Matka (festivalový název)

마더

Mother

Drama / Thriller / Mysteriózní / Krimi

Jižní Korea, 2009, 129 min

Bohužel jsem si od všech postav držel emocionální odstup a tak mě jejich příběh moc nezasáhl. 70%(17.10.2009)

Tradične silný kórejský zástupca prináša poctivú drámu, ktorej k dokonalosti chýba snáď trocha emócií, s ktorými paradoxne kórejci problém majú iba málokedy. Väčšinou majú sĺz na rozdávanie...Hlavná predstaviteľka predvádza výborný výkon, ale smútok ani dojatie som napriek silnému príbehu nepocítil. Názov filmu možno zbytočne mylne navádza k myšlienke, že pôjde o srdcervúcu drámu, no v skutočnosti je to skôr mix drámy a detektívneho thrilleru. Možno som vraha prekukol priskoro, preto ma výsledok až tak neprekvapil, našťastie sa jeho odhalením príbeh ešte nekončí. Prekvapí skôr scéna, v ktorej matka neváha pre záchranu syna rozdrviť lebku hasákom...80%.(6.9.2012)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $551,509Tržby Celosvetovo $17,096,545(16.12.2009)

Neskutecne krasne, horke drama, ktere jen potvrzuje dnes uz nezpochybnitelne kvality rezisera Bonga. Pribeh milujici matky, jenz je schopna udelat naprosto cokoliv, aby dokazala nevinu sveho mentalne zaostaleho syna obzalovaneho z vrazdy mlade divky. Prekvapive se vyvijejici pribeh jen umocnuji sokujici zvraty, diky nimz nakonec film pusobi o moc realneji nez prvoplanovite nalajnovane scenare.(6.6.2009)

Hahaha, hihihi, hohoho, huhuhu, hehehe. Líbí se mi, jak je tento režisér krutý. Přicházím v poslední době krutosti na chuť. Mám chuť se k filmu nějak blíže vyjádřit, ale na druhou stranu se to ve mně bije s názorem, že k takto suverénnímu počinu nelze říci nic jiného než "Líbilo se mi./Miluji./Nenávidím./Nepochopil jsem./Ne můj šálek kávy." Jakékoliv podrobnější verbalizování (doufám, že tohle slovo existuje) ale už v mých očích ztrácí smysl, protože poznámky typu "tvůrci se berou tak vážně, až jsou směšní-závěr natahovaný-žánrová nevyhraněnost-emocionální bublina" poukazují na věci, které režisér dělá záměrně. Takové rozebírání tedy nepřináší alternativu, jak by film mohl být lepší, nýbrž jak by mohl být jiný. A výraz jiný chápej jako méně osobitý a méně Bongův. ♥(21.10.2012)