsem z kina odcházel (jakožto fanoušek hry) spokojený :) ()

RomaS

Tichý kopec strachu plný psychodelických monster je zpět! První polovina filmu ja zabírána nutnými flashbacky a vysvětlovacími berličkami o co vlastně jde (pro neznalé prvního dílu) a nějakým nepodstatným příběhem proč se vrátit do města hrůzy. Pak vše jede už v dobře vyjetých kolejích, zrůdné fantazii se meze nekladou, ikdyž ve většině případech se setkáváme se starými dobrými monster kamarády. K pekelným sestřičkám se skalpely, zombie kreaturám nebo k frajerovi v megahelmě s dvoumetrovým sekáčkem na maso přibudou další démonické kreatury. Zajímavá byla jedna připomínající hellraisera, která měla místo hřebíků v hlavě cédéčka .... a pak že kopírování nezabíjí :-) Nic dalšího asi nemá cenu popisovat. Tady šlo pouze o zhmotnění zvrácené fantazie. Jinak v kině obzvlášť pobavila skupinka týpků, kteří přišli v maskách Fredyho s nastartovanou motorovou pilou. Sice byli trochu mimo, ale alespoň trefili žánr a všem bylo jasné že se nebude promítat Shrek 7. Do postpromítací scenérie se trefilo i počasí, kdy při cestě domů byla mlha, že by se dala krájet a u občasné pouliční lampy k dokonalosti jen chyběl padající prach a cedule vítej v Silent Hill. ()

kaukola78

Fanoušci filmové série Silent Hill dlouho čekali na pokračování až konečně se dočkali.Jestli se čekání vyplatilo to ať každý zhodnotí sám.U mě očekávání splnilo.Nemohl jsem se dočkat premiéry filmu skoro celý rok a byl v obavách jak se ujme nový režisér práce,a jaký z toho bude nakonec výsledek.Myslím si že pokračování mohlo dopadnout mnohem hůře jak to u většiny filmů bývá.Efekty a kamera s 3D efekty jsou skvělé ač těch efektů i lekacích scén mohlo být víc.Trochu mě mrzelo že samotnému ději přímo v samotném Silent Hillu mohlo být věnováno více času a samotný film mohl trvat o 15-20.minut déle.Příšery či monstra jsou lahůdkou okem pro náročného fimového diváka jak tomu bylo už v prvním díle. ()

tomco3131

Dosť som sa na film tešil, nemal som však prehnané očakávania. Presne ako prvý diel, veľa vysvetlí, ale tiež veľa skrýva a zamotá. Hlavná postava dcéry bola stvárnená dobre, znovu dobrá hudba a atmosféra ako v jednotke. Záver mohol byť natiahnutý o nejakých 20 minút, malo to príliš rýchly spád. Zabitie Allyse som nie úplne pochopil /strašne rýchle/ a ukončenie s pyramidHeadom mi nie úplne sedelo. Nakoniec zaujímavá myšlienka pokračovania je nadhodená, uvidíme. Páčilo sa mi to možno ešte viac ako prvý diel. Škoda že sa nedá hodnotiť v percentách, sú to silné 3+. ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)