Roland Sallinger je policista z L.A., který poté, co ho postřelil a málem zabil jeho zkorumpovaný partner, byl nucen odejít ze zdravotních důvodů do důchodu. Po uzdravení ho starý přítel Connor Wells (Steph DuVall) najme jako bodyguarda pro jeho dceru Nikitu (Liezl Carstens). Roland tedy odjede do San Antonia v Texasu. Connor je bohatý podnikatel, kdysi byl také policistou a Rolandovým kolegou. Když Roland odvede Nikitu do nočního klubu, kde se má setkat se svým přítelem Masonem, všimne si podezřelého muže. Věci se seběhnou tak, že Mason Nikitu zavede do léčky a unesou ji. Roland sice několik únosců zabije, ale Nikita je i tak pryč. Dá se do jejich pronásledování, aby Connorovu dceru zachránil a ochránil. (JOJ Cinema)

Xmilden

Tak Ruslan se mi dost líbil, ale Hlídač, navzdory vysokému hodnocení neskýtá žádnou chuťovku. Spíše se jedná o nepoživatelný předkrm. Opět jsem se dočkal spousty pitomin, jako třeba boxer, který vypadá že by trpěl podvýživou a po nocích šňupe kokain. Ke konci Stevenovi přibývá nový pomocník v osobě šoféra Manuela, ale jak už to tak bývá nic neumí. Mám rád tyhle týpky co se hned hrnou pomoci a při prvním výstřelu je trefí a tím pádem jsou pak už vlastně na obtíž. A to nemluvím o tom že se stejně stále někde krčí v pozadí a zabírají místo, které potřebuje Steven. Jinak na konci Steven ukážu svůj nějaký tajemný úder z říše snů, jímž protivníkovi probodne rukou krk. Taky nám tady na sebe vysype že kdysi pobýval v zemi jménem Siam, ale už se neobtěžuje nám sdělit že ta země se už dneska jmenuje Thajsko. Abych uvedl na pravou míru Siam se v roce 1939 přejmenoval na Thajsko a v letech 1945 až 1948 naposledy užíval název Siam. Takže je mi záhadou v kterém životě se tam Steven objevil :) ()

Rodriguez

Po dlouhé době zase parádní Seagal. Opravdu, po těch sra*kách co sem v poslední době viděl, je tohle pořádná akční podívaná, bez těch jeho špeků. Je pravda, že kdyby nevynalezli dlouhý kabáty, tak by jeho triko formovalo jeho nevypracovanou postavu, ale film se mi i tak líbil. Sice na akčních scénách (při boji zblízka) je vidět hodně krátkejch střihů, protože by to asi pan Seagal neustál, ale já sem si svůj zážitek vychutnal. Nemůžu proto jinak a dávám... 65% ()

lennyd

Rolland (Steven Seagal) je jedním z elitních detektivů v L.A. Při jedné akci jej ale zradí a postřelí jeho parťák, a i když Rolland přežije, je kvůli svým zraněním odvolán od policie. Přijímá nabídku svého dávného přítele, že bude dělat bodyguarda jeho dceři. Na první pohled jednoduchá práce, ale jen do té doby, než Rolland zjišťuje, v jakých obchodech jeho přítel jede a kdo všechno si přeje jeho smrt ... Čekal jsem obvyklou Seagalovinu, a už jsem si pomaličku připravoval nějaký hodně peprný komentář (napadaly mne fráze typu "Už zase Stevene" a podobně). Jenže musím říct, že jsem byl docela mile překvapenej - jasně, od tohoto filmu nelze čekat žádný intelektuální nářez, ale Hlídač ani nepůsobí tak stupidně jako většina ostatních Seagalových filmů, a pokud semtam zamhouříte oko nad nějakou tou nelogičností (na začátku náhodou velký Steven zachrání neteř svého řidiče, aby pak na konci mohl požádat její bratry o pomoc, kterou samozřejmě vůbec nepotřebuje) - ale to už tak bývá. Steven se taky drží trochu zpátky, a při své tělesné konstituci se nepokouší o žádné akrobatické prvky, ale efektivně likviduje jednoho protivníka za druhým, a tak to má být, že ano.. ()

Lacike

Moje pocity z filmu zhrniem v bodoch: Pribeh - dava zmysel, sceny na seba nadvazuju a hlavne film neobsahuje skoro ziadne sokujuce zmeny charakterov jednotlivych postav (tu jednu si film odbije nastastie na zaciatku ) - jednoznacne pokrok oproti niektorym nedavnym Seagalovkam. Namet je sice klisoidny (Osobny strazca, Man on Fire atd na x-tu), ale ja mam tento typ priamociarych pribehov rad, takze som bol zvedavy na jeho spracovanie, ktore bolo bohuzial velkym sklamanim. Tempo bolo vrazedne pomale. Tvorcovia sa asi kvoli nedostatku penazi prve 2/3 filmu sustredili na dramaticku cast plnu hroznych dialogov, ktore by nemali sancu uhrat ani kvalitni herci, nie to este Seagal. Herecke vykony - Seagal sa pocas filmu celkom dost casto usmieva, takze to moze niekoho zaujat. Potesilo ma, ze to dievca ktore Seagal strazil nebolo take rozmaznane a nesympaticke ako sa na prvy pohlad zdalo. Jej otec bol sice blbec, ale aspon sympatak. Filmu citelne chyba poriadny hlavny zaporak, alebo aspon nejaky jeho nabuchany poskok, aby sa divak mohol tesit na finalnu bitku. Niekolko krat pocas filmu proste nabehne na Seagala niekolko no name manikov, ktorych lavou zadnou Seagal bleskovo zmasakruje. Bitky - su sutredene do poslednej tretiny filmu a aj ked su natocene celkom prehladne a vacsinou fakt vidno Seagala, tak su zrychlovane aj zakladne chvaty ako svih rukou. Bohuzial su velmi kratke. O nieco dlhsie su dost zle natocene prestrelky. Kamera ma divne svenky, strih je dost chaoticky. Najvelkolepejsou akcnou scenou mala byt hrozna nahanacka dvoch aut, ktorej chyba poriadna dynamika. Dabing - plusom je, ze Seagala po dlhsej dobe dabuje Stepnicka, ktory mu dodava aspon trochu hereckeho talentu. Bohuzial dost velke postavy vo filme nadabovalo aj vsadepritomne neznesitelne daberske trio: Svarc, Mahdal, Tuma. Celkovo sa jedna asi uz o Seagalovsky klasicky hrozny standard a ja definitivne nad nim lamem palicu. Nadeje vkladam uz len do jeho cameo vystupu v Machete. ()

