Cecilie

• Dánsko

Cecilie

Horor / Thriller

Dánsko, 2007, 93 min

Film se sice opírá o nepříliš originální děj, jenže skandinávci do něj vložili svou severskou duši a šarm, kterým mě doslova dostali. Dokázali to hlavně pomocí skvělé atmosféry, rychle odsýpajícímu ději, který byl plný nečekaných zvratů a melodramatické hudby. Tyto prvky jsou společně s přesvědčivými hereckými výkony tím největším plusem tohoto snímku. Děj je rozdělený do dvou časových úseků, které se vzájemně prolínají a občas je máte trošku problém rozeznat, ale to byl právě režisérův záměr. Nečekejte ovšem žádnou brutální jízdu plnou krve a srdceryvných výkřiků. Tohle tady neuvidíte! Dočkáte se však mysteriózní, psychologické hry s vaší představivostí, kterou vám rádi producenti každým dalším záběrem pěkně naruší. Všechno je navíc doplněné skvělým hudebním doprovodem, který polaská na duši. Po dlouhé době jsem měl možnost se zase u filmu odreagovat a nemuset sledovat trapné efekty a otřesné monstra či vrahy.(12.11.2009)

Několik plusů a několik mínusů. Začnu negativy. Film je slepenec několika viděných už předtím - Ozvěny mrtvých, Téměř dokonalý zločin atd. Celý je celkem katastrofálně nepůvodní a ani pointa to moc nezachrání. Prostě je jasný, že to udělal někdo jiný a na tom, kdo, už ani tak nesejde. Teď ale pozitiva - opravdu perfektní mrazivá atmosféra. Naposledy mi byla taková zima asi u Farga. Výborné herecké výkony a velice přesné záběry, kde nic není zbytečné. Podtrženo sečteno, velice příjemné překvapení. Škoda jen toho, že mi fakt bylo skoro fuk, jak to dopadne.(26.8.2009)

• BoPo

Veľa krát zobrazené téma, tento raz na dánsky spôsob.(17.1.2010)

Prefabrikát jak od mekáče. Bejt to od amíků, tak se ničemu nedivím, ale u skandinávských psychoušů jsem se malinko namlsal a teď jsem zklamán, jakou nudu stvořili. Navíc hlavní hrdinka byla značně protivný ksicht.(22.8.2013)

Sucasna americka hororova produkcia sa zmieta v srackach tak situaciu musia zachranovat severania. Dobry psychologicky thriller s typicky chladnou severskou reziou, citlivou hudbou a prijemnym obsadenim. 65%(19.4.2009)