Jak nežít svůj život (TV seriál)

How Not to Live Your Life

Komedie

Velká Británie, 2007, 20x30 + 1x57 min

Nejoblíbenější postava - Eddie (16.3.2011)

On mi tenhle seriál ani nepřijde tak vtipnej jako spousta dalších britských sitcomů (IT Crowd či Red Dwarf), ale má v sobě něco, co vás nutí dívat se na jeden díl za druhým. Rozhodně to něco může být originalita a některé nápady, stejně jako třeba hlavní postava Dona, což je prototyp neúspěšného a tragického člověka, s nímž se může alespoň v některých situacích ztotožnit kde kdo. Ano, někdy to působí spíše trapně, ale stejně musím dát palec nahoru - už jen kvůli těm pěkným slečnám, které se zde objevují.(22.7.2012)

Docela fajn britcom, ovšem s docela velkou pachutí toho, že to celé mohlo být mnohem lepší, protože takhle to na ty největší titány nestačí (například na Black Books, které hodlám dál použít při srovnávání/vysvětlování). Předně, humor je zábavný, vážně ano, ale... Hlavní postava je až příliš sebestřední a bastardózní, nedá se jí fandit vůbec v něčem, je to vpravdě kreténská entita, což je trošku problém, když jeho hlavní snažení spočívá v balení velmi sympatických dívek (Takový Bernard Black je také kretén non plus ultra, ale jelikož jsou všechny vztahy okolo něj stejně bizarní jako on, tak nevyznívá odporně, což je tak nějak podstata toho, proč je v konečném důsledku zábavný). Ona celkově práce s postavami je to, co brání seriálu dosáhnout vrcholu (znovu připomínám, opravdu JE vtipný, ale..), na moha místech je moc velký rozpor mezi hlavní postavou a těmi vedlejšími, které jsou ve směs napsané normálně, až na lechce malomyslného pečovatele, který ovšem působí jako by trpěl něčim velmi reálným (trochu jako Sheldon Cooper z Big Bangu) a proto jeho zneužívání hlavní postavou nemůže být tak zábavné jako... Třeba jako u Mannyho s Bernardem. Ale dost už o srovnávání a dost nepovedeného popisu té jediné věci, která mi tu vadí, pročež znovu zdůrazním, je to vtipné, ne že ne, ale asi by pomohlo menší zaměření na vztahy (bohové, proč jsem zas negativní??). Raděj mizím.(16.5.2016)

-Máš nejakú prenosnú chorobu? - Nie! - Super. A chcela by si nejakú? .... Absolútne nekompromisná, nekorektná sitcomová režba o tom, ako najlenivejší čurák (sorry za výraz, no jemu nikto nepovie krajšie ako "ko..t") v Británii zdedí barák po mŕtvej babičke, z jej opatrovateľa si spraví osobného otroka a celú sériu rozmýšľa, ako pretiahnuť svoju čerstvú podnájomničku. Don Danburry proste nemá štipku hanby, je pyšný na to, že rozmýšľa vajcami, je to proste flákač, kurevník a prasák v jednej osobe, s ktorým by v reále málokto vydržal čo i len jednu polhodinovú epizódu. Ak však podľahnete jeho neotesanému priamemu hrubozrnnému humoru, budete sa na Donových absurdných životných lekciách etiky na spôsob "X vecí, ktoré by ste v danej situácii nemali robiť", baviť kráľovsky. Briti proste vedia na podobných skrachovaných existenciách postaviť seriál a nechať diváka podľahnúť ich šarmu, nech sa z počiatku zdá akokoľvek neprítomný. Objektívne 4 hviezdy, keďže prvá séria má trošku kolísavú úroveň, ale s príchodom roztomilej Laury Haddock v druhej sérii však Don chytá druhý dych a každá ďalšia epizóda tromfne tú predchádzajúcu....takže zaokrúhlim na plný počet...(17.3.2010)

• Pluhy

Čtyři věcí, které může udělat Pluhy po dokoukání první série HNTLYL 1. Provést jídelním příborem trepanaci, propláchnout hlavu ústní vodou a vystlat si jí DVDčkama s britkomama od Gervaise a Linehana. 2. Koukat tři hodiny na rýhy v omítce a nárámně si to užívat. Zajisté lepší zážitek než úmorná první série. 3. Nazvat Dana Clarka nesympatickým kokotem a poslat jeho matce soustrastný dopis, že musela porodit takového retarda. 4. Pozvat si do bytu čtyři prostitutky, které mi během lízání ušních lalůčku, hlazení bradavek a plácání po zadku bičíkem, budou šeptat do ouška "podívej se na druhou sérii". Jedině to by mě mohlo donutit vytáhnout tenhle děsivej seriál z odpadu a kouknout na další sérii. Dodatek: Tak jsem zkoukl i druhou sérii a musím uznat, že jsem se občas od srdce zasmál. Vytahuji seriál z odpadu.(6.8.2014)