ssfan

Steven Seagal je po Driven To Kill (Ruslan) zpátky s dalším skvělým akčním filmem. Tentokrát poprvé s režisérem Keoni Waxmanem a jejich film The Keeper je více než slušný. Fim má velmi zajímavý příběh, který je dost podobný filmu Man On Fire s Denzelem Washingtonem, ale to mi vůbec nevadí. Velkým kladem je slušná režie, kvalitní scénář (psal si ho sám Steven), skvělá kamera (jiný kameraman, ale kvalita jako v Pistol Whipped), vynikající exteriéry i interiéry (film se natáčel v Novém Mexiku, ale ve filmu se děj odehrává v Texasu), slušné souboje a nechybí ani přestřelky a jedna automobilová honička. Steven je ve slušné kondici a svoji postavu hraje velmi dobře. Ano, čtete dobře, STEVEN HRAJE DOBŘE. Herci ve vedlejších rolích nejsou sice moc známí, ale myslím si, že i přesto odvedli dobrý výkon a dostávali hodně prostoru. Hudba není vůbec špatná - svižná, sympatická. A teď již k samotnému ději. Na úvod jsou pěkné letecké záběry na noční město, během toho běží titulky. Poté už Rolland (Steven Seagal) se svým parťákem od policie v akci proti nějakým gangsterům. Ty zpacifikují a na místě najdou množství peněz. Protože je ale chce parťák ukrást, Rolland je postřelen. Nakonec to přežije a je převezen do nemocnice. Tam ho poté chce jeho proradný parťák dorazit, ale Rolland získá mezitím zbraň od své kolegyně, která ho přišla navštívit, a parťáka zabije. Poté je Rolland propuštěn a dostává se zpět do formy, dokonce je tam záběr, jak zvedá čínku, poté trénuje s noži. Následně mu oznámí, že musí odejít od policie, takže je Rolland naštván. Pak mu ale zavolá jeho kamarád, jestli by nemohl přiletět do Texasu dělat bodyguarda pro jeho dceru. Rolland tedy letí do Texasu. Tam pobývá u kamaráda v luxusní vile a doprovází jeho dceru na party. Ta má za přítele boxera Masona, který má nějaké problémy s mužem jménem Cross, a tak je Mason nucen pomoci Crossovi unést svou přítelkyni. Rolland je u únosu, po automobilové honičce ale nezabrání gangsterům v tomto činu. Jelikož je otec bohatá, požadují únosci vysoké výkupné. Potom Rolland dostane ale tip, kde by mohla být přítelova dcera, a tak se vydává jí hledat. Na daném místě ale potká Masona, z kterého dostane, kde má hledat. Finále se odehrává na Crossově ranči. Tam je závěrečná přestřelka a pěstní souboje. ...Během celého filmu je asi 7 soubojů, několik přestřelek a jedna automobilová honička. Steven požije trochu aikida, ale hodně se mlátí také pěstně. Je jen škoda, že soubojů nebylo více a že nebyly delší, ale jinak jsou dobré, s brutalitkou... Film je rozdělen na dvě části, první je více dějová než akční, ale je tam také pár soubojů a úvodní akční scéna z LA. Druhá část po únosu je více napínavá, akčnější. .... Film je rozhodně zaměřen i na nefandy Seagala, pro obyčejné diváky. Trochu mi to připomínalo Fire Down Below. Myslím, že objektivní kvalita někde mezi 3 a 4 hvězdami. Mně se to líbilo více než Ruslan a Zákon Ulice, ale trochu lepší pocit jsem měl z Pistol Whipped. Pro mě za pět hvězd. Objektivně tak 70%. ... Škoda, že film neměl větší rozpočet. Je vidět, že Steven na to pořád má, jen je třeba mít větší rozpočet a trhák ve stylu Lovce policajtů je schopen zvládnout. () (méně) (více)

• Film se natáčel v létě 2009 ve městě Santa Fe v Novém Mexiku v USA. (ssfan)
  • V scéne, kedy Nikita (Liezl Carstens) hádže do seba miešané drinky je oblečená v čiernych šatách. Lenže počas zvracania pri limuzíne ich má už ružové. (johnsnow)

Časové pásmo bylo změněno