Rozpočet €27miliónovTržby USATržby Celosvetovo $11,229,000║ Po pozretí ukážky k filmu, by som ani z ďaleka nepovedal že to bude až taká BOMBA a to doslova a do písmená. Režisér Jean-Pierre Jeunet opäť dokazuje že má neskutočný talent na vykresľovanie nevšedných príbehov z množstvom neskutočných vychytáviek(toľko perfektne vymyslených postáv a ich charakterov sa len tak všade nenájde). Miestami dokáže servírovať jeden bláznivý úlet za druhým, k tomu pekne rozvíja dej, dokonca príde aj na výbušnú akciu.... proste majstrovsky zvládnuté dielko s okúzľujúcim vizuálom. /videl v kine: 80%/ ...druhým pozretím je šanca ešte na vyššie hodnotenie(23.2.2010)

• Freemind

Osobité, originální, hravé, blbé.(14.7.2010)

Jeunet pořád originální jako málokdo, ale už jen v porovnání s konkurencí, ne ze sebou. V Galimatyáši totiž vykrádá vlastní copyrighty a to boužel i v místech, do kterých se to, imho, vůbec nehodí. Přesto řeč filmu má zvládnutou skvěle a po téhle stránce není co vytýkat. Hrozně ale tentokrát záleží na tom, jestli vám Jeunetův styl sedí nebo ne. Ta naivní rozpustilost, kterou například v Amélii zkousne snad každý, protože tam prostě přirozeně patří, může tady někoho dost rozčilovat. Celkově je Galimatyáš opravdu takovým zmateným galimatyášem, ve kterém jsem si já našel naprosto úžasné scény a místy byl naopak hodně rozčarovaný. Když k tomu přidám místy až Gillamovu představivost a vynikající technickou stránky tak mám tři hvězdy. Ale jako vážně dost rozpačité. Mrkev je uvařená a vy nejste o nic chytřejší(21.12.2010)

• seeker23

už dlouho jsem takhle netrpěl, infantilnost tohoto snímku - počínaje zápletkou, pokračuje charaktery a konče stylem - je přímo odporná. Vskutku muka pozorovat jak se na sebe všichni ti bezdomovci smějí a pohlížejí na svět optikou pětiletého dítěte. Infantilní stylizaci přitom mám mnohdy rád, například ve snímcích Wese Andersona, tady je však k zblití samoúčelná, hloupá a otravná.(15.11.2009)

Poměrně milé, originální svým způsobem.. jen mně lezla na nervy ta "hadí žena".Fuj.(7.8.2013)