• sochoking

Nielenže si tu DELIKATESY potriasajú rúčkami s AMELIE Z MONMARTRU , ale dokonca sa jednou scénkou i vlezdoprdelkovsky pripomenú ( hra na ohýbaných plechových pílach ) . Ale o to nič , keby to nebolo tak infantilne tupé, až to od nudy bolelo !(23.4.2010)

Některé postavy a nápady nádherné, a líbí se mi, že to ideově navazuje na svět Amelie, a tak nějak ho dál rozvíjí. Ale téma kritiky zbraní ve válečných konfliktech je na jeunetovsky poetickou imaginaci naroubováno až příliš doslovně. Postavy obou obchodníků se zbraněmi, jakoby postrádali fantaskní vlastnosti, které by z nich udělali přirozenou součást světa tohoto filmu.(17.9.2016)

Nádhera ! Vtipný příběh vymyšlený do pořádných detailů, skvělá kamera, herci, děj a hlavně plno výborných nápadů od mistra Jeuneta.(14.12.2009)

Když jsem šel onehdy do kina, nebyl jsem vůbec rozhodnut na co půjdu. Galimatyáš mi přišel jako nejlepší volba z nabízených snímků, tak jsem do toho šel a jsem rád, že jsem tak učinil. Od první chvíle mi přišlo, že je to šílenost, ale pak jsem se neudržel smíchy. Parádní dílo, které je promyšlené do posledního detailu. Každou chvíli přijde nějaký zvrat, či komediální moment. Zkrátka bizarní věc, kterou mohu jen doporučit. Je to výborná zábava a oddychovka. 80%(30.10.2010)

Překombinované. To je slovo, které celý film vystihuje. Spousta originálních, samo o sobě výborných nápadů bylo pohřbeno způsobem, jakým byly spatlané dohromady. Škoda, mohlo to být neskutečně chytlavé, takhle ''jen'' úsměvná podívaná - 60%(30.8.2011)

• - Jeana-Pierra Jeuneta inspirovala ke vzniku filmu návštěva restaurace, kde mezi stálé štamgasty patřili známí obchodníci se zbraněmi. Jeuneta zaujaly zejména jejich příjemné tváře. (Avalon820)

• - „Galimatyáš“ znamená zmatenina, zmatená směs či slátanina. (melipa)

• - Ve scéně okolo 14. minuty, kdy jede Bazil (Dany Boon) a Placard (Jean Pierre Marielle) na motorce podél věží na elektřinu, je možné v levém rohu vidět bilboard z poutačem na tento film, navíc s právě probíhající scénou. (Terva)