Cecilie

• Dánsko

Cecilie

Horor / Thriller

Dánsko, 2007, 93 min

Tomuhle žánru se obyčejně vyhýbám, z čehož vyplývá, že nemám moc srovnání, protože jsem skoro nic neviděla. No, bála jsem se solidně.(7.12.2008)

Jak řekl Malarkey nic nového pod sluncem, a při tom se na to dobře kouká. Sice je pravda že film opravdu nepřináší nic nového a konec bych se nebál označit za klišé, ale Dáni si aspon poradily s celkem povedenou atmosférou strachu. NAvíc jsem měl zmatky co je skutečnost a co ne. Pár scén bylo přitažených za vlasy. Ale ostatní věci jsou spíše ke kladu hrdinka ač ne moc pěkná je sympatická, hudba je výborná a na celý film se dobře kouká.(14.5.2011)

Průměrná duchařina z Dánska. Filmů natočených na toto téma je už spousty, avšak Cecilie je natočená jinou formou. Příběh působí celistvě, dokonce do sebe vše bez náznaku dilatace zapadá. Není to sice nic nového, ale po celou dobu filmu jsem se ani na okamžik nenudil.(30.1.2009)

Mysteriózni thriller o mladej učiteľke, ktorá sa dva roky po jej znásilnení presťahuje do nového domu na okraj lesa malej dedinky. Hneď po nasťahovaní začína mať vidiny o mladej žene menom Kamila, ktorá bola zavraždená v deň jej narodenia pred tridsiatimi rokmi. Kým bola v skutočnosti zavraždená? Mladá dievčina volá o pomoc zo záhrobia. Filmy podobného žánru "The Gift" alebo "What Lies Beneath" boli podľa mňa zvládnuté lepšie. No presto všetko tento nebol sklamaním natoľko aby som ho označil za stratu času. Hlavne záver ponúka nečakané rozuzlenie, aké si človek praje vždy najviac.(31.8.2012)

Seveřané horory točit umí. O tom mě přesvědčili jak Švédové s upírským dramatem/hororem "Ať vejde ten pravý", tak Norové, jejichž oba díly Fritt vilt patří mezi mé nejoblíbenější horory vůbec a s lesními vyvražďovačkami taky nezklamali (Temné lesy, Lovci lidí). První seznámení tentokrát s dánským hororem dopadlo taky na výbornou. Cecilie je opravdu zajímavý a místy velmi napínavý horor se zajímavou tématikou. Rozhodně mě tento horor dokázal zaujmout, jak svojí temnou atmosférou, tak právě onou netradiční myšlenkou. Navíc zpracování bylo více než dobré. Jen tak dál Dánové... 70%(2.11.2010)