Nastala chyba při přehrávání videa.
 • evapetra
  ****

  Bizarní svět. Svérázné postavičky bezdomovců, budující si jakési sídlo z železného šrotu. Ten svě je ale takový krásně optimisticky barevný. A tahle parta ví, co je to přátelství a když se do toho pustí a všichni dohromady táhnou za jeden provaz, dokáží pěkně zatočit i s nepřáteli v podobě mocných majitelů zbrojařských firem. Celý film je plný dobře vymyšlených gagů a zajímavých vychytávek.(7.1.2015)

 • Bluntman
  ***

  Jeunetovská manýra, ve které jsou recyklovány odpadky ze snad všech jeho předchozích filmů a která svou neustálou snahou o ozvláštňování na rovině stylu začne být nesmírně ubíjející. Zjevně se mělo jednat o postmoderní poctu filmům noir, sociálním groteskám a animáčům od Texe Averyho, to celé v hávu heist a revenge movie. Nějak se ale přitom pozapomnělo na to, že první jmenovaný typ filmů se vyznačoval chytrostí z hlediska vyprávění, protože potěcha spočívala v určité překombinovanosti a specifickém dávkování informací; sociální grotesky měly postavy, s kterými divák cítí a zajímají ho jejich osudu, nikoliv jednorozměrné figurky... no a na Texe Averyho se fyzická deformita nezahání do krajností, poněvadž se vychází ze skutečných základů (muž-dělová koule, hadí žena ad.). Na podrazáckou podívanou jsou postavy příliš velcí idioti, aby mohli přechytračit i diváka (a závěrečná narativní finta s nespolehlivou montážní sekvencí, která je zpětně rekontextualizována do nového rámce, je jednak předvídatelná, jednak lacině efektní), na revenge movie zase chybí důvod k pomstě či jakákoliv motivovanost vůbec (a to nejenom postav, ale i světa jako takového). A nejhorší ze všeho je "nástavba" v podobě sociální kritiky, která vlastně ve výsledku na nikoho nemíří a nic neříká (tedy kromě "zbrojní korporace fuj"). Mírně nadprůměrné hodnocení je tak z mé strany znakem toho, že se jedná o Jeunetův nejlepší snímek z jeho tří posledních, i když je to hrozná manýra, a za to, že v závěru je vytvořeno alibi k formálním nedostatkům díla (vzhledem k tomu, kdo se vyjeví jako narátor).(11.4.2010)

 • swamp
  *****

  Výborný mixík Ocean's eleven, Lord of war a Jeuneta samotného. Originální evropská špionážní hra v recyklovaném balení.(3.1.2011)

 • Psema
  **

  Už dlouho film neodpovídal svému názvu tak dokonale. Galimatyáš je bordel. Přeplácaná hříčka, v níž se vrství "humorné scénky" a Jeunet věří, že montmartrovská optika, groteskní náladička a hrst nápadů udrží divákovu pozornost po 105 minut. Chyba lávky. Už po deseti minutách se kýčovitá přebarvičkovanost okouká a začne iritovat, a spolu s tím se v plné kráse projeví i nekonzistence, zmatečnost a zbytečnost tohohle pokusu o bagetkové Dannyho parťáky. Ztráta času...(1.12.2009)

 • Terva
  ****

  Kulka v hlavě žádná sranda. CITÁT - Při průchodu detektorem mu bude pískat hlava.......... Když okolo 14 minuty jede Bazil (Dany Boon) a Placard (Jean Pierre Marielle) na motorce podél věží na elektřinu je možné v levém rohu vidět bilboard z poutačem na tento film s přesně stejným obrázkem, který právě divák sleduje. Scéna okolo 25 minuty mě dostala. Fotbalový zápas a dva komentátoři. Jeden z nich říká, že musí opět diváky upozornit na nové pravidlo. Na fotbalovém hřišti je totiž neznámo kde umístěna jedna nášlapná mina:-) Tak tento příběh je víc propracovaný než Delikatesy. Osoby ze skládka jsou zde věrohodnější a přirozenější než řezníkova "rodina". Jíst lidi je jiné, než je zabíjet. Osobně se mi moc líbila Julie Ferrier v roli Hadí ženy. Milá a velmi příjemná. CITÁT - Chtěl si válku? Bude to blesková válka!!........ Později je to celkem dramatické, ale stále veselé.(23.8.2014)

 • - Sám režisér popsal tento film jako něco mezi filmy Delikatesy (1991) a Amélie z Montmartru (2001). (Avalon820)

 • - Ve scéně okolo 14. minuty, kdy jede Bazil (Dany Boon) a Placard (Jean Pierre Marielle) na motorce podél věží na elektřinu, je možné v levém rohu vidět bilboard z poutačem na tento film, navíc s právě probíhající scénou. (Terva)

 • - Jeana-Pierra Jeuneta inspirovala ke vzniku filmu návštěva restaurace, kde mezi stálé štamgasty patřili známí obchodníci se zbraněmi. Jeuneta zaujaly zejména jejich příjemné tváře. (Avalon820)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace