poster

Matka (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Madeo

 • Jižní Korea

  마더

 • Velká Británie

  Mother

Drama / Thriller / Mysteriózní / Krimi

Jižní Korea, 2009, 129 min

Režie:

Joon-ho Bong

Scénář:

Joon-ho Bong

Kamera:

Kyeong-pyo Hong

Producenti:

Woo-sik Seo

Scénografie:

Seong-hie Ryu
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  ¨,,JEN JSEM VÁM CHTĚLA ŘÍCT, ŽE MŮJ SYN JE NEVINNÝ.“..... /// Dramatický drama o retardovi a jeho matce, který sází na překvapení a dějový zvraty. Korejskej ,,Pepek vyskoč“ je obviněnej z vraždy – páč je dementní. A policajti taky (ne, nejsou obviněný z vraždy, jsou dementní!). Tam v Putimi to byla aspoň prdel, tady se to dlouho rozbíhá, než vlastně kápnu na to, co že mi chtěj říct. Baba pátrá po skutečným zabijákovi a já necejtím nic. Ani napětí, ani ji nefandím, ani… prostě nic. Pravda, skandální odhalení a psychologickej závěr má potenciál získat si srdce náročnýho diváka, ale mně prostě chyběj emoce a příběhu moc nepomáhá ani to ,,divný“ chování (já vím, že je stará a von jeblej…). Prostě, když si řeknu: je tohle možný? Tak vidím…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Reaguju jen na slovo ,,retard“. 2.) Mám dementního chlapce. Zabít? Nezabít? 3.) Chystám se přihlásit do soutěže ,,Matka roku“ (…ne nevím, jestli s váma budou soutěžit Korejky...). 4.) Thx za titule ,,hanik.n“ a ,,truhlajda“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(19.12.2012)

 • T2

  Rozpočet $5miliónovTržby USA $551,509Tržby Celosvetovo $17,096,545(16.12.2009)

 • Pluhy
  *****

  Můj první film od režiséra Jun-ho Bonga se stal nevídaným zážitkem na MFFKV. Mezi největší plusy patří především úžasně zvládnutá role matky, nepředvídatelný příběh plný zvratů, čitelné emoce aktérů a obrazově bohaté ztvárnění. Nemám co vytknout!(10.7.2009)

 • CheGuevara
  ****

  Matka staví všechny filmy o nevinně odsouzených na hlavu a zároveň si s divákem žongluje s takovou jistotou, že jen máloco mohu této jihokorejské jednohubce vyčítat.(10.7.2009)

 • JFL
  *****

  „Matka“ bývá mnohdy srovnávána s Bongovým starším filmem "Vzpomínky na vraždu". V obou případech se jedná o detektivní příběh zasazený na maloměsto, kde vystupuje trojice různorodých policistů a retardovaný mladík. Bong vždy podřizuje výchozí žánr postavám, takže přenesením pozornosti z vyšetřovatelů na obyčejnou starostlivou matku, která se snaží očistit syna obviněného z vraždy, vznikl diametrálně odlišný snímek. Titulní postava do žánru vnáší intimní pohled a civilní pojetí, ale současně nezastiňuje rovinu napínavého vyšetřování.(5.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace