• Chrustyn

Vizuální extravagant Jeunet, který všechny své filmy naplnil smrští vizuálních nápadů, které občas byly až nesnesitelné, zůstává své představivosti věrný i v tomto, názvem všeříkajícím filmu, jehož příběh je stejně šílený jako celá režie. Jeunet mi vyjma kouzelné "Amélie" a slušnému završení Vetřelčí série nikdy moc nesedl a tento film to rozhodně nezmění a režisér tak v mých očích nadále zůstane šílencem, jehož filmy jsou pro mě takřka nestravitelné.(19.3.2011)

Myslela jsem si, že to bude blbost.. Ale až taková šílenost? To jsem nečekala! Co jsem ale věděla, bylo, že mě Jeunet prostě nezklame, to je sázka na jistotu :) Nevím, jak jinak to říct.. Ty postavy jsou "fakt ujetý" (nejvíc podle mě Kalkulačka).. U tohoto filmu se prostě nenudím.. Zasměju se, chvílemi nastane i nějaká ta akce.. Příjemný snímek :)) A polibek po otevření kufru mě vážně dostal.. Prostě originální!!!(27.11.2011)

• Flipper

No typek dostane guľku do hlavy. Potom som polku filmu váhal, či je normalny, alebo mu preplo, alebo to tak hrá - no jednoducho neistota (šak len pozrite na ten xsichtik). Potom bude na ulici a prichýli ho banda inventných bezdomovcov. Potom začne akýsi skvelý plán aby bola vyrovaná rovnováha, tým že vystrašíme obchodníkov zo smrťou. Ten obsahuje šarády, divadielka, "špiónske" odpočúvacie zariadenia z roku ešte pred Kristom. Realita sa zahrabala pod Zem už na začiatku a bordel na entú začína každou novou scénou. Tento bordel sa nafukuje do bubliny, ktorá pod náporom všeličoho kvázi podnetného a zábavného nie a nie puknúť. Jean-Pierre Jeunet to myslel dobre, ale prekombinoval sa nie raz, ale viackrát, nazval to Galimatiáš a pomyslel si "veď ma ľudia neprekuknú". Kto sa odosobní od predchádzajúcich filmov, ktorý tento Frantík natočil, pochopí, že sekol vedľa.(23.6.2010)

Když jsem šel onehdy do kina, nebyl jsem vůbec rozhodnut na co půjdu. Galimatyáš mi přišel jako nejlepší volba z nabízených snímků, tak jsem do toho šel a jsem rád, že jsem tak učinil. Od první chvíle mi přišlo, že je to šílenost, ale pak jsem se neudržel smíchy. Parádní dílo, které je promyšlené do posledního detailu. Každou chvíli přijde nějaký zvrat, či komediální moment. Zkrátka bizarní věc, kterou mohu jen doporučit. Je to výborná zábava a oddychovka. 80%(30.10.2010)

• seeker23

už dlouho jsem takhle netrpěl, infantilnost tohoto snímku - počínaje zápletkou, pokračuje charaktery a konče stylem - je přímo odporná. Vskutku muka pozorovat jak se na sebe všichni ti bezdomovci smějí a pohlížejí na svět optikou pětiletého dítěte. Infantilní stylizaci přitom mám mnohdy rád, například ve snímcích Wese Andersona, tady je však k zblití samoúčelná, hloupá a otravná.(15.11.2009)