Jak nežít svůj život (TV seriál)

How Not to Live Your Life

Komedie

Velká Británie, 2007, 20x30 + 1x57 min

Docela fajn britcom, ovšem s docela velkou pachutí toho, že to celé mohlo být mnohem lepší, protože takhle to na ty největší titány nestačí (například na Black Books, které hodlám dál použít při srovnávání/vysvětlování). Předně, humor je zábavný, vážně ano, ale... Hlavní postava je až příliš sebestřední a bastardózní, nedá se jí fandit vůbec v něčem, je to vpravdě kreténská entita, což je trošku problém, když jeho hlavní snažení spočívá v balení velmi sympatických dívek (Takový Bernard Black je také kretén non plus ultra, ale jelikož jsou všechny vztahy okolo něj stejně bizarní jako on, tak nevyznívá odporně, což je tak nějak podstata toho, proč je v konečném důsledku zábavný). Ona celkově práce s postavami je to, co brání seriálu dosáhnout vrcholu (znovu připomínám, opravdu JE vtipný, ale..), na moha místech je moc velký rozpor mezi hlavní postavou a těmi vedlejšími, které jsou ve směs napsané normálně, až na lechce malomyslného pečovatele, který ovšem působí jako by trpěl něčim velmi reálným (trochu jako Sheldon Cooper z Big Bangu) a proto jeho zneužívání hlavní postavou nemůže být tak zábavné jako... Třeba jako u Mannyho s Bernardem. Ale dost už o srovnávání a dost nepovedeného popisu té jediné věci, která mi tu vadí, pročež znovu zdůrazním, je to vtipné, ne že ne, ale asi by pomohlo menší zaměření na vztahy (bohové, proč jsem zas negativní??). Raděj mizím.(16.5.2016)

Nejraději bych si nechal vymazat mozek a skouknul celý seriál znovu. Debil + kráska + stařena + služebník - to vše tvoří osazenstvo tohoto seriálu, který je tak upřímný, trapný a hlavně plný "co kdyby". To je snad nejlepší na tom seriálu a hlavně na Donovi, který je otevřen všemu a můžete ho vidět v akci při klisytýru až po třitulení :-)(7.1.2010)

Ze života šulina s chytrýma koulema. 1-3 série: 80 %(18.1.2013)

Tenhle seriál mě od prvního momentu dostal. Povedený šílený anglický seriál plný sice potrhlých, trochu nemravných, pitomých a debilních, ale o to komičtějších vtipů. Seriál staví na originálním nápadu: párkrát za díl je ukázáno několik věcí, které by Don (hlavní hrdina) chtěl udělat; které by chtěl, aby se staly nebo které by se stát naopak neměly. A právě výčet takovýchto věcí je často fakt sranda. HNTLYL patří mezi ty seriály, které mě přivozují ty největší záchvaty smíchu. Fanouškům musím doporučit krátké speciální bonusy, které je možné vidět i na Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=oAARTDPWKP4 http://www.youtube.com/watch?v=XU73p0QlyJc http://www.youtube.com/watch?v=TrrDWw8Vq8o http://www.youtube.com/watch?v=DlPYGwTJzbM http://www.youtube.com/watch?v=7aOwsPyD3sE(24.3.2010)

1. série je taková "rozjížděcí". První díl nic moc, trochu si zvykáte, ale pak se to s přibývajícími díly zlepšuje a zlepšuje. Orginální humor, fantastický Eddie. Seriál má celkem dobře našlápnuto!(25.3.2011)