Jmenuji se Khan

• Indie My Name Is Khan (více)

Muslim a muž trpící Aspergerovým syndromem se zamiluje do indické emigrantky. Usadí se společně v San Franciscu a založí rodinu. Jenže po tragických událostech 11. září se rodina stává terčem anti-muslimského násilí. Rizvan Khan, muslim z Indie, se přestěhoval za bratrem do San Francisca a žije spolu s ním a jeho manželkou. Rizvan trpí Aspergerovým syndromem. Ve městě potkává Mandiru a zamiluje se do ní. Přes protesty rodiny se s ní ožení a společně si založí malý rodinný byznys. Žijí šťastně a spokojeně, ovšem pouze do té doby, než přijde 11. září a s ním teroristický útok na newyorská dvojčata – muslimové se z rázu stanou veřejnou hrozbou. Mandira je zděšená a svého manžela opouští. Rizvan je zmatený a nechápe, proč ho láska jeho života opustila. Ve snaze získat svou manželku zpět, se vydává na dojemnou a inspirující cestu napříč Amerikou. Toto je triumfální příběh o netradičním hrdinovi, jež se snaží překonat nesnadné překážky ve jménu lásky. (HBO Europe)

Hobzik

TOP! :) Absolutní špička.Ten film má prostě vše.Silný emocionální zážitek.Fakt síla...,to se povedlo! ()

JCS

šílený mrdokleč, nevím, jak jinak to nazvat, do půlky se tu zobrazuje radost, láska, až patos ... druhá půlka tak přepálená, až to hezké nebylo, ( alias sniper, ve slunečních brílých s ostřelovací puškou u kolen ) :D ... no celkově se to snad nedá hodnotit, je to jako dva filmy v jednom ... Nicméně vzhledem k tomu, jak lidé můžou házet všechny do jednoho pytle je to určitě dobrá ukázka toho, že jsme pořád všichni lidé a někteří jsou špatní a dělají zlé věci a jiní zase dobří a dělají dobré věci ... jak říká Majk Spirit: "prauda nieje vpravo, ani vlavo, ale stred, tak bracho zobud sa a let!" - ježiš, vždyť já rap neposlouchám ... :D no, asi tak to na mě zapůsobilo ... ()

heni

Sladke, romantikalne, bollywodske... proste mozem tieto ich filmy,,,nech si vravi, kto chce, co chce tento film ma u mna 5 hviezd.. ()

Mistr119

Film jsem viděl zatím dvakrát a musím říct, že přes obehrané téma s autistickým jedincem v hlavní roli je film jednak velmi aktuální (psáno v době problému s migrantama a nevřelém pohledu na ně), jednak velmi dojímá. Jenom drobná piha, že občas jde ždímačka emocí až za míru unosnosti po americku (přemíra patosu). ()

demovka

Když nad tím tak přemýšlím, proč musel hlavní hrdina trpět Aspergerovým syndromem? Proč by ten příběh bez toho nevyzněl? ...Protože by nám ho nebylo líto... protože bychom nepochopili, že i postižení můžou dojít daleko. Třeba i k prezidentovi. Nacházím v tom paralelu k filmu Forrest Gump. Mám nám to ukazovat, co je správně lidské. Ale tam hraje hlavní úlohu humor. Tady se řeší romantické téma a vše vyznívá více prvoplánovitě. Není to překvapující, není to milé. Je to příliš sladké a příliš předvidatelné. Kdyby to bylo jen o nich dvou, bez té prvoplánovité propagace mírumilovných muslimů, přidávala bych body. Pak by se to k tomu Forrestovi blížilo mohem více. ()

TOPmoovie

INDICKY FORREST GUMP. prepracovany scenar, kamera, vyprava na najvyssej urovni. ja to aj originalne vtipne. obrovsky krasny oddych od hollywoodu. diky!! ()

coulismoulis

Jako by Karan nejak podvedome tusil, ze tohle je jedna z mala veci z jeho dilny, na ktere se da vcelku bez uzardeni a/nebo rozcileni podivat a tak sem napechoval, co se dalo. Ale i pres na prvni pohled ne zcela sourodou smesici temat drzi vsechno slusne pohromade a dava to tak prostor pro SRKovu vicemene one man show o nelehkem zivote pristehovalce, muslima a neurodiverzniho cloveka v soucasnych Spojenych statech. Kajol a zbytek castu mu k tomu minimalne zdatne sekunduji. ()

godina odpad!

