Tak dlouho tě miluji

• Francie Il y a longtemps que je t'aime (více)

Juliette je po patnácti letech propuštěna z vězení. Jediná, kdo na ni čeká, je její mladší sestra, kterou naposledy viděla před svým nástupem do vězení. Léa ji ubytuje v domě, kde žije se svou rodinou. Juliette nemluví o ničem, co se stalo, co bylo ve vězení. Neptá se, proč ji sestra za celou dobu nebyla navštívit, proč jí nepsala. U soudu neřekla Juliette ani jednu větu na svou obhajobu, nic nevysvětlovala. Uzavřela se a mlčky přijala trest za své rozhodnutí, které bylo těžší než vše, co následovalo, než její život. Mezi oběma sestrami je mnohé nevyřčené. Je jen tenká hranice mezi tím, aby se jejich vztah navždy zpřetrhal nebo aby k sobě našly cestu. Z jednoho vězení Juliette vyšla, ale v jiném, je uzavřena navždy. Jak sama říká: "Nejhorším vězením je smrt vlastního dítěte."
Přes všechnu tragičnost je film Tak dlouho tě miluji příběhem o síle žen, o přijetí osudu, a odvaze nést následky vlastního rozhodnutí. Je to film plný emocí a neprolitých slz. Kristin Scott Thomasová a Elsa Zylbersteinová sklidily za své vynikající výkony řadu nominací a cen. (oficiální text distributora)

MaMitti

Uf, tohle byla síla…je sice pravda, že hned po prvních pár minutách filmu mi bylo jasné, že tato žena v podání KST označení vražedkyně nese spíš jako nálepku, než je by jí skutečně byla a taky je pravdou, že od okamžiku, kdy ve filmu vyšla najevo informace, že je lékařkou, jsem věděla, co se vlastně tenkrát stalo, ale přestože u jiných filmů by mě tato skutečnost rušila a vadila, tady snad byla záměrem….alespoň pro divačky matky…Bylo to tak křehké, tak odzbrojující, tak plné a bolestné, tak beznadějně nadějné. Prolínají se tu dvě hlavní linie filmu – první o tom, kterak lidé přichází o své bližní (někdo přijde o milovanou osobu při autonehodě, jiný ve válce, někdo rozvodem a pak následně jeho dcera přijde o svého otce jeho sebevraždou, někdo přijde o svou milovanou osobu odvržením a nepochopením, někdo o ni přijde odloučením, aby ji pak měl šanci opět „získat“) a druhá o tom, jak těžký úděl mají lidé z „druhého břehu“ (vězení) vracející se mezi většinovou společnost. Obě hlavní herečky mi rozdrásaly srdce do krve a připomněly tu prazákladní hodnotovou orientaci života…Dokonalý hudební doprovod byl pak už jen pomyslnou třešinkou na dortu, která bývá ovšem přeci tak důležitá :-). Dlouho jsem neměla takový pocit vděčnosti u nějakého filmu za to, že je…Děkuji… ()

Sdoom

Vynikající drama se skvělou Kristin Scott Thomas v hlavní roli. Tempo je sice trochu pomalé, ale má to své opodstatnění ve vykreslení charakterů postav a vztahů mezi nimi. Člověk sice od začátku tuší, že není vše jak se na začátku zdá, ale kvalitní scénář i režie dokážou udržet jakés takés napětí. Pěkné 4 hvězdičky. ()

cab

Drama se silnym pribehem o Juliette (presvedcive sklicena K. S. Thomas), ktere si akorat odpykala 15 let za mrizemi za vrazdu sveho syna a jeji navrat do spolecnosti prostrednictvim pomoci jeji mladsi sestry, ktera ji nabidne zustat u ni doma. Po celou dobu se divak seznamuje blize a blize s osudy dobre zahranych hrdinek, ktere neudelaji z filmu jedno z dalsich nudnych podivani pod poklicku rodinnych tragedii, ale dechberouci pout za poznanim blizniho sveho. 75% ()

dopita

Režisér měl k dispozici výborné herce a příběh, kterej má co nabídnout. Přesto na mě film působí trochu chladně a odtažitě. ()

