Dluh

• USA The Debt (více)

V roce 1965 trojice agentů z Mossadu, Rachel, David a Stephan, má ve východním Berlíně splnit obtížný úkol. Je třeba postavit před soud nacistického zločince přezdívaného Chirurg z Birkenau. Nebezpečná akce zdánlivě končí ve chvíli, kdy je válečný zločinec při svém pokusu o útěk zastřelen. Rachel, David a Stephan jsou poté oslavováni jako hrdinové. Veřejnost však nezná celou pravdu. Ta se začíná ozývat o třicet let později, kdy vysloužilí agenti stále trpí pod tíhou dávného tajemství. Zavázali se nikdy neprozradit, co se tehdy v Berlíně odehrálo. Stále mají status národních ikon, Rachelina dcera dokonce o jejich misi napsala knihu. Jednoho dne přichází muž, který o sobě tvrdí, že on je tím, po kom kdysi pátrali. (TV Nova)

Hvězdář

Solidní téma a meteriál, zpracováním to má taky našlápnuto ke skvělé podívané, ale jako celek to působí trošku vlažně, až nezajímavě. Někde tam něco chybí. ()

zazka

Ako romantický film super, ako krimi to trošku pokulháva. Nemali by byť špeciálni agenti aj psychicky odolní? Pretože táto "trojka" vás zoberie na "emocionálny kolotoč". Láska, žiarlivosť, pomsta, vina aj odpustenie, to všetko vo filme nájdete. A áno, okrem toho sa traja mladí zelenáči snažia aj uniesť vojnového zločinca...Odporúčam zamilovaným párom, keďže muži si vo filme nájdu akciu a ženy práve lásku, takže obe strany budú spokojné... ()

LencaN

Dluh je kupodivu docela kvalitní drama. Jsme svědky vyprávění příběhu tří agentů Mosadu, kteří se vypravili do východního Berlína roku 1966 najít chirurga z Birkenau a dostat ho před izraelský soud za zvěrstva, která spáchal na lidech. Chválím jak za výběr mladých verzí, tak za ty postarší. Helen Mirren je neskutečná, jak může zvládat v takovém věku tolik točit. Hrála sympaticky i Jessica Chastain, které jsem si poprvé všimla v Interstellaru, šikovná a moc pěkná ženská. I Samovi Worthingtonovi to tady sedlo. Moc se mi líbil scénář, kdy na začátku nám dali malou ochutnávku, takové útržky z celého filmu, aby nás navnadili a trochu zmátli a pak to na nás začli postupně vybalovat. Ten konec byl trochu zvláštní, hlavně to, co provedla postava starého Davida a i to v nemocnici. Ale jinak to šlapalo jako dobře namazaný stroj. ()

zigy

Dobré momenty kombinované s někdy umělými a nudícími dialogy, tajná mise je však hodně napínavá, o tom žádná....zase jeden film, kde námět je zajímavější než zpracování, místy zmatené. Půvabná a přitom nenápadná agentka Chastain. ()

moriero

Tak tomu unikla pátá hvězda fakt o fous. Něco tomu chybělo. Ale rozhodně ne to, co tady čtu v komentech - že to bylo místy vláčné a nudné. Nebylo! Mistrné proplouvání dvěma časovými paralelami bralo dech celou dobu. Scény v konspiračním bytě patřily k nejlepším. A to už se dostáváme k tomu hlavnímu. K postavám. V retro linii byli všichni tři na Oscara. V té současné pouze a jenom Její Veličenstvo Mirren. Dva její starší protějšky lidi z castingu prostě typově absolutně netrefili. Což bylo zásadní ve scénách, kdy jsme měli vědět přesně, o koho jde (na začátku a úplně na konci). A MINISPOILER závěrem - proč jen ty snímky musí vždycky skončit přiznáním jako vyústění morálního dilematu? V reálu by se tak postava Ráchel už kvůli dceři nikdy nezachovala. Za mě 85% ()

PTuranyi

Výborná špionážna dráma troch agentov Mosadu ich pokuse o únos chirurga z Birkenau. Okrem napínavého príbehu samotného únosu film stavia na osobnej dráme agentov spôsobenej výsledkom misie a vzťahmi medzi nimi. Atmosféra filmu výborná hlavne vďaka hercom a hlavne herečkám  Helen Mirren a Jessice Chastain. ()

StorWik

Výborný mozaikový příběh, kdy agenti Mossadu, jdou po krku nacistickému, vraždícímu "gynekologovi". První polovina filmu má tempo a náboj, že i přes litr Coly v sobě, jsem prostě nemohl odejít na WC. :) Druhá je o něco slabší. Tento remake je podle mě lepší než izraelský originál. ()

R-2

Rozhodně velmi dobře zpracované téma, kdy už jen námět je natolik zajímaví, že by bylo škoda film "zazdít" nesmyslným pohledem kamery, nebo snahou o senzační akci, kde dnes v tomto podobném žánru není o tyto "akční" podívané nouze. Naštěstí se tomu tvůrci většinou vydařeně vyhnuli a tak na nás dýchne z plátna série vzpomínek, které postupně dají filmu ten správný rozměr a složí celou mozaiku příběhu. Nebudu uvádět spoilery, jen to, že film stojí za návštěvu kina. 75% je tak akorát, kdyby nebylo scény na Ukrajině, tak 80%. ()

zekon

Patrně pocta těm co se celý život snaží najít bestie 2sv.války které brali lidský život jako vyhození nepoužitelné věci do popelnice. Jeden z mála filmů o honu nacistů, mě teda napadá jen svkělé sfi-fi Hoši z Brazílie. Velmi dobře zrežírováno a překvapivě v takovém typu filmu je napětí a nečekaný zvrat (pominu mimoidní konec zvaný bitva starců). S Východním Berlínem si dali taky celkem práci i když šla asi lépe zvládnout ta atmosféra, ale to by nemohli dělat Amíci. Mohlo to být více detailnější a více temnější, ale je jasné že šlo v první řadě o zábavu. Povedlo se. ()

Tony_Montana

Velmi zajímavě natočený špionážní thriller.Tématika pátrání po nacistických zločincích mě vždycky bavila, a tudíž sem měl před shlédnutím filmu velká očekávání.Dá se říci,že se vyplnila.Napínavý děj, herecké výkony velmi dobré (obzvlášť mě zaujala Jessica Chastain:), nenudil sem se ani chvíli.Ale bohužel celý film neuvěřitelně sráží velmi nepovedený konec..Panebože proč???Normálně bych hodnotil 4*,ale díky tomu konci to fakt nejde... ()

nydahl

Velmi dobry film.Wilkinson muze hrat cokoliv a u Mirren jen doufam , ze jednou dostane roli za kterou si ji lide budou pamatovat - rozhodne na to ma.U filmu tohoto typu je mi ukradeny jaky to ma tempo a celkem mi ani nevadi pritazeny zaver.Co se mi ale moc libilo je ta pachut komunisticke doby , ktera na Vas z platna proudem dopada pokazde , kdyz je zaber z exterieru.Tenhle dojem naprosto absurdni a beznadejne doby mi pripadal tak autenticky , ze jsem okamzite zacal sledovat vsechny detaily , ktery tam produkcni designer mohl nasazet a vychazi me to super. Film bych dal pristupny od 35ti let - mladsi to asi nemuze oslovit vzhledem k tomu ze tu dobu nezazili. Davam 3 hvezdy - dobry film co je potreba videt. ()

Terminator666

Souhlasím s tím, že na počátku snímek nevypadá zle. Jak postupujeme dál příběhem, zjišťujeme, že příběh už přestává být tak kvalitní a stává se spíše jakousi směšnou karikaturou na filmy tohoto žánru. Každému bych radši doporučil snímek muž ve stínu( http://www.csfd.cz/film/243590-muz-ve-stinu/ ). Poněvadž jediné co podle mě může potencionálního diváka přijmout ke shlédnutí je jméno Sam Worthington. ()

Palizer

No, neviem....mňa tento film moc nenadchol. Celkom slušne zahrané, ale strašne sa to vlečie celu dobu a záver je jedným veľkým sklamaním. Celkovo mi film príde nedotiahnutý do konca a chýba mu akási iskra, ktorá by nadchla diváka. ()

Radusa

Je fajn, raz za čas si pustiť film bez akýchkoľvek očakávaní. Nemala som ani tušenia o čom to bude a dej ma celkom vtiahol. Čo sa týka minulosti je to skutočne dobré. Nevadí ani naivná romantická zápletka, dokonca by som povedala, že je plusom tohto filmu. Postavy sú typizované a v rozmedzí asi štyridsiatich rokov, počas ktorých sa film odohráva ani jedna z nich (okrem Rachel, ktorá sa počas filmu vyvíja) nezmení svoj postoj. David je dobrák, ktorý proste verí v spravodlivosť, Stephan je nesympatiký egoista a Vogel je dôkazom, že sviňa zostane sviňou. S príbehom odohrávajúcim sa v súčastnosti je to už trošku horšie. Plynie z toho dojem ako keby niekto spojil 2 rôzne filmy. A ten koniec?! Ten by som najradšej odignorovala ale bohužial nedá sa to...a tak musím citovať Marlina (Hľadá sa nemo): "A dobrý pocit je fuč..." ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008