Film podle skutečné události. Bettyn svět se zhroutí, když je její milovaný bratr Kenny zatčen a odsouzen za vraždu na doživotí. Betty je přesvědčena o jeho nevinně a pomocí nejmodernějších kriminálních technologií se snaží prokázat bratrovu nevinnu. Neobyčejné pouto mezi sourozenci je inspirativní pro náš uspěchaný život. Úžasný výkon Hillary Swank jako Betty. Ne pro nic je dvojnásobná držitelka Oscara... (Film+)

Woody77

Filmy na zaklade skutocnych udalosti ja mozem. Splnil co som cakal cize ine ako 5 hviezd a 90% nemozem dat. Hilary bola naozaj skvela!!! ()

markuc

Proč já si vlastně vybírám filmy, na které jsem viděl trailer, ale nebyl nic extra, ale na film se stejně podívám? Asi je to proto, že trailerům se v dnešní době moc nedá veřit, buď film šílené přechválí, anebo je výsledek lepší, než očekávání. Což ale není tento případ – trailer totiž naznačuje velmi očekávánou a přímočarou látku, což se ve filmu splní beze zbytku. Herecké výkony taktéž nestojí extra za zmínku (kromě Sama Rockwella samozřejmě). Filmařské umění taktéž nijak neruší, ale ani nijak nevybočuje z průměru. Scénáristicky se nejedná o žádný skvost, nápad je spíše na nějaké hodinu a půl dlouhé psychologické drama, v tomto případě se jedná o skoro dvouhodinové drama o předvídatelném ději, takže leckdy se u filmu budete lehce nudit (což je možné i díky nevýrazné Hilary Swank). Prostě je vše průměr – nic to ale nemění na faktu, že téma je celkem zarážející a výsledek sice nepřekvapí, ale reakce U.S. administrativy překvapí (v rámci možností). Lehce šokující látka natočena trochu moc tradičně – neškodilo by se trošku odvázat, asi to chtělo lepšího režiséra. ()

ivan_drago

Filmy z právnického prostředí mám rád a i když tady jde především o vztah sourozenců a sebeobětování a né scén ze soudní síně, tak, páni, parádní drámo... a Sam Rockwell mi dokazuje čím dál víc, že je to prostě mazanej herec a zvládne jakoukoli roli... ()

arbitr

Co je víc? Milenecká nebo sourozenecká láska? V tomto skutečném příběhu platí to druhé. Dokonce by se zdálo, že šla stranou i ta mateřská. Ale je to jen zdání. Vše co se událo je důstojně a přesvědčivě natočeno. Herecké výkony na úrovni. U Hilary žádné překvapení, tato role je jako pro ni šitá namíru, ale Sam mile překvapil. Rozhodně to nebyl ztracený čas, takové příběhy se mně nikdy neokoukají. ()

Sonnik

An extraordinary journey of how far we go to fight for our family. Taková klasika. Jasně, je to podle skutečnosti, ale scénář je na moje poměry neskutečně šablonovitý. Hilary je dobrá, tyhle věci umí, ale zas takový zázrak to není. Normálně bych dal tři hvězdičky, protože mě to fakt nijak moc nezasáhlo, ale musím dát čtyři kvůli Rockwellovi. Ten je brilantní. Těch 16 roků v base by mu uvěřil každý, změnil se neskutečně. Pro mě MINIMÁLNĚ nominace na plešouna. ()

ecceHOMMO

Napriek tomu, že ide o silnú a pútavú drámu podľa skutočných udalostí je to film s tématikou už niekoľkokrát podobne sfilmovanou. Avšak je až neskutočné ako boli v minulosti ľudia odsúdený za zločiny, pričom strávili vo väzbe niekoľko desiatok rokov a potom sa prišlo ( vďaka DNA ) na to, že boli nevinní. A to už nehovorím o tom koľkí sa pravdy ani nedovolali...a boli popravený ( trest smrti), alebo sa dôkazy nezachovali.....Snímok vyšperkovaný skvelým obsadením a má (nepochybne) čo povedať. ()

Jizni Tlapa

Že pravda nakonec zvítězí nad lží a nenávistí?? Může, ale ať to sakra nadzvedne diváka ze židle!! Tuctový námět založený na skutečných událostech, kde vyniká S.Rockwell, kterému průměrně sekunduje H.Swank, jejíž výkon je velmi sinusoidní. Dialogy ničím nevynikají. Kamera a střih působí mdle. Lehce nadprůměrné hodnocení tak zachraňují zmiňovaný Rockwell, hudba a psaný závěr s autentickým fotem skutečné justiční oběti (které není mimochodem Sam vůbec podobný). ()

Sfinkter

Průměrné drama, kterému nejvíce chybí spád a překvapivá pointa. Ale můžete se alespoň kochat hereckými výkony a zamýšlet se nad fungováním spravedlnosti, která v podstatě neexistuje. ()

uiu

Film podle skutečné události. Betty Anne a Kenny jsou sourozenci a vyrůstali spolu v dobrém i tom zlém, i když po většinu svého dětství v tom zlém. Matka se o ně nestarala, jen se flákali, kradli v obchodě bonbony a vloupávali se lidem do domů. Prostě dva grázlové, o kterých všichni ve městě věděli, že rostou pro kriminál. O mnoho let později je Kenny zatčen a uvězněn na doživotí za vraždu místní staré paní. Betty Anne je odhodlaná udělat cokoliv, aby bratra dostala z vězení. Začne studovat práva, aby jej mohla zastupovat a doslova mu obětuje nějakých 18 let svého života a svoje manželství. Teprve až s příchodem DNA testů do kriminalistiky přijde Betty Anne s pravdou ven... a jak to skončí se nechte překvapit, protože film přináší jedno překvapení za druhým (takže si nezjišťujte na Googlu, jak to s Kennethem Watersem dopadlo). Dokonalé výkony dvou hlavních představitelů Hillary Swank a Sama Rockwella (těším se na den, kdy i tento úžasný herec dostane svého Oscara) a scény, u kterých vás budou pálit oči, abyste udrželi slzy. ()

venison

Velmi precizně zpracovaný případ z amerického soudnictví, kde se skví herecké hvězdy jako Hilary Swank nebo Sam Rockwell.. Děj je díky zběsilému střihu hlavně zpočátku poněkud zmatečný, ale konec to dohnal.. Variace na téma sourezenecké lásky vyhnaná na hranici sebeopětování.. Zaslouží si shlédnout! ()

Pavlínka9

Velké překvapení, které ale vysloveně neohromí na maximum, ale rozhodně zaujme. Vynikající Hilary Swank a ještě lepší Sam Rockwell, kterému bych jako hodně zajímavému "záporákovi" tu vraždu přišila :) Film Vás zatáhne do děje již od prvního záběru a nepustí až do konce. A to také díky vynikající kameře a opravdu zajímavému příběhu :) ()

asirtes

Hilary Swank a Sam Rockwell podali Conviction neuveriteľným spôsobom adekvátnym snáď len jeho vlastnej neuveriteľnosti. Rovnako skvelú prácu odviedol Paul Cantelon. Hudobné motívy sú silne melancholické a neustále vracajú myšlienky Betty Anne na detstvo, ktoré intenzívne prežívala so svojim milovaným bratom Kennym. Po filme si je nutno ako epilóg prečítať ešte toto, inak je zážitok nekompletný. Emocionálne najsilnejší film za poslednú dekádu. ()

lennyd

Kenny Watters (Sam Rockwell) je obviněn z brutální vraždy mladé ženy, a jelikož už předtím měl se zákonem spoustu problémů, nikdo extra nepátrá po přímých důkazech, a je odsouzen k doživotí i na základě nepřímých důkazů. S tím se nehodlá smířit jeho sestra Betty Ann (Hilary Swank), která je přesvědčena o bratrově nevinně. Rozhodne se začít studovat práva, aby mohla svého bratra obhajovat - a přitom dále pátrá po důkazech, které by jejího bratra očistily ... Když opominu mé přesvědčení, že Kenny za mříže patří (a nebo jej alespoň Sam Rockwell tak dobře zahrál), zbytek filmu se mi docela líbil. Jasně, i přesto že je film natočen dle skutečného příběhu, je nutné trochu přivřít oči, protože tolik náhod najednou se snad v životě stát nemůže (Betty Ann se v pohodě daří studovat vysokou právnickou, i když přitom maká jako servírka - kolik asi tak bere v Americe servírka, že je schopna živit rodinu a ještě studovat. Nebo důkazy, které se po deseti letech likvidují, zrovna náhodou u Kennyho zůstaly "zapomenuty"). Nicméně se na to vcelku dobře dívá - lví podíl na tom má Sam Rockwell, který si svoji roli skutečně vychutnával, ale i Hilary Swank není úplně marná. A dokonce se mi vcelku líbila i Minnie Driver, kterou ale jinak docela upřímně nemám rád.. ()

rockwoman

"Vědomí, že si tam venku mi hrozně moc pomohlo. Vědomí, že mě máš tak ráda." ...Přečetla jsem si pár článků o skutečném příběhu těchto sourozenců. Pouhých šest měsíců svobody za více jak třetinu lidského života stráveného ve vězení za něco, co člověk nespáchal. Osud je někdy pěkný prevít.... ()

Narya89

Přesně to, co se mě dokáže nejvíc dotknout - nespravedlnost, chyby v právním systému, spiknutí a nezdolná víra člověka, který by pro sourozence udělal cokoliv. May the truth win everytime. ()

strelenaL

To už víme dávno.. že je americká ústava je někdy pěkně strmá a plná prázdných skulin. Příběh o sourozeneckém souznění a hájení zbytku rodiny už tu dlouho nebylo. Ještě víc vás děj napne, když víte že se příběh udál podle skutečné události… film táhne celou dobu. ()

Guzo

Lehce nadprůměrné drama, které zachraňuje (opět) hlavně Hilary Swank. Vůbec mi tu nesedlo střídání scén ze současnosti a z minulosti, protože bylo spíš matoucí než že by cokoli objasňovalo, ale za jedno zkouknutí film určitě stojí. ()

Autogram

Film ma nielenže nestrhol, ale dokonale nudil až uspával. Ako si niekto doma svojpomocne vymaľuje, tak sa milujúca sestra rozhodne svojpomocne obhájiť brata pred súdom. Čo na tom, že je to podľa skutočného príbehu, keď je to celé tak prehľadné, že som tomu neveril. Stále som ćakal niečo prekvapivé, že nakoniec bude naozaj vinný, ale nič. ()

ELduderino

Já nevím. Začátek byl skvělý, zahalen do až mrazivé atmosféry. Později se film začal dostávat do typických hollywoodských kolejí. Spousta " nečekaných" náhod, všichni šli hlavní hrdince na ruku. A ten konec - (možná SPOILER) no, klasika. Abych ale jen nehanil. Hilary Swank opět skvělá, ona kdyby měla zahrát, sakra, postel, tak ji zahraje líp než postel sama. Dále nevím, co musí Sam Rockwell ještě předvést, aby ho Akademie už konečně docenila. Zbytek obsazení je zde spíše do počtu. ( promiň Juliette). Každopádně mám rozporuplné pocity, takže zatím nehodnotím, jen komentuju. Počkám si na druhé zhlédnutí. ()