Cinka Panna

Najslávnejšia cigánska primáška Cinka Panna žila a tvorila v 18. storočí na pomedzí dvoch svetov: šľachty, ktorej hrávala a cigánskej komunity, v ktorej prežila svoj súkromný život. V spoločenstve, ktoré má svoje vlastné pravidlá bytia. V duchu tradície bola predaná do manželstva. Túžbou mladej ženy je uspieť v tradične mužskej profesii. Stať sa prvou primáškou. Cieľ si však vyžaduje obete. Historický, výpravný, príbeh zachytáva všeobecne platnú tému: boj o uznanie a miesto vo svete. Pripomína, že doba a kostýmy sa menia, ale ľudské problémy ostávajú... A práve tie robia príbeh filmu nadčasovým. (oficiální text distributora)

Kangax odpad!

Propagandistická kravina - typicky štátom objednávkový film, ktorý točil netalentovaný Rapoš. Ako to mohlo dopadnúť? Ako sračka! A ešte to ide u nás na Slovensku do kín.... Ah bože, asi aj my ideme do sračiek... ()

vegetol.mp odpad!

Málokdy viděná kombinace stupidity a nevkusu, na níž je nejděsivější to, že produkce dostala prachy z fondů Eurimages. Proč proboha? Že by zabralo angažované romské téma? Na tom filmu je špatně skoro všechno. Mimořádně debilní scénář, těžkopádná režie i vesměs ne příliš dobře hrající herci. Ok, chápu, že točit filmy není to samé jako dělat v Panasonicu na pásu. Jen by mě ale zajímalo, co by udělali se zaměstnancem, kdyby dodal výrobek v takové kvalitě, jako Rapoš tenhle zázrak. Největší průser z celého filmu jsou ovšem naprosto děsivé zadní projekce, které jsou asi tak o dvě třídy horší, než ve filmech s Oldřichem Novým. A pak je tu ještě příšerně kýčovitá a asexuální erotická scéna, která vypadá, jako by ji nějaký videoamatér sestříhal doma na počítači. A už jsem se zmínil otravné staré cikánce, co furt něco mumlá a v hubě má fajfku jak Pepek Námořník? Takhle bych mohl pokračovat donekonečna. Až ty patlalové v Bruselu budou chtít zas na něco dát prachy, nejlíp udělaj, když je daj Robertovi Rosenbergů. Ten si na natáčení přitáhne nějaký holky, co uměj vzít za práci a né bandu rádoby herců, kteří ani neumí mluvit a musí jim dělat postsynchrony. ()

corona

Výborný historický námet (konečne niekto prišiel na to že na Slovensku nežila len Alžbeta), ktorý sa utopil v príšernom Rapošovom pátose a klišé. ()

hygienik odpad!

Áno, áno. Tento scenáristicky, strihovo a kameramansky zúfalý počin nesporne patrí do top 200 najhorších filmov. Len jedno ma zaráža úplne najviac, nemohli hrať vo filme o cigánoch cigáni?? Ako je možné, že sa na toto dal nahovoriť master Huba, ak je pravda, že si vyberá v čom bude hrať?? ()

BoredSeal

Slovenský génius pár opravdu blbých filmů Rapoš po dlouhé odmlce vyprodukoval další špatný film, čemuž jsem nemohl odolat, vidouc černé hodnocení. Jenže průser - Cinka Panna není výběrem lokace zvrácená, špatně-vykradenými-klišé-přecpaná jako Fontána 3 nebo svou špatností a zoufalými ambicemi zábavná jako Fontána 2. Režisér dostal dost peněz na naprosto nezajímavé historické téma "žena se musí převléct za chlapa, aby mohla hrát na housle a odhodlat se vyspat se s nějakým chlapem" - příběh tří vět, pekelně nudný a utahaný a doráží ho fetiš Rapoše na hudební vystoupení - věřím, že po shlédnutí filmu budou někteří diváci nenávidět folklór. Opravdu nevím, který naivní producent si myslel, že na takové látce nahrabe peníze. Jo, kamera a výprava je standartní, herci vám budou fuk s vyjímkou Dejdara, který už by snad neměl lézt vůbec do filmu. Tzv. rapošovsky trapné směšné momenty jsou ve filmu zřejmě jen dva - soulož v rodinném domě cikánské rodiny, od stopáže 00:45:28 a pochopitelně moment, kdy se hlavní hrdinka konečně rozhodne si to rozdat, cca v 01:48:00... aby Rapoš trumfl svou předchozí "fantastickou" postelovou scénu, oba interprety svleče, hrdinku nechá rajtovat a sténat na počítačově renderovaném ohnivém pozadí. To jsem se opravdu srdečně zasmál. A nesmím zapomenout na závěrečný, slovensky nazpívaný hit od Karla Gotta, taky dobrej fór. Doufám, že až zase Rapoš sežene peníze na film, napíše mizerný-ale-tím-pádem-legrační scénář ala Zuzana 4 a nebude nás, fanoušky braku, nudit tímhle. ()

Martin741 odpad!

