Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

blackrain

Tak tohle vážně lahůdka z nejvybranějších. Choreografie soubojů neměla chybu. Všechno bylo vymykané do detailu. Vychutnávala jsem si každý souboj a Ip Mana do slova hltala. Ani jsem nevěděla, že Ip Man byla skutečná postava, u které se učil Bruce Lee. ()

esopesokeso

Nie že by som bol rasista, ale ja tých šikmookých moc nemusím.Zdá sa mi byť veľmi hlúpe, ked majú vo filme 200 metrový skok, ale toto je úplne normálne a zdravé na pozeranie.Vynikajúci dej, postavy, herci, choreografia ... Filmy s Chackie Chanom v porovnaní s týmto sú karikatúry. ťamanština, anglické titulky ()

kaylin

Kromě toho, že má snímek silný politický podtext a vrací se k událostem, které znamenaly pro Čínu velkou historickou ránu, je to skvěle spojeno s kung-fu filmem, a to kung-fu filmem toho nejlepšího ražení. Pokud se týká choreografie, tak z posledních let se najde celkem málo filmů, které by se mohly pyšnit podobnými scénami. Ty údery místy skutečně bolí. Jako kdyby se vrátila stará dobrá hongkongská škola. Silné drama, i když přece jen trochu prvoplánové, ale hlavně výborný akční film s úžasnými bojovými scénami. ()

italka63

Jeden z nejlepších filmů, které jsem v poslední době viděla. Režie, kamera, herecké výkony, vyprávění skutečného příběhu z období čínsko-japonského konfliktu z třicátých let, kdy městu doslova vládne majitel a šéf školy bojových umění. Je skromný, inteligentní a když se naštve, tak se pere. Dívejte se, nebudete litovat. ()

swed

Čekal jsem silnější zážitek, něco více stylizovaného a s hlubším přesahem. Takhle mi "Ip Man" přišel jako slušná bojovka s fajn klaďasem, která za existenciálními skvosty typu "Tygr a drak" nebo "Hrdina" dosti zaostává. Nevím, možná za to může moje zmlsanost a já srovnávám nesrovnatelné. 7/10 ()

EvAnSiT

Dychberúci nadčasový snímok, prezentujúci jeden z najrozšírenejších a najznámnejších štýlov kung fu, Wing Chun. Donnie Yen a jeho nie len bojový výkon, umocnený úžasnou hudbou a skvelou kamerou... Dokonalý filmový zážitok ! ()

MATADOR

Pravděpodobně jeden z nejlepších filmů o kung-fu, propojení do období mezi 2. světovou a mírem se mi líbilo. Stejně tak závěrečné titulky, které objasnily spoustu zajímavostí! ()

m@rz

Výborný film. 4 hvězdy za to, že se mi to prostě na pět nezdálo a taky za tu předvídatelnost. Děj je opravdu hodně průhledný. ()

Duotone28

Určite poznám väčších fandov bojových umení, a nikdy by som nebol povedal že práve táto historicky založená vecička ma pohltí tak, že mi nebude stačiť ani posledný finálový súboj, a budem chciet natiahnuť stopáž ešte aspoň o dalšiu hodku. Paráda, nazdar ()

marleyy

100% Neobyčejný bojový a duchovní film. Pěsti mistra Ipa jsou neskutečně tvrdé, přesné a rychlé. Myšlenka, poslání, víra a síla bojového umění Wing-Chun je neuvěřitelná. Lepší choreografii soubojů jsem ještě neviděl. Na konci má člověk chuť skočit do víru bojových umění a něco takového se naučit. ()

Dont

Filmy s tematikou bojového umění mi nejsou cizí, tento je ale diametrálně odlišný od všech ostatních. Je lepší. Mnohem lepší. Zejména co se týče propracovanosti děje i postav a absencí nereálných a nesmyslných scén, či jejich udržením v alespoň pro mne akceptovatelných mezích. Děj zasazený do nevlídné doby japonské okupace části Číny, která poznamenala osud nejen hlavního hrdiny filmu. Závěrečný souboj je důstojným vyvrcholením celého příběhu a zajímavou konfrontací dvou odlišných stylů. ()

Aleee89

Pro mě docela příjemné překvapení. Níkdy bych nevěřila, že se mi film o bojovém umění bude líbit. Tady jsou moje pozitivní pocity zapříčiněny hned několika faktory. V prvé řadě má film sympatického hlavního hrdinu. Líbily se mi přesahy do historie i duše člověka, to, že film nefunguje jen jako bezduchá akční věc, ale má další roviny. A v neposlední řadě má většinu času Ip Man hezké a příjemné barvy, které ale v druhé polovině, následujíc děj, trochu zešednou. ()

Fanucci

Skvělá akce, úchvatně natočeno...ale obrovská propaganda, patriotismus a "pročínskost" filmu mi byla strašně protivná. Být toto klasický americký film, tak jdu s hodnocením ještě níže. Na čínskou produkci tohoto typu nejsem zvyklý a nemám k ní vypěstovanou tak silnou averzi...ale co není může být:-) ()

fmash

Důstojná mlátička, u které jsem se dobře pobavil, nezaregistroval jsem žádné velké přehánění a skoro všechno výborně klapalo. Trochu mi překážely vizuálně povedené, ale nepřirozeně vyčuhující hrátky s barevností některých záběrů a fakt, že (slovy režiséra akčních záběrů) „je to film o Číňanech pro Číňany v dnešní těžké době“, byl často až příliš patrný. Ale herci hráli, kung-fu frčelo, příběh to také mělo, líbilo se mi to dost. ()

Petroff

Trochu tupej film s kung-fu mlátičkama a scénářem jak z 80.let. Takovej novej Úder otevřenou dlaní. Globální hodnocení nepobírám!! Kungfu pandy, kterejm by každej současnej bojovník prostě rozbil hubu. ()

GILLWANDER

Kvalitný film o bojovom umení, o tom ako ho používať len v najnutneších prípadoch a nie v takých, kde s ním len zbytočne plytváme. Námet filmu čerpal aj z domoviny, kde práve hlavný aktér žil a bojoval za utláčaných. Miestami krehké no udržalo si to svoj bojový charakter. Pre mňa jeden z top filmov na ázijskú bojovú tematiku. 85% ()

sofiapetra

Jojo, Donniemu to pěkně svištělo - a ještě u toho měl sympatickou tvářičku. A konečně jsem se dozvěděla, jak vypadá dřevěný panák. ()

Lord.Jim

Neuvěřitelnej zážitek! Já coby bývalý judista lituji, že nejsem kung fu-ista. Judo není tak fascinující. Kung fu v tomto provedení nemá chybu – hlavní hrdina je neskutečnej frajer a především "bojovník". ()

ilemas

Na bojové filmy už jsem dávno zanevřel pro většinu trapných a nereálných scén, ale toto byl snad nejlepší kung-fu film co jsem viděl. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz