Zločin

Crime, A

Vendeta

Thriller / Psychologický / Drama / Krimi

Francie / USA, 2006, 103 min

Zločin není špatný film, jen ho trápí několik detailů. Tím nejmenším je to, že největší herecká hvězda Béartová hraje Američanku, což zcela zabíjí její osobitý francouzský šarm, který nudně napsané postavě prostě dát nemůže a to přestože divákovi dává opět na obdiv své herecké (v mezích lacinějšího scénáře) a fyzické přednosti. Ze všech filmů, co jsem s ní viděl vlastně poprvé hraje takovou nezajímavou husičku. Druhým podstatnějším detailem je Harvey Keitel, který zvládá dvě herecké podoby a to agresivního zmrda a vypitého agresivního zmrda a zde si střihl abstinujícího agresivního zmrda... Harvey Harvey zkuš něco jiného, tohle až příliš dalo vzpomenou na Poručíka a mně tyhle prázdné postavy neimponují. Navíc mu podráží nohy scénář, u některých jeho dialogů jsem se div nezakuckal smíchy (možná chyba dabingu..nevím). A největší slabinou snímku je scénář, který nezvládá nejen detaily (vražedná zbraň), ale i zvraty a motivace postav. Spousta ze zmíněného prostě příliš nedává smysl a je to buď příliš naivní nebo příliš blbé. Což je ve výsledku škoda, protože po režijní stránce to Pradal zvládl obstojně a místy to má více než slušnou atmosféru. Lepší tři hvězdy.(24.4.2014)

slušná odrůda vztahu(28.1.2010)

Až příliš poklidné vzhledem k tomu, o jaký námět se jednalo a v tomto případě je to obvzláště velká škoda, protože zápletka patří k těm neotřelým. Vypjatější momenty, pro které tu bylo moře prostoru, prakticky chyběly a hodila by se i mrazivější atmosféra. Nicméně tyto nedostatky z velké části vynahrazují herci a zejména Harvey Keitel tady hraje jako Bůh, takže ve finále hodnotím lehce nadprůměrně, alepocit z promarněné příležitosti přetrvává. 65%(22.10.2016)

Na Zločin jsem se dívala především kvůli Harvey Keitelovi a Normanu Reedusovi. Nečekala jsem žádný extra film, ale nakonec jsem byla příjemně překvapena i potěšena. Samotný příběh není zpracován nijak zajímavě, ani příliš napínavě a nějaký jiný filmař by z něj jistě dokázal vytřískat víc a udělal z něj drsný a napínavý "psycho" film. Možná právě proto, že se nejedná o typickou žánrovou podívanou, ale spíše poklidným tempem plynoucí děj, se mi Zločin zalíbil. Tím hlavním, kdo celý snímek vyzvedává do výšin, je Harvey Keitel. Ten mi zde přišel nehorázně sexy a přitažlivě, o to více, že zajímavě byla vytvořena i jeho postava osamělého taxikáře. Zkrátka mě dostal:) Nějaké ty (ne)logické kiksy by se také našly, ale jelikož se nejednalo o překomplikovaný děj, sice jsem si jich všimla, ale nějak více mě nerozptylovaly.(20.3.2013)

• MartinezZ

11.1.2011 ~ New York, holka miluje zlomeného kluka, který kdysi miloval jinou, nemůže se toho zbavit a trpí. A tak holka vymyslí plán. Jenže se do toho zapletou oba a kvůli lásce vraždí. Úžasný. Mám plakat a litovat je nebo co? Vyšlo to jen na DVD, patří to jen na DVD. ~ Vincent měl kdysi manželku, ale tu mu zavraždil neznámý taxikář, kterého nikdy nechytli. O několik let později bydlí naproti blonďaté krásce, se kterou něco má a nemá. Má furt v hlavě nevyjasněnou vraždu. A blondýnka už ho chce a nechce čekat, až se se svojí minulostí kluk vyrovná. A tak nasedne do taxíku, svede taxikáře a všechny známé indície, které získá od nějakého policajta, co kdysi vraždu vyšetřoval (proč jí ten polda všechno vytelil nezkoumat, mohlo by se dojí k závěru, že je film debilita). ~ A až všechno perfektně navlíkne, nechá tyhle dva setkat. nu a skončí to tak, jak plánovala, Kluk taxikáře, který neví vo co go, zavře do kufru auta a to nechá utopit. Jenže co když má taxikář víc než jen jeden život? ~ Nudně nafilmovaný a, bohužel viděl jsem to v dabingu, i nijak dobře nadabovaný. Dabéři si to střihli asi někdy o přestávce na oběd. Ponurá tvář hnusnýho NY, klučina, co žije jen sázkama na svého chrta (nebo co to je za rasu) a blondýnka, co je do něj blbá a chlastá jak duha. A taxikář, co se nechá oblbnout první nánou, která na něj udělá oči a vyspí se s ním. nápad to nebyl špatný, jen to měl natočit někdo jiný, nějak jinak, někde jinde, s někým jiným a za jiné peníze. Takhle je to fakt jen videodrama o jedné děvce. ~ 1,5*(27.4.2013)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku v USA. (Terva)