Last Night

• Česko Včera v noci (více)

Joanna, spisovatelka na volné noze, a Michael spolu žijí nehledě na občasné hádky ve šťastném manželství až do večírku pořádaném Michaelovým šéfem Stuartem, kde si Joanna všimne, že manžel věnuje většinu času své kolegyni, designérce Lauře. Od Michaelova spolupracovníka Andyho se dozvídá, že Laura už s nimi pracuje několik měsíců a byla i na poslední služební cestě v L.A. Doma se pak manželé pohádají, Michael tvrdí, že s Laurou nic nemá, Joanna se zlobí, že jí o ní ani neřekl. Nakonec se usmíří. Druhý den ráno odjíždí Michael s Andym, kterému Joanna slíbí pohlídat a vyvenčit psa, a Laurou na služební cestu do Philadelphie. Joanna mu vsune do košile v kufru lísteček, kde mu vyznává lásku … Zatímco trojice se ubytovává v hotelu ve Philadelphii, Joanna si jde do baru koupit kávu a před ním potkává svou dávnou lásku Alexe, s nímž se seznámila před čtyřmi lety v Paříži, kde psala povídku a kde Alex žije. Oba jsou ze setkání nadšení a je jasné, že mezi nimi ještě stále přetrvává silné pouto. Domluví si schůzku v baru … Tam si dlouze povídají o minulosti, o Alexově knize a o tom, že se naposledy viděli před 2 lety. Nakonec Alex pozve Joannu na večeři s přáteli. Truman se Sandrou je už očekávají a všichni se dobře baví. Truman pak, když Alex a Sandra odejdou kouřit, poví Joanně o Alexově pařížské přítelkyni Helen. Michael se několikrát pokouší Joanně dovolat, ale ona to nebere, teprve při posledním pokusu odpoví. Vše je údajně v pořádku. Michael měl služební večeři s klienty a nakonec se s Laurou dohodne, že si ještě sami dva dojdou na drink … Joanna s Alexem dlouze hovoří o tom, proč jejich vztah nevyšel, přestože jim spolu bylo dobře. Joanna se příteli svěřuje, že na něj často myslí a manželovi o něm nikdy neřekla. Napětí mezi oběma pomalu roste, minulost se připomíná s nečekanou silou … Laura mezitím okatě svádí Michaela a nakonec ho pozve k hotelovému bazénu, kde teď v noci nikdo není. Michael jen nerad svolí k tomu, aby se svlékl a vykoupal se s ní. Ve výtahu, který je veze zpět do pokojů, ji začne vášnivě líbat a nakonec se s ní vyspí … (TV Prima)

M.i.k.e

příjemně obsazené,velmi dobře zahrané,ale ve výsledku spíše tuctové vztahové drama.Nebýt výborné Keiry a celkově hereckého obsazení jednalo by se o kousek,který hodně rychle vyšumí...70% ()

Marqta

No, čekala jsem od toho víc, už jenom kvůli obsazení..a herecké výkony byly nakonec asi to jediné co bylo opravdu dobré. Zápletka byla taková nedotažená a jednoduchá..možná až přehnaně vyhecovaná aby zaujala, prakticky se tam vlastně nic nedělo ani neřešilo- kromě oněch vztahů...." Vím, že bys nic takového neudělal. Znám Tě." - no a tahle věta je už vrcholem klišé.. ještě když ji slyšíte tak 10x za večer .Ale asi hlavně kvůli hercům a taky hudbě dávám **. ()

Gee.Rocks

Minimalistický snímek. Nečekejte nic grandiózního, je to komorní jako jazzový koncert pro dva. Keiře a Samovi to herecky výborně ladí. Překvapil mě konec. Čekala jsem něco většího, pořádné rozuzlení děje. Ale snímek je opravdu perla na dně oceánu, která prvoplánově nekřičí "Chyťte mě!" - naopak jen v klidu a tichosti vyčkává až bude objevena. ()

Martin741

Sympaticky milostny filmecek, ktory bohuzial podla mna neprekroci hranice siveho, sediveho priemeru. Jedinou zaujimavostou moze byt herecke obsadenie : Sam Worthington /Avatar/, keira Knightley /Pirati z Karibiku/, Eva Mendes /Snilci/. Rezia Tadjedina je sice zrucna, ale stale len priemerna. Nudy je tu zas pozehnane. 61 % ()

Lischai

Koncept je jasný: Oni mají trochu chladnější manželství. On jede na služebku se sympatickou krasavicí, ona potkává svého dávného milence. Ve filmu hodně funguje takový ten "jako ze života" pocit, takže u toho budete určitě hodně vzpomínat na situace, kdy jste něco podobného zažili sami. Není to emocionální řezničina jako Closer, spíš subtilní konverzačka o situaci, kterou všichni prošli a nikdo nemá úplně jasno v tom, jak z ní ven. ()

Havaj8

Zpočátku normální film, spíš nuda. Postupně to začínalo nabírat emoční grády, je ta nejistota na místě nebo důvěřovat. Kdo zvládne odolat vábení druhého pohlaví. Rozhodně se do toho dá vžít, je to něco, co snad každej zná. Ale asi člověk musí bejt v tom správným rozpoložení, třeba se nacházet v podobný situaci, aby mu tenhle film ideálně sednul. Fajn obsazení, ale žádná pecka. ()

Elyssea

Netuctový film o citovém čtyřúhelníku. Dva různé páry, které k sobě poutá něco úplně jiného. Linie mezi Evou a Samem je pouze o fyzické přitažlivosti a sexu, který by velice pravděpodobně ve vztah nevyústil, a je proto plochá a nevýrazná. Za to můžou nejen výkony Sama a Evy. Eva nedává své postavě žádnou větší emoci, kromě očekávaného klišé předchozího partnerského problému (tentokrát přítel zemřel) a Sam se snažil vnitřní pochyby svého Michaela vyjádřit pouze pohledy, ale za žádným pohledem ve skutečnosti nic nebylo. Navíc jsem mezi nimi ani moc přitažlivosti nenašla. Je tedy logické, že zajímavější podívaná je na dvojici Keira - Guillaume. Zde jde o opravdovou lásku (ne jen o fyzično) a chemie mezi nimi funguje skvěle (ti dva se přitahují jako magnety - neuvěřitelné). Keira i Guillaume navíc mnohem lépe hrají a každá emoce sálá zevnitř. Upřímně asi díky tomu jsem držela palce právě jim a přála jsem si, aby se Keira nevracela do celkem nudného manželství, protože vedle Guillauma vypadal Sam nevýrazně, asi jako robot. Přestože jsem film odhadla dobře - nedělalo mi problém určit, kde dojde k nevěře - Last Night není i přes svou mírnou předvídatelnost nudný film. Pokud Massy Tadjedin bude mít příště šťastnější ruku a zabrání herecké nevyrovnanosti ústředního kvarteta a udrží si kvalitu scénáře, budu se na její další film těšit. ()

MA.KI

Překvapivě dobré drama (i když na poměrně obligátní námět) o (potencionální) dvojité nevěře obou polovin jednoho newyorského manželského páru (Keira Knightley + Sam Worthington). Snímek ryze konverzační, založený především na inteligentním scénáři a příjemných hercích v hlavních rolích. ~ Přestože chybí nějaký výraznější moment překvapení (syžet stojí na komparaci paralelně probíhajících večerů na dvou různých místech), divák se nenudí a až do závěrečných titulků netuší, zda zmínění protagonisté odolají pokušení (> a zůstanou věrní) či nikoliv. Zklamou se navzájem? Zachrání manželství? ~ Slabších pět hvězd, svoji kvalitu i hloubku film má! Rozhodně není o ničem, jak zde někteří uživatelé píší. Je ze života. ()

Numinek

Jako se na horory doporučuje koukat v noci (ještě lépe za bouřky), doporučuji na tento film koukat, když váš milý není doma (nejlépe je na služební cestě)..... ()

sulimo

Působilo to na mě jako prototyp zbytečného filmu, který je velice ambiciózní svým obsazením a ohraný příběhem, na druhou stranu je to právě obsazení, respektive očekávané výborné výkony, na kterých film selhává, neboť na nich závisí celý ten ohraný příběh a s nimi tedy i film padá, respektive padl, neboť to byly právě výkony, které měly dodat nevšednost, což se nestalo. Ve finále jsem se nemohla ubránit pocitu lhostejnosti, znuděnosti a promrhaného času. Všichni jsou zde krásní, krásně se na ně dívá, ale to je tak vše, což na dobrý film nestačí, alespoň mně ne. Spíše než film, to působí jako hodně dlouhý díl průměrného seriálu, kterému chybí výraznější vyvrcholení, dynamika. Myšlenka filmu je jistě krásná, jenom kdyby to nebylo tak špatně napsané a mizerně prkenně zahrané. Škoda, těšila jsem se hodně, o to víc jsem zklamaná. ()

