Docela fajn britcom, ovšem s docela velkou pachutí toho, že to celé mohlo být mnohem lepší, protože takhle to na ty největší titány nestačí (například na Black Books, které hodlám dál použít při srovnávání/vysvětlování). Předně, humor je zábavný, vážně ano, ale... Hlavní postava je až příliš sebestřední a bastardózní, nedá se jí fandit vůbec v něčem, je to vpravdě kreténská entita, což je trošku problém, když jeho hlavní snažení spočívá v balení velmi sympatických dívek (Takový Bernard Black je také kretén non plus ultra, ale jelikož jsou všechny vztahy okolo něj stejně bizarní jako on, tak nevyznívá odporně, což je tak nějak podstata toho, proč je v konečném důsledku zábavný). Ona celkově práce s postavami je to, co brání seriálu dosáhnout vrcholu (znovu připomínám, opravdu JE vtipný, ale..), na moha místech je moc velký rozpor mezi hlavní postavou a těmi vedlejšími, které jsou ve směs napsané normálně, až na lechce malomyslného pečovatele, který ovšem působí jako by trpěl něčim velmi reálným (trochu jako Sheldon Cooper z Big Bangu) a proto jeho zneužívání hlavní postavou nemůže být tak zábavné jako... Třeba jako u Mannyho s Bernardem. Ale dost už o srovnávání a dost nepovedeného popisu té jediné věci, která mi tu vadí, pročež znovu zdůrazním, je to vtipné, ne že ne, ale asi by pomohlo menší zaměření na vztahy (bohové, proč jsem zas negativní??). Raděj mizím.(16.5.2016)

A nakonec hodnotím kladně. Přestože jsem si to původně nemyslel, tak tento seriál je relativně rafinovaný. A přestože hlavní hrdina není vyloženě intelektuál, tak seriál nespadá do otravných klišé o nechutném imbecilovi. Navíc cením autorský přístup Dana Clarka. Ten člověk je velmi talentovaný..(4.12.2010)

To jsem tak klesnul nebo jsem fakt přál tomu idiotovi, aby si pokaždý za......? Skvělý britský seriál, ve kterém mě samozřejmě nadchlo zejména "tolik a tolik věcí, které byste neměli dělat v té a té situaci" a také David Armand, kterého jsem znal z Fast and Loose. Dan Clark byl celkem sympatický, dětinský idiot, který občas předvedl, že neumí moc hrát (nebo to hrál schválně tak hrozně?), ale o to vtipnější to pak bylo.(8.11.2012)

Svobodomyslný a ujetý Don. Neznám zábavnější miniseriál, než je tento. Po herecké stránce super, stejně jako neutuchající a často vkusně nevkusný humor hlavního hrdiny. Takové chlapy jako je on nenávidím, ale dívat se na to, jak demonstruje své představy - co bychom měli a neměli říkat, nebo dělat a to tím méně nezáživným způsobem. Děkuji VB za další skvělý (nyní) seriálový zážitek, a také hlavně těmto dvěma hercům: Dan Clark a Sinead Moynihan.(26.3.2013)

"Kdo chce vidět Idiota, nechť se NEdostaví do ředitelny, ale navštíví Dona Danburyho." Na tento seriál jsem narazil náhodou díky hostovačce Juliana Barratta v jednom z dílů (i zde hraje výborně).(18.3.2010)