Roland Sallinger je policista z L.A., který poté, co ho postřelil a málem zabil jeho zkorumpovaný partner, byl nucen odejít ze zdravotních důvodů do důchodu. Po uzdravení ho starý přítel Connor Wells (Steph DuVall) najme jako bodyguarda pro jeho dceru Nikitu (Liezl Carstens). Roland tedy odjede do San Antonia v Texasu. Connor je bohatý podnikatel, kdysi byl také policistou a Rolandovým kolegou. Když Roland odvede Nikitu do nočního klubu, kde se má setkat se svým přítelem Masonem, všimne si podezřelého muže. Věci se seběhnou tak, že Mason Nikitu zavede do léčky a unesou ji. Roland sice několik únosců zabije, ale Nikita je i tak pryč. Dá se do jejich pronásledování, aby Connorovu dceru zachránil a ochránil. (JOJ Cinema)

ssfan

Steven Seagal je po Driven To Kill (Ruslan) zpátky s dalším skvělým akčním filmem. Tentokrát poprvé s režisérem Keoni Waxmanem a jejich film The Keeper je více než slušný. Fim má velmi zajímavý příběh, který je dost podobný filmu Man On Fire s Denzelem Washingtonem, ale to mi vůbec nevadí. Velkým kladem je slušná režie, kvalitní scénář (psal si ho sám Steven), skvělá kamera (jiný kameraman, ale kvalita jako v Pistol Whipped), vynikající exteriéry i interiéry (film se natáčel v Novém Mexiku, ale ve filmu se děj odehrává v Texasu), slušné souboje a nechybí ani přestřelky a jedna automobilová honička. Steven je ve slušné kondici a svoji postavu hraje velmi dobře. Ano, čtete dobře, STEVEN HRAJE DOBŘE. Herci ve vedlejších rolích nejsou sice moc známí, ale myslím si, že i přesto odvedli dobrý výkon a dostávali hodně prostoru. Hudba není vůbec špatná - svižná, sympatická. A teď již k samotnému ději. Na úvod jsou pěkné letecké záběry na noční město, během toho běží titulky. Poté už Rolland (Steven Seagal) se svým parťákem od policie v akci proti nějakým gangsterům. Ty zpacifikují a na místě najdou množství peněz. Protože je ale chce parťák ukrást, Rolland je postřelen. Nakonec to přežije a je převezen do nemocnice. Tam ho poté chce jeho proradný parťák dorazit, ale Rolland získá mezitím zbraň od své kolegyně, která ho přišla navštívit, a parťáka zabije. Poté je Rolland propuštěn a dostává se zpět do formy, dokonce je tam záběr, jak zvedá čínku, poté trénuje s noži. Následně mu oznámí, že musí odejít od policie, takže je Rolland naštván. Pak mu ale zavolá jeho kamarád, jestli by nemohl přiletět do Texasu dělat bodyguarda pro jeho dceru. Rolland tedy letí do Texasu. Tam pobývá u kamaráda v luxusní vile a doprovází jeho dceru na party. Ta má za přítele boxera Masona, který má nějaké problémy s mužem jménem Cross, a tak je Mason nucen pomoci Crossovi unést svou přítelkyni. Rolland je u únosu, po automobilové honičce ale nezabrání gangsterům v tomto činu. Jelikož je otec bohatá, požadují únosci vysoké výkupné. Potom Rolland dostane ale tip, kde by mohla být přítelova dcera, a tak se vydává jí hledat. Na daném místě ale potká Masona, z kterého dostane, kde má hledat. Finále se odehrává na Crossově ranči. Tam je závěrečná přestřelka a pěstní souboje. ...Během celého filmu je asi 7 soubojů, několik přestřelek a jedna automobilová honička. Steven požije trochu aikida, ale hodně se mlátí také pěstně. Je jen škoda, že soubojů nebylo více a že nebyly delší, ale jinak jsou dobré, s brutalitkou... Film je rozdělen na dvě části, první je více dějová než akční, ale je tam také pár soubojů a úvodní akční scéna z LA. Druhá část po únosu je více napínavá, akčnější. .... Film je rozhodně zaměřen i na nefandy Seagala, pro obyčejné diváky. Trochu mi to připomínalo Fire Down Below. Myslím, že objektivní kvalita někde mezi 3 a 4 hvězdami. Mně se to líbilo více než Ruslan a Zákon Ulice, ale trochu lepší pocit jsem měl z Pistol Whipped. Pro mě za pět hvězd. Objektivně tak 70%. ... Škoda, že film neměl větší rozpočet. Je vidět, že Steven na to pořád má, jen je třeba mít větší rozpočet a trhák ve stylu Lovce policajtů je schopen zvládnout. () (méně) (více)

TERRORDROME odpad!