Nezapomeňte si nakoupit hromadu popcornu, to jediné vás, a to stěží, udrží v křesle. Strašlivě čitelný, nestrhující, chvílemi až hrozně vlezle zpracovaný blábol, autoři kopírují opravdu Foresta, bohužel dost vzdáleně, především to připomíná nadbytečná role vypravěče a hlavního protagonisty. Nejde vložit víc než jednu hvězdu a tu odstřelila délka tohoto snímku. Těžko se budete bránit pocitu, že jste místo kina měli jít na procházku, ač romantické pochody bytostně nesnášíte. ()

SkyWindFlow

Byl sem nucen, se dívat při svíčkách na tento film. Ze začátku sem trochu bál té stopáže a chtěl sem aby už skončil. Nicméně jsem ho statečně dokoukal a musím uznat, že se mi líbil. Na mou povahu sice přiliš přeslazený, ale celkově velmi pěkně zpracovaný film s námětem, který mě zajímá. Jednu hvězdičku dolů dávám, za velmi předpovídatelný vývoj, přesně podle šablony, ve stylu hollywoodkých, pro mě béčkových filmů. No different. Only good or bad people. ()

Rrena

Tento film je velmi silný co se týče citové stránky, vážně hodně povedený film. Je fakt, že místy to bylo až moc zdlouhavé, ale mě to třeba vůbec nevadilo, i když někomu to určitě může být nepříjemné. U tohodle filmu jde vidět, že láska má různé podoby a nemá hranice, u filmu jsem si pobrečela, ale i zasmála. Tento film chce hlavně poukázat, že ne každý muslim je špatný, že nezáleží na náboženském vyznání a v tomto filmu Khan za to bojuje a hlavně kvůli své milované. Hlavní postavy a jejich herecké obsazení se mi také líbily...hlavně herečka, která hrála Mandiru. Prostě příběh, herci, prostředí, hudba vše vynikající. Určitě doporučuji! ()

matkoslav1

Jmenuji se Martin a nejsem terorista. Prezidenta hledat nebudu, do televize nechci, autistou taky nejsem, ale co je důležité, zhlédl jsem tento indický film a hodně se mi líbil. Dokonce lepší než Slumdog millionaire! Příběh o lásce, které podlehne i člověk trpící nemocí, co nedokáže vnímat city. Bravurní film- ()

3logix

konecne po dlhej dobe naozaj skvely film... excelentne podany pribeh, ktory nieco cloveku aj da. u mna je to za 5 * ...a keby sa dalo dat viac, tak dam aj desat! ;) ako pri jednom z mala filmov mi vobec nevadilo, ze ma 2,5 hodiny. vrelo odporucam ()

Indio

Uplně jsem ten film zhltal.Nejdřiv mi otevřel srdce, pak do něj vrazil nožik a zle v něm pižlal, vytahl ho a nutil přemyšlet. Sem tam to zachazelo do kýče ale moc se v něm Khan (vyslovuj to krkem Khan) nerochnal a ke snimku to patřilo.Nešlo ani o propagaci muslimstvi ale o pravo každyho člověka na svou víru, jedno jestli je muj bůh Alah nebo Budha nebo Mrkev.Ťešil jsem se na chvile kdy Khan ukazuje svou upřimnost a bezelstnost i v nevhodnych situacich. U jinych lidi by to vypadalo jako nezdvořilost, u Khana se zamyslite nad pitomostí některych zažitych pravidel i sami nad sebou. ()