Kinematografiu /a podla Raposa aj svoje meno..../ treba obcas KVALITNE POHNOJIT,ako to tymto filmom dokazal "reziser"..... 0% ()

boblig

Film, ve kterém cikáni vypadají jako gádžové, nemůže být dobrej. Už jen proto, že vypadá jakoby ho natočil amatér, co drží kameru poprvé v ruce. Vrcholem jsou ovšem scény, v nichž se fakt drsný a česky mluvící (!?) kovář Martin Dejdar tváří jako cigánský baron, který je nad věcí, a drsná cikánská šamanka Zuzana Kronerová bafe z dýmky, pronáší moudra v rómštině a taky se tváří, že snímá všechny hříchy světa ... ()

zette

Film ma spoustu nudnych pasazi a skutecne pusobi moc kycovite. Nejhorsi na celem filmu jsou asi herecke vykony temer vsech zucastnenych. Zklamani a rozcarovani hlavne pro Kronerovou. Pred shlednutim jsem si ale myslel, ze film bude jeste horsi, 30%. ()

Kolikokoli

Původně jsem chtěla dát jen 3*, ale celkové hodnocení mě přesvědčilo, že mám dát 4. Scénář sice nic moc a ta stará babka byla také k nevydržení. Ale líbila se mi ta celková "cikánská atmosféra". Hudba, tanec, smích a veselo. To se mi líbilo. ()

Triple H

Je to Dušan Rapoš. Čakal snáď niekto niečo iné ako blbosť? Čudujem sa, že po Fontáne pre Zuzanu 3 mu ešte niekto zveril takýto veľký projekt. Ale Slovensko asi potrebovalo svoj film pozitívne opisujúci rómsku menšinu, takže tu ho máme. Mali to rovno nazvať Fontána pre Zuzanu 4, obsadiť Vejmělkovú a použiť parádny slogan o čokoládových anjeloch z trojky. Komerčný úspech by bol zaručený. Dik more. :-) ()

mirec88

Nič v zlom mám rád slovenské filmy aj slovenských hercov, dokonca aj tá Rapošova Fontána sa mi vcelku páčila, aj téma kočovania Cigánov je vcelku zaujímavá, ale toto je fakt takmer na odpad. Pol hviezdičky dávam za niektorých hercov (Huba, Slovák, Kronerová, Vajda) a druhú polovicu za pekné zábery na kone. Bohužiaľ. ()

pugs odpad!

Tak som kúpil v trafike DVD lebo som chcel vedieť, či to je naozaj na odpad!... a potvrdilo sa to. Po 50 minútach stratí človek trpezlivosť a ide preč zlámať dvd-čko. A hovorte mi, že kameru nechytilo do rúk 6-ročné decko! Niečo strašné, fakt sorry... ()

JančiBači odpad!

Väčšina slovenských hercov ked hrá v českom filme mluvi. To je úplne v poriadku, pokial nehrá slovenského občana.. Prečo Martin Dejdar mluvil, ked aj Karel Gott spieval po slovensky nechápem...a tiež nechápem, prečo radšej peniaze minuté na tento film neskončili radšej na charite, človeku je až lúto, že tento brak vznikol v našej krajine.. ()

Cement73 odpad!

Dalsi nepozeratelny paskvil priserneho rezisera. Ved tam boli sceny, ktore vyzerali ako robene studentom 1 rocnika skoly pre amaterskych kameramanov. Hoci hlavne pri konci uz bolo par pozerateknych minut... Rad by som na tuto ubohost zabudol... ()

mira007

Slovenský historický film legendy Dušana Rapoše o cikánské houslistce 18. století - námět zajímavý, vizuál veselý barevný, bohatě kostýmové, dobré obsazení ( zase Dejdar v nějakém slovenském projektu ) včetně sympatické krásné Anny, kterou režisér i svlékl, ale podtrženo sečteno dvě hvězdy max. Je to nažehlené jak telenovela, dějově naprosto nezáživné, až jsem si na konci položil otázku o čem to vlastně bylo? ()

Hopkins

Něco mezi odpadem a jednou hvězdičkou. No spíše tu jednu hvězdičku ale to hlavně kvůli tomu že jsem po 20 minutách už na to nekoukal takže jsem si nestačil dostatečně zkazit chuť abych to pohřbil uplně. Ale na svou obhajobu k mému hodnocení chci jen říct že věřím každému komu se to líbilo :o)) :o)) protože vím proč zrovna mě se to nelíbilo :o))) :o)))) :o))) Nechci být špatným prorokem ale mám pocit že se tohle do top 200 nejšálenějších filmů dostane. ()