campix

V mnoha romantických filmech hraje nějakou roli nevěra, ať už faktická nebo vymyšlená, ale zde v Last Night hraje hlavní roli a celou dobu nejde naprosto o nic jiného. V režijní prvotině Massy Tadjedina, jde především o herecké výkony a rozhovory. Dovolím si rozdělit film na dvě poloviny. Na část kde hřeší Keira Knightley a G. Canet. Ta mě bavila daleko více než část s Evou Mendes a Worthingtonem. Hlavně protože mě Knightley hrozně bavila a jejich dialogy byli zajímavé. Ta druhá část sice více odsýpala a byla akčnější, ale Eva Mendes nebyla tak sexy, jak bych očekával a Worthington byl nevýrazný až to nebylo hezké. Režijní debut Massy Tadjedina je tedy pro mě zajímavým žánrovým počinem, s kvalitním hereckým obsazením a výše ho pozvedává hlavně hudba starého lišáka Clinta Mansella. ()

Pajky3

Pomale plynoucí příběh jednoho manželského páru. Docela se Samovi divim, protože doma čeká Keira a on přesto v baru loví Mendesku. Měl jsem pocit, že to trvá snad tři hodiny a nic se tam neděje v podstatě. Na konci se vrátíme hezky na začátek jen si prohodíme role. No znovu se na to rozhodně nepodívám, ještě že tam byla Keira, jinak bych to do konce snad ani nevydržel. Spánek se o mě pokoušel ()

Martrix

Tak dlouho se flirtuje, až se pásek rozepne... . Anebo taky nerozepne. Většina z nás má jasno, kde končí flirt a začíná nevěra, ale úplně jiná měřítka má pro svého partnera. Přitom to nejdůležitější, tzn. proč chce někdo flirtovat a proč chce jen flirtovat, nebo naopak proč chce jen souložit...řeší málokdo. No a o tom tento film je. Pokud se na Last Night budete dívat se svou drahou polovičkou, bude lepší, když si potom budete před spaním povídat raději o jiném filmu...třeba o seriálu Ztraceni....tam se aspoň shodnete, že víte zase prd. Pokud by jste diskutovali o Last Night, možná by jste přišli na to, že pro někoho je orální sex jen nevinný flirt a pro druhého pusa od spolužačky krutá nevěra. A to se pak blbě usíná... ()

PROCESOR

Úvodní scéna nemohla být lepší a víc ze života. Žena vynadá muži za to, co ještě neudělal jaksi "preventivně" . Pak mi bylo jasný aniž bych předem studoval tvůrce, že tam musel být rukopis ženy. Ono dilema nevěry se nachází ve dvou rovinách, v citové a fyzické... A muži i ženy k tomu přistupují rozdílně. ()

Morzael

Občas narazíte příběh, na jehož konci máte v hlavě milion myšlenek o sobě samém, o světě nebo o lidstvu. A občas narazíte na příběh, na jehož konci máte chuť režisérovi a scénáristovi (v tomto případě je nám práce ulehčena) říct jenom: A co jako? ()

Juto

Je to pútavý príbeh páru, ktorý oddelene čelí pokušeniu. Tempo je pomalé, čo umožňuje detailne vykresliť psychologické stavy postáv. Cez ich prejavy a činy môžeme vidieť, čo všetci štyria od seba chcú a čo k sebe cítia. Nie je jednoduché tak detailne vykresliť pocity viny, žiarlivosti a citovej intimity, ale filmu sa to darí všetkým štyrom hlavným postavám. 6/10 ()

pakobylka

Minimalistické ... a přitom neobyčejně sdělné. Něco jako marné hledání včerejších nocí a zítřejších úsvitů, říznuté lehkou kocovinou, která nemá nic společného s alkoholovým opojením. Kdo z něho vychází jako vítěz, když osud ZÁMĚRNĚ provokují oba hlavní protagonisté ? Těžko říct ... záleží na tom, co všechno považujete za nevěru. ()

Riley

Tolik přitažlivosti v 90 minutách, ani jsem nedýchala. Vynikající. Miluju konverzační filmy a filmy o mezilidských vztazích a tohle bylo 2v1. Mezi Jo a Alexem to jiskřilo jak blázen a na jejím místě bych ho samou láskou sežrala. První film s Keirou, kde se mi opravdu moc líbila, i když mě stále trochu štvou její pohyby pusou. :) Jediné co mě mrzelo bylo, že obě dvojice nebyly stejně propracované. Keira a její dávná láska přeci jen dostali víc prostoru a kamarád a jeho rady byl kupodivu milým přínosem. Nicméně s napětím jsem vše sledovala od začátku do konce. A že ten konec byl dost luxusní. Kdo je větší viník? Michael, který podvedl tělem nebo Jo, která podvedla srdcem? 95% Doufejme, že M. Tadjedin už pracuje na dalším filmu. ()

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008