Tak dlouho tě miluji

• Francie Il y a longtemps que je t'aime (více)

Juliette je po patnácti letech propuštěna z vězení. Jediná, kdo na ni čeká, je její mladší sestra, kterou naposledy viděla před svým nástupem do vězení. Léa ji ubytuje v domě, kde žije se svou rodinou. Juliette nemluví o ničem, co se stalo, co bylo ve vězení. Neptá se, proč ji sestra za celou dobu nebyla navštívit, proč jí nepsala. U soudu neřekla Juliette ani jednu větu na svou obhajobu, nic nevysvětlovala. Uzavřela se a mlčky přijala trest za své rozhodnutí, které bylo těžší než vše, co následovalo, než její život. Mezi oběma sestrami je mnohé nevyřčené. Je jen tenká hranice mezi tím, aby se jejich vztah navždy zpřetrhal nebo aby k sobě našly cestu. Z jednoho vězení Juliette vyšla, ale v jiném, je uzavřena navždy. Jak sama říká: "Nejhorším vězením je smrt vlastního dítěte."
Přes všechnu tragičnost je film Tak dlouho tě miluji příběhem o síle žen, o přijetí osudu, a odvaze nést následky vlastního rozhodnutí. Je to film plný emocí a neprolitých slz. Kristin Scott Thomasová a Elsa Zylbersteinová sklidily za své vynikající výkony řadu nominací a cen. (oficiální text distributora)

Renesme_P

Prvotřídní výkon Kristin Scott Thomas. Ach, tohle budu ještě dlouho rozdýchávat. Úžasné, dechberoucí - opravdu ano! ()

julie_mie

Výtečné drama. Silné téma. Vycizelované výkony Kristin Scott a Elsy. Krásný anglický přízvuk Kristin ve francouzštině. Některé scény byly skvěle vystupňované (večeře přátel, telefonát ve chvíli, kdy čte holčička knihu a sestry na konci…). Rozhodně to není film po náročném dni, kdy chcete skončit večer něčím lehčím. La mort n’a pas d’excuses. ()

hanca.uh

Opravdu tady je to doslova psychologický film. Sice se tu nic moc neděje, nicméně 115 minut jsem sledovala napjatě a celou dobu jsem se snažila pochopit Juliettu, proč se chová tak jak se chová a proč.......nakonec mi to vše do sebe naprosto přesně zapadlo. Skvělý herecký výkon Kristin S.Thomas! ()

Bránolog

No, s přimhouřením oka i tři a půl. Bavilo mě to sledovat, jak se rodina učí spolu žít. Pointa byla sice dopředu zřejmá, ale protože o ni zas až tak nešlo, nebylo to na závadu. ()

Figuto

Proti americkým slabotám má toto očistný účinek. I bez hloupé hudby. Ano, tak by mělo vypadat zfilmované životní drama. Podruhé bude snad ještě lepší. ()

?otazník

Tak tento film mi vyrazil dech. U nás sem vůbec jeho existenci nezaznamenala do té doby, dokud ho nedali jen tak v televizi. Mám ráda tato civilní dramata, která si na ni nehrají a přitom k vám promlouvají. Je to nenásilné, ale přitom na to již nikdy nezapomenete. Zoufalství matky a namyšlenost společnosti, která vidí svět černobíle je právě tím, co dělá tento film filmem s velkým F. Kristin Scott Thomas hraje bravurně, její kolegové stojí v těsné blízkosti za ní a já se neubráním pěti hvězdičkám. ()

Martazoe

Neskutečně krásná a opravdová Kristin Scott Thomas dělá z tohoto filmu lahůdku. Byl to jinak takový průměrný příběh a jedné rodinné tragédii, ale díky KST se tohle celé drama zaryje hluboko do nitra. ()