Boku no kanodžo wa saibógu

• Japonsko 僕の彼女はサイボ-グ (více)

22. november 2007: Osamotený študent Jiro Kitamura (Keisuke Koide) má narodeniny, no jediný darček dostal sám od seba. V tento deň sa ale stane niečo neočakávané - stretne dievča svojich snov (Haruka Ayase), ktoré však ešte tú noc zmizne bez stopy.
22. november 2008: Jiro oslavuje narodeniny a znovu stretáva tajomnú dievčinu. Teraz však zistí celú pravdu: Kráska je cyborg z budúcnosti, vytvorený iba pre jeho potreby. Je krásna, má nadprirodzené schopnosti a pre Jirove šťastie by urobila čokoľvek. Má ale jednu chybičku: Nevie cítiť a opätovať lásku. Podarí sa Jirovi naučiť ju ľúbiť? (koba)

May

Cyborg Girl zacina jako pohadkova romanticka komedie, ktera ackoliv vykrada reziserovu predchozi 'trilogii' klasicke korejske romantiky temer do puntiku, funguje uzasne, ne-li lepe nez originaly; kupodivu. Funguje tak az do chvile, kdy se stane neco, co je naprosto stupidni a bohuzel naprosto typicke pro Kwak Jae-yeonga aneb rezisera, ktery rozjede uzasnou lovestory aby ji pak uslapal nesnesitelnou prekombinovanosti, ktera nebere ani pul ohledu na pravdepodobnost uskutecneni a prosty fakt, ze tem obycejnym vecem, kterymi to zacalo v MSG, zadne casove klicky, apokalypsy, wuxia boje, cool policejni prestrelky ani ubrecene konce roztahane pres pul filmu nikdy nemuzou sahat ani po kotniky. ()

maddy

Vždy sa čudujem koľko rôznych pocitov vo mne dokážu vyvolať tieto ázijske filmy. Navyše tentokrát zmixované žánre, ktoré by asi nikde inde takto do seba nezapadli: Sci-Fi /Komédia /Romantický /Akčný /Drama /Katastrofický. Prekvapivo to fungue po každej stránke. Jednoducho krása 5* Nieje potrebné to ďalej rozpisovať. ()

Madison

Úprimná pocta americkým Terminátorom a Umelej inteligencii v prekrásnom japonskom balení. Cyborg Girl predstavuje presne to, po čom túžia milovníci robotických príbehov doplnené občasnými romantickými situáciami a bezhraničnou ľudskou prítomnosťou. Znamenitá symbióza iskrivej komédie, nenaplnenej lásky a vážneho sci-fi námetu, ktorý vôbec nevyvoláva úsmevné momenty, ale s prekvapivou naliehavosťou ťaží z faktu, že diváka jednotlivé metafory a symboly prinútia premýšľať. Časové prelínanie bolo delikátne, predzáverečná scéna emocionálne vyvrcholila, aby sa pred koncom znovu vzniesla na hladinu precízna ľahkosť a nadnesenosť. Tento film vo mne zanechal toľko dojmov, toľko myšlienok a nových pohľadov, že som si ho zamilovala od chvíle prvých kradmých pohľadov medzi hlavnými postavami skrz jemné nevyhnutné náznaky mužského pohlavia pobádaného žiarlivosťou a túžbou vlastniť niečo, čo napriek obavám patrí len jemu, až po tlkot srdca, slzy a zovretie rúk vo chvíli potencionálnej smrti. Všetko mi tu pripomínalo spomínané americké trháky s dokonalým pretavením do ,,umelej strojovej budúcnosti". Prenádherné japonské sci-fi. Priam nemožne bezchybný film, v ktorom by som márne hľadala chyby, až natoľko som uveličená. ()

Jara.Cimrman.jr

Jsem vstřícným konzumentem asijské filmografie, baví mne šikmooký úhel pohledu na svět i neadekvátně rozzlobené reakce tamní mentality, ale tento snímek si smutně pochodoval zcela mimo mé chuťové buňky. Nejiskřivá romantika mezi kakabusem a robotkou se zkrátka protla s katastrofickým filmem a natolik podivným cestováním v čase, že by o jeho logice cirkusáci od Monty Pythonů dokázali vést nekonečné debaty. Poctivě jsem se donudil až do konce, s povděkem zaznamenal pár originálních scén, ale tak nějak jsem z toho zklamán, i když na omluvě a uctivé úkloně až na zem od Jae-yong Kwaka netrvám. ()

Dragoni

Film, který se jen tak nevidí, až na pár vyjímek, je to skvěle zpracované s výborným příběhem, který doceníte, až s koncem filmu! Opravdu jsem od tohoto filmu mnoho nečekal, ale hudba je vybraná na jedničku a myslím, že spojit dohromady romantiku a sci-fi se u tohoto snímku, až nadmíru vydařilo. 85 % ()