První den zbytku tvýho života

• Francie Le Premier Jour du reste de ta vie (více)

Film vypráví příběh běžné rodiny, složené z manželů Marie-Jeanne a Roberta Duvalových, kteří mají již tři dospělé děti: Alberta, Raphaëlu a Fleur. Každé z dětí zažívá svůj neobyčejný život. Název filmu pochází z pěti rozhodujících dnů v životě této rodiny, které se objevují ve filmu. Tyto dny výrazně ovlivní chod celé rodiny a po těchto dnech už jejich život nikdy nebude takový jako dříve.
Ve filmu se objevují jak prvky komedie, tak i dramatu a film okoření i akční scény. Tento snímek získal ocenění i v České republice, na Festivalu francouzského filmu v roce 2009, kde drtivě vyhrál v divácké anketě. (adamvojta)

Xgeno

Velmi nenucené, místy vtipné a někdy dramatické. Žádný patos, palec nahoru. Film ukazující rodinu ve všem zlém i dobrém, i když zde více zobrazuje to zlé. ()

Welsiot

Nevtíravé, pravdivé a i pro nás citově silnější jedince velice emotivní. Tohle není film, tohle je život. Překrásné 90%. ()

Alchemilla

Obyčejný film o obyčejném životě jedné obyčejné francouzské rodiny. Výsledkem je nevšední zážitek, ale řekla bych, že zážitek z filmu je velmi úměrný věku a životním zkušenostem (jinak ho budou vnímat náctiletí, jinak bezdětní, jinak dětní a jinak lidé starší). Už dlouho se mi nestalo, abych byla tak nekriticky nadšená. Film má formu rodinného deníku, a tak jako v životě se v něm střídají chvíle pohody s krizovkami, smutek s radostí ... To vše bez zbytečného sentimentu a polopatických výkladů. Režisér Rémi Bezançon dokázal natočit velmi neotřelý film s citem a hloubkou. Herecky perfektně zvládnuté, skvělá hudba. ()

StanGoodspeed

Famili story! Dějově jednoduché. Ale říká se, že v jednoduchosti je síla a tu to platí dvojnásob. Natočené naprosto krásným a poutavým způsobem který mě připoutal do křesla a po celou dobu skoro 2 hodin nepustil. Zařazení komedie/drama tu sedí dokonale a ke každému členovi rodiny si najdete cestičku :-) 90% ()

Wolfvater

Moc příjemné pokoukání. Takový krásný portrét z pěti dnů, které řeknou vše. Je to zkrátka o životě v jakýchkoliv podobách. Každý má přece v životě pár takových dní, kdy se vznáší ve výšinách, nebo padá jak kámen až na dno... a pak spousta všedních dní mezi tím, které jsou jen a jen na nás. Ale ty plynou, zato tyto jedinečné přetrvají v mysli, jako tento film. ()

90125

Nic proti filmu tzv. lahkeho komedialneho zanru. Ale myslim si, ze aj v takomto druhu tisic krat omletej rodinnej story by sa malo nieco udiat. Druha moznost pre takyto film by bola, ze by mohol byt vtipny, zabavny. V tomto pripade neplati ani jedno. Neudialo sa prakticky nic a ani sranda to nebola. Bolo to len lacne a povrchne, tak ako vsetky tie Ordinacie a Panelaky. 50 % ()

vitsoft

Něco jako časosběrný dokument Heleny Třeštíkové, ale protagonisté byli o něco sympatičtější a výběr doprovodné hudby přímo perfektní. ()

kodwin

Ze života. Hezký, dojemný, smutný, občas vtipný jako život sám. Remi Bezancon odvedl skvělou práci. Na první pohled obyčejný film, co poskytuje neobyčejnou podívanou. Nekuřte! ()

tomkat

Uvěřitelný, civilní, přitom nápaditý a zajímavý - tedy zkrátka lidský - film. Zasloužený vítěz Festivalu francouzského filmu '09. Budete se bavit, mj. i proto, že ten film by mohl stejně tak být o vás a vaší rodině. ()

mendieta

Velké zklamání....čekal jsem podle zdejšího hodnocení mnohem lepší film.....No, možná v přílíšném očekávání vězela ta chyba......Každopádně mi celý film připadl nesourodě, nekoncepčně.....přeskakování od jedné postavy ke druhé zrovna v okamžiku, kdy mě ta první začala zajímat........směsice vtípků, komorních scén, akčnějších pasáží i hluchým míst.....prostě taková všehochuť jako když pejsek s kočičkou pekli dort....... ()

vnimat_Krasu

Já tu francouzskou dobrou náladu nějak ne a ne pochytit, natož se nechat povinně dojímat. A tak zatímco všichni kolem oslavují Nedotknutelné či právě První den zbytku tvýho života, já se zasměji, se zájmem kvituji, ale nejsem naladěný. I přesto ale oceňuji francouzský smysl pro nadhled a uznávám, že jejich milá civilní dramata jsou zhruba o stopadesát procent uvěřitelnější, než ta česká. ()