Cecilie

Cecilie

Horor / Thriller

Dánsko, 2007, 93 min

• Hadža

Tak musim dostat ze jste me opet dostali na plne care,tento film 71% a horror!!??tak pokud je nekdo velmi odvazan s toho ze muze sledovat hodinu a pul posahanou zenskou,ktera slysi obcas nejak plac a jeste se u toho i bat tak to jo!..aha ona neni posahana,ale navstevuje ji duch zavrazdene divky??stokrat omlete tema ,absolutne nic noveho,jenom s tim misto japoncu prilezli Danove!hura,sypejme tomu hory hvezd....... P.S.-vsiml jsem si ze jem ho svym hodnocenim shodil s cervene mezi modre,alespon malinkate zadostiucineni!:))))(7.2.2009)

Docela ucházející thriller s dobrou zápletkou. Z postav mi byl nejsympatičtější asi ten doktor. Ten se bohužel ke konci vytratil. Jinak ale postrádám víc napětí a taky bych rád uvítal méně klišé momentů, které mají navodit jakýsi pocit, že koukáme na horor. Naštěstí je však všechno podáno poměrně střízlivě, proto mi tam vyloženě nic nevadí. Z pohledu dánského diváka, byl bych asi hodně spokojen. Avšak já se na to dívám obecně, nikoli regionálně, a proto bych to viděl na 60%. Celkově potěší, ale nenadchne.(2.9.2011)

Prefabrikát jak od mekáče. Bejt to od amíků, tak se ničemu nedivím, ale u skandinávských psychoušů jsem se malinko namlsal a teď jsem zklamán, jakou nudu stvořili. Navíc hlavní hrdinka byla značně protivný ksicht.(22.8.2013)

• BoPo

Veľa krát zobrazené téma, tento raz na dánsky spôsob.(17.1.2010)

• Subjektiv

Mix spiritistických "poznatků" přetavený ve film. Ano, svět duchů již pomalu začíná mít své zákony - Principia Spiritualis - a je třeba tyto zákony předvést v modelových situacích tak, aby studenti této, konečně seriózně etablované, nové vědy měli vhodnou studijní pomůcku. Tedy: 1) K reinkarnaci-posednutí dochází v okamžiku smrti a narození zároveň (což je v rozporu s učením církve svaté, viz početí a duše i s teorií relativity, viz současnost) 2) Reinkarnovaný-posedlý musí vyřešit průsery z minulého života 3) Vize jsou nejdříve nesrozumitelné, protože se v mozku musí enkódovat dešifrovací mechanizmus - to stojí nemálo usílí a rozhodně tomu nepomáhá klasická medikamentózní léčba 4) Dobrou terapií je naopak hypnóza 5) Nevěřící skeptikové jsou zpátečníci, pokud je jím navíc manžel, zřejmě trpí lehkou formou láskové nedostatečnosti 6) Osud dovede zařídit, že bývalý dům ducha je volný k nastěhování pro reinkarnovanou; práci též sežene v místě posledního pobytu zabité-ducha 7) Svět duchů není vázán prvním termodynamickým zákonem, bohužel však veškerou práci vykonává pouze na těle a mysli reinkarnáta-posedlého 8) Duch neprahne po ničem než pomstě, která jej pak naplní láskyplným úsměvem 9) Duch je v jistém ohledu hmotný - vakuová bublina vzniklá při jeho odchodu do zásvětí vyvolá implozi, jež se projeví jako závan větru; obdobná je i "exploze" při jeho příchodu 10) K odhalení identity vraha reinkarnovaného dochází v té chvíli, kdy jen on sám se mu může postavit - tak je zajištěno, že si své problémy vyřeší sám a nemusí být nikomu zavázán 11) Problém se obvykle vyřeší, poněvadž jinak by v druhém díle filmu došlo k tomu, že známe identitu vraha a reinkarnovaní duchové jsou dva - s ohledem na to, že záhrobníci se neumí jasně vyjadřovat, by taková situace pro reinkarnáta-posedlého představovala opravdové peklo (i když Medem v Chaotické Anně něco podobného spáchal a prošlo mu to)... Jsou to poznatky veskrze vědecké a vědec má mít odstup od emocí, k čemuž mu dopomáhá ladění snímku dosažené modrou filtrací... Ale vážně, tahle stokrát projetá vyprávěnka, ve které jsou postavy navlečené do osobností beze špetky individuality, s výjimkou hlavní hrdinky, jejíž jedinečné vlastnosti všechny pramení z onoho traumatického zážitku (dívka umřela v ledovém jezeře --> nemá ráda zimu), nestojí za zlámanou grešli (50 Kč je bohužel víc). Snaha o realistické ztvárnění chování postav tváří v tvář příslušnému problému, a k němu i vhodně zvolený herecký projev, již situaci nezachrání, protože nepřináší nic než pocit, že "takhle nějak bych se snad zachoval i já"; navíc i zde se občas šlápne vedle.(26.10.2009)