Kaya

Rainman + Forrest Gump + love story na indicky zpusob odehravajici se v Americe kde nema muslimy nikdo rad. Sice citova vydiracka jako prase, ale zabalena do velmi libive formy Khan je super postava. Po delsi dobe film na ktery budu rad vzpominat. ()

Iveta47

Na svete existujú len dva druhy ľudí....dobrý a zlý...Emočne silný pribeh.Výborný herecký výkon postavy Khana.Hoci ten záver mi zase pripomenul aká je Amerika "spravodlivá" tu by som to vzhľadom k pointe prehliadla a vrelo odporúčala pozrieť aj ostatným nerozhodným.A áno aj ja dávam 5* aj keď sa to tu niekomu nepozdáva. ()

positivity

Tak isto som mal pocit z propagácie muslizmu, ale to nebolo az tak dôležité. Ale zaujímavé bolo rasistické pozadie američanou, ktorí po páde dvojičiek chladnokrvne zabíjali, mlatili, a odsudzovali nevinných ľudí... Tento film má zmysel v akomkoľvek ponímaní! ()

vercicak

Tak "dokonalý" film už jsem neviděla dlouho. Je skvělé jak dokázali smíchat humorné scény s velice smutnými a pravdivými. Shahrukh Khan hlavní roli zvládl líp než jsem předpokládala, hrát postiženého je velmi složité a on si tu roli navíc užil. První část je moc humorná. Film i seznámil mnoho lidí s Aspergerovým syndromem. Přiznávám se, že i já jsem mnoho informací z tohoto filmu získala. Netušila jsem, jak lidé mohou být špatní i obětaví. V tomhle si každý najde něco svého. Já dramata nemám ráda, vůbec jsem se nechtěla dívat na tento film ale byla jsem kamarádkou donucena a teď ji za to děkuji. A Vám všem doporučuji se podívat. Nebudete toho litovat. ()

Octavia

Tenhle film byl jeden z prvních, který zapříčinil mou zálibu v bollywoodských filmech, i když se sám od hlavní linie těchto filmů spíše liší. Jde v něm o kritiku xenofobie v Americe po 11. září, kdy každý s muslimským jménem a výzorem byl rovnou brán za teroristu a podle toho s ním bylo nakládáno. ( i když si nejsem jistá jestli v Americe a vůbec na Západě lidi vědí, že příjmení Khan znamená, že je jeho vlastník muslim. Což mě vede k otázce, jestli to tak platí 100% a jestli existuje takové jméno i pro hinduisti, podle kterého na první pohled poznáte náboženství nositele?) Kritika tohoto přístupu je vedena přes příběh “hodného” muslima indického původu s Aspergerovým syndromem, který přijede do Ameriky po smrti své matky, žít se svým bratrem a zamiluje se do hinduistky s malým synem, kterou si vezme a synovi dá své příjmení. Po 11. září se stanou jako ostatní obětí šikany a jejich syn za to zaplatí životem, což manželka Mandira neunese a hlavního hrdinu Khana vyžene s tím, že se k ní může vrátit jenom tehdy, až všichni i prezident budou vědět, že jméno Khan neznamená být terorista. Jeho následující cesta za prezidentem je, abych pravdu řekla, dost zdlouhavá (vždyť film má skoro 3 hodiny a některé části jsou dle mého názoru už navíc a zbytečně film zdržují a snaží se z nás jen vydojit slzy a uvědomit si jací jsou ti muslimové hodní kluci, vlastně nejlepší - lepší než ti sebestřední američané - viz scéna s hurikánem Molly), ale na druhou stranu je ten film neuvěřitelně hřejivý a chytne Vás za srdce i když nechcete. ( u tohoto filmu se mi poprvé stalo, že jsem brečela a smála se zároveň) PS: Po tomhle filmu se herec Shah Rukh Khan stal jedním z mých nejoblíbenějších, protože ten jeho přerod ze sebevědomé megastar ve skutečnosti do legračního jedince s aspergerovým syndromem, komicky bezradného v reálném světě, jsem mu zbaštila i s navijákem. PPS: Hlavní věta filmu: “ My name is Khan and I’m not a terorist.” ()