Jak nežít svůj život (TV seriál)

How Not to Live Your Life

Komedie

Velká Británie, 2007, 20x30 + 1x57 min

Prvotřídní dickhead!(23.2.2012)

To jsem tak klesnul nebo jsem fakt přál tomu idiotovi, aby si pokaždý za......? Skvělý britský seriál, ve kterém mě samozřejmě nadchlo zejména "tolik a tolik věcí, které byste neměli dělat v té a té situaci" a také David Armand, kterého jsem znal z Fast and Loose. Dan Clark byl celkem sympatický, dětinský idiot, který občas předvedl, že neumí moc hrát (nebo to hrál schválně tak hrozně?), ale o to vtipnější to pak bylo.(8.11.2012)

Nejraději bych si nechal vymazat mozek a skouknul celý seriál znovu. Debil + kráska + stařena + služebník - to vše tvoří osazenstvo tohoto seriálu, který je tak upřímný, trapný a hlavně plný "co kdyby". To je snad nejlepší na tom seriálu a hlavně na Donovi, který je otevřen všemu a můžete ho vidět v akci při klisytýru až po třitulení :-)(7.1.2010)

-Máš nejakú prenosnú chorobu? - Nie! - Super. A chcela by si nejakú? .... Absolútne nekompromisná, nekorektná sitcomová režba o tom, ako najlenivejší čurák (sorry za výraz, no jemu nikto nepovie krajšie ako "ko..t") v Británii zdedí barák po mŕtvej babičke, z jej opatrovateľa si spraví osobného otroka a celú sériu rozmýšľa, ako pretiahnuť svoju čerstvú podnájomničku. Don Danburry proste nemá štipku hanby, je pyšný na to, že rozmýšľa vajcami, je to proste flákač, kurevník a prasák v jednej osobe, s ktorým by v reále málokto vydržal čo i len jednu polhodinovú epizódu. Ak však podľahnete jeho neotesanému priamemu hrubozrnnému humoru, budete sa na Donových absurdných životných lekciách etiky na spôsob "X vecí, ktoré by ste v danej situácii nemali robiť", baviť kráľovsky. Briti proste vedia na podobných skrachovaných existenciách postaviť seriál a nechať diváka podľahnúť ich šarmu, nech sa z počiatku zdá akokoľvek neprítomný. Objektívne 4 hviezdy, keďže prvá séria má trošku kolísavú úroveň, ale s príchodom roztomilej Laury Haddock v druhej sérii však Don chytá druhý dych a každá ďalšia epizóda tromfne tú predchádzajúcu....takže zaokrúhlim na plný počet...(17.3.2010)

Don, i přestože je to takový vůl, mě dokázal rozesmál. Dostával se do takových situací, co by si normální člověk nedovedl představit a já u toho umírala smíchy. Ano, je to trochu úchylný, místy morbidní a trapný humor, ale holt občas potřebuju i takovýto typ, abych se mohla zasmát. Myslím, že pro většinu z vás byly nejoblíbenější část 5 či 7 apod. věci/situací, co by Don neměl udělat atd...:) Eddie se mi zdál být zas dost potrhlý, a proto se k Donovi do rovnováhy úchyláka hodil. A Mrs. Treacher byla třešničkou na dortu. Abych byla upřímná, druhá a třetí řada se mi zdála být daleko lepší než ta první. 4* s čistým svědomím, že jsem seriál ani nepodcenila ani nenadhodnotila. Holt ty britské seriály mají něco do sebe, jak neustále říkám.(2.7.2012)