Bohemák

Velmi tradičně stavěné drama o návratu z vězení do normálního života. Tradičně v průběhu příběhu vysvítá více a více z minulosti dotyčného zločince (v tomto případě ženy, skvěle hrané Thomasovou). ()

DannyBoy80

70%. Rozervaná duše hozena na pranýř nevědoucí společnosti. Jak se s tím vyrovná? Dokáže ještě žít normální život? Vyrovná se s minulostí? Pochopí to ostatní? Drama, které je až příliž civilní a šedé. Každopádně to stojí za podívání. Herecky zvládnuto. Někdy to chtělo ale trošku přidat šťávu. ()

nylo

Zdání někdy klame a při prozření na konci se dostáváme na mnohem vážnější téma, než je začlenění se do společnosti při návratu z vězení....Thomas v roli přitažlivě záhadné "ošklivky" bravurní a celý film působí tak přirozeným dojmem, jako by to film ani nebyl..90% ()

dormouse

Další velký příběh s Kristin Scott Thomas. Po patnácti letech je propuštěna z vězení a divák dlouho netuší proč, jen ví, že na duši nese velkou tíhu bolesti. Jen díky své o deset let mladší sestře se dokáže začlenit znovu do života. Stačí aby nás miloval jeden člověk, pouto lásky nás dokáže znovu postavit na nohy. ()

lucijelucije

Silné drama o těžkém rozhodnutí, které není úplně pochopitelné. Předsudek a odsouzení, aniž byste chtěli a věděli pravdu. Výborná K. Scott. A určitě je hodnocení na místě. Já se v psychologických dramatech často hledám. Někdy mi sednou a někdy trochu tápu. Tenhle snímek nabízí spoustu emocí, akorát na můj vkus se probíráme konkrétním problémem hrozně pomalu a i když se do hlavní hrdinky dá vcítit, někdy jsou scény až moc zdlouhavé a místy nezáživné. ()

sona123

Nemám, co vytknout. Zajímavý příběh, úžasné tempo vyprávění, skvělé herečky, nádherná francouština i píseň na konci a dojetí, které mne zaplavilo v závěru. Nádhera. ()

RomanHyde

Nevím proč tento film soukat do škatulky "mysteriózní" , zato drama je to nadmíru slušné. Minimalistícké filmové prostředky a maximalistický výkon Kristin Scott Thomas na jejimž výkonu celý snímek stojí. V podstatě se její postava nachází v každém filmovém okénku a všichni okolo jsou "statisté". Sledueme příběh vnitřně zemřelé ženy, která v sobě nese hluboké tajemství a vinu za svůj skutek, za který se sama odsoudila a rozsudek bezvýhradně přijala. Tato žena je totiž sama sobě soudcem a tím nejpřísnějším. Za smrt syna je vinna, už jen proto, že jej porodila. ()

ursinko

17.1.2011 Vždy ma poteší, ak náhodou natrafím na film ktorý nepoznám a ten mi vyrazí dych. Kristin Scott Thomas som doposiaľ moc nemusel, ale tu ma očarila. ...po skončení filmu som išiel pobozkať moje krásne dietky a manželku, a zaspával som s pocitom, aké neuveriteľné mám šťastie... ()

sedlo03

Přišlo mi to až příliš kýčovité a příliš vykonstruované. Příjemný soundtrack na pozadí mě sice trochu uklidnoval nicméně jsem nezapadl do děje. Jedna z věcí, co mi velmi vadilo bylo, že sem to prostě a jednoduše neuvěřil. Úchvatná Kristin to jedině držela nad vodou, od chvíle co jsem ji ve filmu poprvé spatřil, mi byla nesympatická, což sice neměl být účel, ale stejně se klaním, jak to zahrála. ()

jane1106

Nijak překvapující ani objevné, za to však poctivé a plnohodnotné drama o dvou sestrách znovunalézajících svůj přervaný vztah, v jejichž rolích vynikají famózní Kristin a mně doposud pohříchu neznámá Elsa Zylberstein. ()