Papírový hrdina

Scénografie:

Bill Groom

Kostýmy:

Juliet Polcsa

Melancholicky laděné komorní drama s výborným výběrem herců. Většinu mých pocitů perfektně sesumarizoval drake31 a Paper Man se instantně řadí k jedněm z mých srdcových filmů.(16.8.2010)

Nenútene milé a bezprostredne pôsobiace s feelingom za tri kamióny objatí. Jeff s Emmou sú zlatíčka na pohľadanie a ja som im to všetko žral. Film o hľadaní inšpirácie, priateľstva a nevšednosti dní.(3.6.2015)

Miluju filmy, u kterých se směju, miluju filmy, u kterých brečím. Miluju filmy, u kterých to dělám zároveň, a tohle je jeden z nich.(13.12.2010)

Ten chlap si neumí udělat ani polívku, natož aby dal za 100 minut dohromady knihu, nebo dokonce svůj život. Nudný není tenhle film, nýbrž jeho hlavní hrdina, který by mě v reálu nejspíš unudil k smrti. Plusové body za Emmu Stone, která se mi tady vzhledově moc líbila a za tip, co s tou kopou knížek, co se mi válí na půdě.(8.7.2012)

Na pomyslné žánrové váze jasně převažuje drama, není to nijak ztřeštěná zábava. Ačkoli vtipných momentů je tady dost. Jeff Daniels je úžasný, dokonale jsem s ním soucítil, trochu jako já, Emma Stone také úžasná. Doufám že bude dostávat dobré role, je sympatická, příjemně se na ni kouká a herectví dostala do vínku požehnaně. Paper Man je jednoduše film o lidech, o pocitech, o pravém přátelství, o lásce, jednoduše o životě a vše je to zpracováno tak upřímně, lidsky. O lidské izolaci, každý má přeci občas pocit, že je obklopený všemi lidmi a světě, ale přitom je tak sám, vše je to jen kulisa, kulisa k životu, která je nám nucena od narození. Co je vůbec lidství? Úžasný film, po jeho skončení jsem se cítil tak nějak vnitřně potěšen, dojat. Pohlazení na duši.(3.2.2011)