Last Night

• Česko Včera v noci (více)

Joanna, spisovatelka na volné noze, a Michael spolu žijí nehledě na občasné hádky ve šťastném manželství až do večírku pořádaném Michaelovým šéfem Stuartem, kde si Joanna všimne, že manžel věnuje většinu času své kolegyni, designérce Lauře. Od Michaelova spolupracovníka Andyho se dozvídá, že Laura už s nimi pracuje několik měsíců a byla i na poslední služební cestě v L.A. Doma se pak manželé pohádají, Michael tvrdí, že s Laurou nic nemá, Joanna se zlobí, že jí o ní ani neřekl. Nakonec se usmíří. Druhý den ráno odjíždí Michael s Andym, kterému Joanna slíbí pohlídat a vyvenčit psa, a Laurou na služební cestu do Philadelphie. Joanna mu vsune do košile v kufru lísteček, kde mu vyznává lásku … Zatímco trojice se ubytovává v hotelu ve Philadelphii, Joanna si jde do baru koupit kávu a před ním potkává svou dávnou lásku Alexe, s nímž se seznámila před čtyřmi lety v Paříži, kde psala povídku a kde Alex žije. Oba jsou ze setkání nadšení a je jasné, že mezi nimi ještě stále přetrvává silné pouto. Domluví si schůzku v baru … Tam si dlouze povídají o minulosti, o Alexově knize a o tom, že se naposledy viděli před 2 lety. Nakonec Alex pozve Joannu na večeři s přáteli. Truman se Sandrou je už očekávají a všichni se dobře baví. Truman pak, když Alex a Sandra odejdou kouřit, poví Joanně o Alexově pařížské přítelkyni Helen. Michael se několikrát pokouší Joanně dovolat, ale ona to nebere, teprve při posledním pokusu odpoví. Vše je údajně v pořádku. Michael měl služební večeři s klienty a nakonec se s Laurou dohodne, že si ještě sami dva dojdou na drink … Joanna s Alexem dlouze hovoří o tom, proč jejich vztah nevyšel, přestože jim spolu bylo dobře. Joanna se příteli svěřuje, že na něj často myslí a manželovi o něm nikdy neřekla. Napětí mezi oběma pomalu roste, minulost se připomíná s nečekanou silou … Laura mezitím okatě svádí Michaela a nakonec ho pozve k hotelovému bazénu, kde teď v noci nikdo není. Michael jen nerad svolí k tomu, aby se svlékl a vykoupal se s ní. Ve výtahu, který je veze zpět do pokojů, ji začne vášnivě líbat a nakonec se s ní vyspí … (TV Prima)

Evandulik

Od rána nad ním rozmýšľam. Kopa bezmyšlienkovite pozliepaných viet? Ale kdeže! Každá veta mala svoj význam, ako aj každá postava, každý vzťah bol vyvinutý a vykreslený tak akurát. Zamýšľať sa nad tým, že bolo vo filme málo Evy Mendes mi príde (a to proti nej nič nemám) kvapku vtipné. Načo by sme potrebovali viac asistentky Laury (možno kvôli jej kráse?) A úžasne premyslený záver?! Jeden je ochotný vydať viac úsilia, aby nepodľahol pokušeniu..iný žiaľ menej.. ()

strelenaL

Tenhle film byl odfláknutý a škoda dobrých herců, kteří se u projektu sešli. Konec byl prostě utnutý-prostě ufiknutý a šmitec. zápletka mezi Joanne a Alexem (Knightley a Canet) byla jediné pozitivum na celém počinu. ()

Kurikmoon

Začiatok bol veľmi sľubný, potom mi to pripadalo ako zámerné naťahovanie a pokus o prekvapenie. Mal som pocit, že skôr ako postavy , tam bolo chcenie scenáristu. Posledné minúty to síce zachránili, ale... Postavám som neveril. Keira ma bavila a dostala. ()

greetchen

Na to, že mám Keiru jako herečku ráda, tady mi dojem z filmu kazila hodně právě ona. Překvapivě toporná, a nečekaně uxichtěná. Zabírala ji kamera z nelichotivé strany, nebo se její zvláštní krása vážně začíná vytrácet? ()

TheRoller

"Fuck the vows, it's the years you can't undo. You will never be able to take away the years with her husband."________ TO CHEAT OR NOT TO CHEAT, that is the question! Zo začiatku to vyzeralo na Closer 2 s rovnako dobrým obsadením. Už som dokonca bol pripravený, že Keiru zotne klasický žltý newyorský cab, keď sa najskôr pozrie po londýnsky doprava...nestalo sa. Popravde, v niektorých smeroch mi to prišlo dokonca lepšie ako Closer a Keira miestami lepšia ako Natalie. Celkovo som už dlho nevidel tak komplexné a silné obsadenie vo filme (vrátane psa). Miesta, ktoré by v iných filmoch boli hluché, Clint Mansell vyplnil kúskom svojej geniality, ktorá celkovému dojmu pridala minimálne 15%. Maximálne ma dostala záverečná scéna, kde Sam Worthington je relatívne "v pohode" a nemal by byť a Keira, ako je v troskách a nemala by byť. Alebo hej? Každopádne, taký herecký výraz, to chce viac ako ten najväčší talent. Last Night, ako tak čítam, je šíp, ktorý vás buď úplne minie, alebo trafí presne do čierneho. Osobne už teraz premýšľam, kedy si to pustím znovu a vzhľadom na rozumnú minutáž mám chuť hneď teraz, bezprostredne po prvom pozretí. 100% /EDIT/14.2.2015/: Tak som si dal na Valentína zaujímavý rewatch (že je Valentín som si v súvislosti s týmto filmom, akýmsi jeho antonymom, uvedomil až pri písaní dátumu za editom :) ). Bál som sa, že na druhýkrát ma to už nezoberie/neohúri tak, ako na ten prvý. Našťastie, nestalo sa. Bolo to dokonca lepšie, všimol som si viac vecí (pes najskôr v strede sedadla, potom na kraji) a tak sa ten film stal ešte dokonalejší ako sa zdal predtým. Bez zbytočnej scény, každá sekunda má svoje miesto. Na druhýkrát som si našiel lepšiu cestu aj k dvojici Sam - Eva, dvojica Keira - Guillaume alias francúzsky Patrick Dempsey, tam proste nemám slov. A asi nikdy ani neprídu, pretože asi ani neexistujú. Chémia medzi nimi je tak dobrá a reálna, že to nevidíte ani u ľudí, ktorí sú naozaj zamilovaní. U Guillauma by som sa ani veľmi nečudoval, ak by bol do Keiry naozaj. A priznajme si, nečudoval by som sa ani Keire. :) Aspoň by sa mnohé vysvetlilo - hlavne to, že tak dokonalo snáď nemôže hrať nikto. Geniálne napísané, geniálne natočené, geniálne zahrané a geniálne ozvučené. Flawless. Nikdy neprestanem byť Keire vďačný, že šla do tohto projektu. Svojim spôsobom ten najlepší film, aký som kedy videl - obhájil si miesto nielen v TOP10, ale dostal sa do TOP5. ()

Autogram

Malá nevera nemôže byť manželskému vzťahu na škodu a celý film sa o tom vlečie. Keira aj Eva sú obidve veľmi pekné, ale pozerať sa na nich po celý čas v jednej polohe je už otrava. ()

ELduderino

Je někdy až neuvěřitelné, co s filmem udělá skvělá hudba! Minimálně jedna hvězda náleží právě jí. Jinak, Keira byla fajn, Guillaumee byl velmi charismatický, Sam nic moc, Eva se nesvlékla, takže taky nic moc. Jinak velice milý, melancholický film, který sice říká, že ženy jsou silné a chlapi snadno podlehnou touze, ale ani to mi moc nevadí. Doporučuji. 78%!!!!! ()

Wbcko

Příběh by se dal v podstatě shrnout tak do dvou vět a krom toho, že si hodinu a půl různí lidé povídali nad sklenkou Martini, se v něm vlastně ani nic moc neděje. Mně ale film takhle nebavil už ani nepamatuju a to jsem dnes ani neměl náladu se na nic dívat. Prostě mi to sedlo, asi i díky tomu, že na tomhle typu filmu trochu ujíždim. 85%. Pět hvězd to lízlo. Edit: Musím to upravit na pět. ()

Šakalík

Po delší době slušná role pro Keiru Knightley, která je poslední dobou na roztrhání. Zatímco ve zbývajících dvou loňských filmech (Never Let Me Go a London Boulevard) byla Keira spíše do počtu, tady si řízla docela kládu. Jenomže co z toho, když v celém filmu je obsahově pusto prázdno a kromě všeobecného žvanění to divákovi nenabídne zhola nic. Nehledě na to, že zápletka je sice ze života, ale o to tuctovější a svým průběhem nezáživně předvídatelná. Navíc to dopadne tak, že to nedopadne nijak, takže co z toho. Já osobně dost pochybuju, že si ještě za čtrnáct dní budu pamatovat, o čem ten film vůbec byl. ()

danca044

Na tento film jsem se koukla, protože v něm hraje Keira Knightley a příběh vypadal slibně. Ukázalo se, že je dobrý a nenudila jsem se při něm. Sam Worthington byl sexy... a jak se ukázalo, ve své roli nakonec podlehl krásné kolegyni. Zajímavý film na zpestření večera. ()

pavcas

Nikdy nevíš, jaký bude Tvůj den, když se ráno probouzíš.....Ústřední manželská dvojice v podání Keiry Knightley a Sama Worthingtona, je na první běžný pohled zavalená denním stereotypem, míjejí se ve dveřích, pořádně spolu nemluví, jí je celkem jedno jestli má vytahanej svetr a rozmazanej makeup (chyba děvče!)....nicméně prvotní dojem klame...ve skutečnosti si vlastně velmi rozumí, (což je ten druhý zevrubnější pohled) a myslí si, že jsou spolu šťastní...Tedy až do dne, kdy Sam odjede na služební cestu s kolegyní Evou Mendes, která je v každém ohledu přesně ten typ, se kterým bych svýho drahýho nepustila ani do sámošky pro rohlíky a Keira to samé ráno nepotká svou dávnou lásku Guillauma Caneta, na kterého očividně nikdy nezapomněla (chápu) a kterej má charisma na rozdávání...Btw...Co je to s těma francouzama?. Každopádně prekérka, ke všemu výborně natočená a výborně zahraná. Odolají svodům, kterým jsou oba manželé tak nemilosrdně vystaveni? Odolali byste Vy? ()

herr_carter

Skvěle natočený film o milostném čtyřúhelníku, kdy soucítíte a sympatizujete se všemi hlavními aktéry a čím dále film postupuje, tím to gradující napětí a chtíč, nevyhnutelně směřující k nevěře mezi oběma "dočasnými" páry, cítíte víc...stejně jako v podobně výborném filmu excelentně sehrané ústřední čtyřkou, naprosto přirozené herecké výkony - a ten konec po návratu Worthingtona domů,brrrrrrr....................moje hodnocení = 9/10. ()

MaMitti

To jsem si jednou v sobotu v noci přepla z jednoho kanálu na druhý, že jako už půjdu spát a ono tam najednou tohle....neodradila mě Keira, která mě normálně většinou odradí, a vydržela jsem až do konce. A nebylo to špatný. ()

Kacula24

Po dlouhé době jsem se ve filmu vžila do postav a prožívala jejich situaci s nimi. Nic nového a převratného se sice nedozvíme, ale téma lásky, nevěry a pokušení bude vždy aktuální. Krásná hudba, herci i prostředí. Není to však pro každého. ()

Bobek15

Filmík s veľmi zvláštnou, mrazivou, no pritom pokojnou atmosférou, dobrými hercami, jemnou Mansellovou hudbičkou v pozadí a neskutočnou Evou Mendes! Konečne film s námetom týkajúcim sa problémov súčasnej spoločnosti a reálnym životom, takže po všetkých tých X-Menoch, Pirátoch z Karibiku, Harry Potteroch, či Ironmanoch, ktorí teraz zahlcujú kiná (nijako im však týmto tvrdením nechcem upierať ich kvalitu), som sa niečomu podobnému veľmo potešil. ()

Michelle75

Docela netradiční romance, zajímavá tím, že nevěra může být pokaždé jiná a kteráže pak je ta horší? Líbilo se mi, že v tomhle filmu se nikam nespěchá, všechno má svůj čas, člověk si vychutnává detaily, ty mezery mezi dialogy tomu nahrávají. Keira je hlavní hvězdou tohohle příběhu, mám ten pocit a ty šaty jí vážně sluší. Nemám ráda řeči, které tady vede Eva Mendes, protože nemůže vědět, že by bylo něco stejně i když by byly některé věci v jejím životě jinak. Evo to vážně ne.Páni Herci? Myslím, že výběr byl zajímavý a osvěžující stejně jako film sám. ()

Dánek

Možná to bylo mým momentálním rozpoložením, ale mě se film fakt líbil. Neodolatelná Eva Mendes, chodící kostlivec Keira Knightley, Sam Worthington a roztomilý Guillaume Canet. Krásnej romantickej fim. 85% ()

Seti

Na začátku bych si vsadil, že podlehne chlap, ale těžko mu něco vyčítat, protože na rovinu...Eva Mendes + chlast = važedná kombinace?! Myslim, že ve finále dobře vypointovaný - jeden litoval toho co udělal a druhej toho co neudělal. ()

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008