Nejprve vybouchla mina v marocké poušti. Pak se mu po letech strefila do hlavy zbloudilá střela…Bazil prostě nemá na zbraně štěstí. Ta první zkušenost z něj udělala sirotka, druhá ho drží na pokraji náhlé a rychlé smrti. Tenhle optimistický snílek se však nedá ničím zastrašit a společně se svým „jedinečným“ týmem zoufalců se rozhodne pomstít celému zbrojnímu průmyslu. (Festival francouzského filmu)

markotter

Režijní rukopis JJJ je zde lehce rozeznatelný, spousta herců z Amélie Vás taky trkne, ale jejích kvalit to bohužel nedosahuje. Přitom je film plný úžasných nápadů a bizarních situací, které ale nedrží tolik při sobě. Takže se člověk sice chichotá od samého začátku, ale stále si přitom říká, že zas až tak moc velká zábava to není. Pokud k tomu přidám i to, že jiskření mezi hlavním hrdinou a jeho obdivovatelkou není zrovna intenzivní, vychází mi lehký nadprůměr, něco mezi 65-70%. ()

m4xp4yn3

Obdivuju vůli J.P. Jeuneta natočit s láskou a péčí něco, co je sice ňuňu, ale vůbec nedává smysl. Každá z postav má jen jednu vlastnost, čili sledujeme maximálně zjednodušené figurky proplouvat předem definovanou dějovou opičí dráhou ve stylu "zapálíme provázek, ten dohoří a spustí kouř, kouř spustí požární poplach, ten probudí strážného, který se lekne a spadne ze židle, přičemž šlápne kočce na ocas, kočka se vymrští a letí k oknu, kde narazí do balonku, ten se skutálí a otevře závoru, na které je připevněné škrtátko a jak se otvírá, zažehne ohňostroj, který je provázkem připoutaný k noze velblouda, který se splaší a...nakonec všechno dobře dopadne." Předem naplánovaná spontánnost. ()

gemi

Galimatyáš, ale boží! Inteligentní, lehce artová a lehce úchylná komedie, která je místy přeplácaná, ale ono to tak nějak ladí dohromady. ()

Axi

Film byl hodně zajímavý a zvláštní, akorát jsme se museli prokousat nudným začátkem, za což jsem strhla body/hvězdičky. Docela mi to připomíná český film U mě dobrý 😎 ()

Miksa

Čistá radost z filmaření. Jeunet ukázal, že jeho fantazie je skoro bezbřehá a i přes nasládlost barev jeho filmů vůbec ne kýčovitá. Asi jen drobná výtka ke střihu, který mi přišel občas moc horlivý. Ale jinak klobouk dolů a díky za zážitek. ()

fantomas19

* detaily * atmosféra * hudba * Francúzska komédia z minulého roka (2009), ktorú režíroval Jean-Pierre Jeunet, je príbehom muža bojujúceho proti zbrojnému priemyslu. Bazil (Dany Boon) sa ocitá na ulici, kde sa dostáva do "rodiny" zvláštnych ľudí. Keďže za svoj smutný osud v najväčšej miere "vďačí" dvom zbrojárskym spoločnostiam, pustí sa do postupnej a rafinovanej pomsty a v jeho pláne má každý člen Bazilovej novej rodiny svoje nezameniteľné miesto. Prezidenti spoločností, Nicolas Thibault de Fenouillet (André Dussollier) a François Marconi (Nicolas Marié), dvaja konkurenti, ani netušia, kam ich môžu doviesť bizarné akcie Bazila, starého a skúseného recidivistu (Jean-Pierre Marielle), hadej ženy (Julie Ferrier), vystreľovacieho muža (Dominique Pinon), výrečného černocha Remingtona (Omar Sy), malého vynálezcu (Michel Crémades) či vypočítavej kalkulátorky (Marie-Julie Baup). Film má (podobne ako Jeunetov iný film Amélia) veľmi príjemnú atmosféru, skvelú hudbu a je plný obrazových hračiek s detailmi. ()

jns

Miluju Jeuneta, ale tohle je mírné zklamání. Skvělé nápady, výborně natočené, ale nevtáhne to a netáhne to. ()

Mykhaluu

Jsem neviděl Dannyho parťáky... no a co?!? :) Ale viděl jsem Galimatyáš, a ač jsem měl obavu, aby to nebyla moc velká Delikatesa ;-) , ta to nakonec fungovalo úplně s přehledem! Milé! Vtipné! Místy hodně vtipné! :) Optimistické, barevné a šlapající! Zlí, zlí zbrojaři! Krásné tančící šaty nakonec, polibky budou... Co chcete více? :) Být soudobým českým filmovým tvůrcem, jdu se po shlédnutí tohohle dobře namazaného stroje poháněného jiskrnými nápady pěkně potichu utopit do Vltavy a bude to tu snad o trochu menší galimatiáš... :) ()

jafuska

ne tak tomuto filmu jsem nepřišla na chut a v půlce jsem to prostě vypla, na moji inteligenci to byla hloupost, nevím, proč francouzi nemohou nekdy natočit opravdu dobrý film. Copak to nezvládají? všechno byla jedna blbost, nesmyslý děj, podivné postavy, ačkoliv jsem se snažila přijít tomu na kloub, ale bohužel, ()

Queendom

Nápaditý, vtipný, svěží, zábavný i dojemný. Milá komedie, která nezapře režijní rukopis tvůrce kultovní Amélie a jeho schopnost s citem vyšperkovat každej záběr, nezkazit při tom ani jeden fór a ještě jen tak mimochodem použít Paříž jako kulisu. Jeunet je hračička s fantazií dítěte a má čich na herce, který si takový natáčení prostě museli užít. ()

Lierre

Perfektní! Výborné nápady, výtečná kamera, originální herci... prostě klasický rukopis J. P. Jeuneta, koho nějaký jeho film oslovil, ať neváhá. ()

Idealista

Já jsem si tento kousek pojmenoval Guláš - je uvařený ze samých zajimavých ingredijencí , ale jako celek je nechutný . Film je plný divných scén , divných herců - ale není to divně milé jako u Amelie jen divné a nezáživné . ()

kenny79

Průměrný francouzský filmek, kde počáteční nudu a zmatenost, střídá závěr plný intrik a pastí na dva mocné muže s prodejem zbraní. ()

milanko8

Jean-Pierre Jeunet je prostě borec. Ve filmu je tolik netradičních nápaditých situací a originálních řešení, že jde až hlava kolem... Je jich na jeden film (na jedno zhlédnutí) až moc. Jinak klobouk dolů - nezaměnitelný rukopis. ()

Muf911

Příjemný pohádkový příběh, kde je hned vidět, že ho natočil stejný režisér, jako Amélii z Montmartru. Milé ftípky, skvělé filmařské nápady a skvělý hudební doprovod zajistí, že se nebudete vůbec nudit. ()

saillor

Tak francouzské...byla jsem fascinována smetištním světem obývaným celou řadou bizarních postaviček s neskutečnými schopnostmi všeho druhu (Kalkulačka, hadí žena,..) a sledovat jejich mstu zbrojařským gigantům nešlo jinak než s úsměvem na tváři od začátku do konce. Asi to není film, ke kterému by se člověk opakovaně vracel, ale to možná ani není třeba. Stačí, že jsem strávila 105 minut ve vynikající náladě, to přeci není málo. ()