Že vraj akčný film! Na to aby sa nejaký film dal označiť ako akčný, musí obsahovať aj nejakú akciu. Toto je ten najhorší kúsok aj na pomery Seagala po roku 2000. Majster Aikido tučibomba prvých 20 minút iba sedí a leží, potom sa, zrejme na naliehanie produkcie aj postaví ( s viditeľným odporom ) a raz sa mi zazdalo že dokonca zdvihol ruku. Občas niekto vystrelí, každý kto sa odváži na Seagala skončí v sekunde na zemi aj keď ten neurobí takmer nijaký, voľným okom zachytiteľný pohyb a inak sa furt len kecá, riešia sa rodinné problémy a vôbec. Seagal už pôsobí len smiešne, nech ide do dôchodku alebo prestane žrať hamburgery! Je tu aj sekvencia v ktorej trénuje vrhanie nožov a jej dramatickosť spočíva v tom, že na prvýkrát sa netrafí a na druhý už hej, PARÁDA!!!! Taktiež nechápem ako tu ľudia môžu dávať tomuto akože-akčnému oseru také vysoké hodnotenia, fakt mi spadla sánka, očakával som že to tu bude samý odpad a naopak sa šokovane dozvedám že je to vraj celkom slušný film. Teda HOVNO!!! ()

becki_tu

Steven zhubnul, potrénoval chvaty, rozšířil svůj herecký rejstřík o úsměv a natočil film, který je jedním z těch lepších v jeho filmografii. Hlídač je v podstatě osekanou variací na Scottova Muže v ohni s tím, že příběh má nečekaně hlavu a patu a konečně zase vidíme v akci (místo šikovného střihače a dubléra) přímo Stevena Seagala. ()

hrona odpad!

Tomu nerozumim, jak tady čtu ty komentáře, tak jsme každý viděli asi úplně jinej film, už jen začátek, kdy je Segal prakticky zastřelen, a hned po převozu už je zase v poho a má sílu dokonce ukrást svojí kolegyni, nebo co to je, pistoli z tašky a zastřelit svého proradného parťáka - hrůza. Jedna z největších srágor, co se kdy podařila s nim natočit, a to nemluvim o dialozích - které byly ubožejší, než jakýkoli hongkongský film s kung fu tématikou. Jak už jsem psal u jednoho z jeho předešlých filmů, měl by se držet muziky, která mu jde minimálně o 100% lépe, než jeho veškeré poslední počiny. ()

Lateef

Prdím na to, že se Seagal pokouší o nějaké herectví, já ho chci vidět v pořádné akci a to mi opět nebylo dopřáno. Waxman v akčních scénách (je jich poskrovnu) přepne do módu "cholerická kamera" a já z těch fragmentů, které postřehnu, můžu konstatovat, že slůně Seagal se definitivně vysral na aikidó a používá snad jen filipínskou escrimu a kopance do koulí. Jinak tohle se natáčelo tak dva dny a opakuje se pořád a neustále dokola to samé. Mně by to snad ale ani nevadilo, kdyby tam byl opravdovej souboj. Jenže tady Seagal vykryje jeden úder a hned střih, asi aby se mohl na pět minut vydejchat, napít se, znovu se vydejchat a doplazit se na další záběr. Já nechápu, proč jsou fighty tak zmasakrovaný. Filmu chybí tempo, přehlednost v akčních scénách, skutečný záporák a bohužel i charizmatický hlavní hrdina. Seagal se jím chce stát, ale já mu to prostě už nežeru. U mě je to v současné době důchodce s obdivuhodnou minulostí. ()

• V scéne, kedy Nikita (Liezl Carstens) hádže do seba miešané drinky je oblečená v čiernych šatách. Lenže počas zvracania pri limuzíne ich má už ružové. (johnsnow)
  • Film se natáčel v létě 2009 ve městě Santa Fe v Novém Mexiku v USA. (ssfan)