poster

Zločin

 • Francie

  Crime, Un

 • USA

  Crime, A

 • Slovensko

  Vendeta

Thriller / Psychologický / Drama / Krimi

Francie / USA, 2006, 103 min

 • Radiq
  **

  No tento Zločin nebyl zrovna nejlepší počin. Plno lidí určitě pomluví nahýho šukajícího Harveyho Keitela, ale každej nemusi mět postavu jak Brad Pitt, že. Právě jeho postava (teď nemyslim tělesně) byla podle mě páteří celýho filmu... rozhodně byl zajímavější, než divná divoženka a traumatizovanej hledač vraha. Bumerangy, balící technika v taxiku, alkoholické excesy i prozření oběti a změna v dost šílenýho (nebo spíš ještě šílenějšího) taxikáře, to se musí uznat jako jedinej velkej klad filmu. Přitom Normana Reeduse jsem dycky měl rád. A z Emmanuelle Béart zbyly hlavně ty kozy a krása... Jo a ten pesan byl taky pěknej... :-)(21.6.2011)

 • Morholt
  ***

  Až příliš poklidné vzhledem k tomu, o jaký námět se jednalo a v tomto případě je to obvzláště velká škoda, protože zápletka patří k těm neotřelým. Vypjatější momenty, pro které tu bylo moře prostoru, prakticky chyběly a hodila by se i mrazivější atmosféra. Nicméně tyto nedostatky z velké části vynahrazují herci a zejména Harvey Keitel tady hraje jako Bůh, takže ve finále hodnotím lehce nadprůměrně, alepocit z promarněné příležitosti přetrvává. 65%(22.10.2016)

 • Terva
  *

  Film je plný náhod a ztrácí tím dojem autentičnosti. CITÁT - Ty máš vkus a chrápeš s naprostou nulou a já nemám o vkusu ani páru a píchám nejkrásnější ženu na planetě. Má to docela pěknou zápletku, ale jak jsem již psal, je tu spousta náhod. Taxikáře si zahrál Harvey Keitel.(19.2.2011)

 • MartinezZ
  **

  11.1.2011 ~ New York, holka miluje zlomeného kluka, který kdysi miloval jinou, nemůže se toho zbavit a trpí. A tak holka vymyslí plán. Jenže se do toho zapletou oba a kvůli lásce vraždí. Úžasný. Mám plakat a litovat je nebo co? Vyšlo to jen na DVD, patří to jen na DVD. ~ Vincent měl kdysi manželku, ale tu mu zavraždil neznámý taxikář, kterého nikdy nechytli. O několik let později bydlí naproti blonďaté krásce, se kterou něco má a nemá. Má furt v hlavě nevyjasněnou vraždu. A blondýnka už ho chce a nechce čekat, až se se svojí minulostí kluk vyrovná. A tak nasedne do taxíku, svede taxikáře a všechny známé indície, které získá od nějakého policajta, co kdysi vraždu vyšetřoval (proč jí ten polda všechno vytelil nezkoumat, mohlo by se dojí k závěru, že je film debilita). ~ A až všechno perfektně navlíkne, nechá tyhle dva setkat. nu a skončí to tak, jak plánovala, Kluk taxikáře, který neví vo co go, zavře do kufru auta a to nechá utopit. Jenže co když má taxikář víc než jen jeden život? ~ Nudně nafilmovaný a, bohužel viděl jsem to v dabingu, i nijak dobře nadabovaný. Dabéři si to střihli asi někdy o přestávce na oběd. Ponurá tvář hnusnýho NY, klučina, co žije jen sázkama na svého chrta (nebo co to je za rasu) a blondýnka, co je do něj blbá a chlastá jak duha. A taxikář, co se nechá oblbnout první nánou, která na něj udělá oči a vyspí se s ním. nápad to nebyl špatný, jen to měl natočit někdo jiný, nějak jinak, někde jinde, s někým jiným a za jiné peníze. Takhle je to fakt jen videodrama o jedné děvce. ~ 1,5*(27.4.2013)

 • Pilda17
  **

  Když vidím u názvu thriller a psychologický, představím si nějakou věc z který budu vedle ještě týden, poněvadž mě psychologicky dostane do kolen jak to umí pár podobných snímků. Bohužel Crime jen volně plyne a absolutně nic zvláštního nenabídne. Potom vše dostává lepší spád zhruba v polovině, ale obrovsky rychle zase klesá tam kde byl na začátku. Potom bych čekal nějaké zvraty, protože u takových snímků je to nejdůležitější věc. Ano jeden se objevil a docela překvapil, ale to bylo vše... 4/10 = 40%(8.3.2011)

 • - Natáčení probíhalo v New Yorku v USA. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace