Zločin

Vendeta

Thriller / Psychologický / Drama / Krimi

Francie / USA, 2006, 103 min

• Radiq

No tento Zločin nebyl zrovna nejlepší počin. Plno lidí určitě pomluví nahýho šukajícího Harveyho Keitela, ale každej nemusi mět postavu jak Brad Pitt, že. Právě jeho postava (teď nemyslim tělesně) byla podle mě páteří celýho filmu... rozhodně byl zajímavější, než divná divoženka a traumatizovanej hledač vraha. Bumerangy, balící technika v taxiku, alkoholické excesy i prozření oběti a změna v dost šílenýho (nebo spíš ještě šílenějšího) taxikáře, to se musí uznat jako jedinej velkej klad filmu. Přitom Normana Reeduse jsem dycky měl rád. A z Emmanuelle Béart zbyly hlavně ty kozy a krása... Jo a ten pesan byl taky pěknej... :-)(21.6.2011)

slušná odrůda vztahu(28.1.2010)

Zajímavý psychologický film se zajímavými herci a hereckými výkony. Příběh je celkem zamotaný, ale nakonec se rozmotá a o překvapivé momenty není nouze.(13.1.2011)

Zločin není špatný film, jen ho trápí několik detailů. Tím nejmenším je to, že největší herecká hvězda Béartová hraje Američanku, což zcela zabíjí její osobitý francouzský šarm, který nudně napsané postavě prostě dát nemůže a to přestože divákovi dává opět na obdiv své herecké (v mezích lacinějšího scénáře) a fyzické přednosti. Ze všech filmů, co jsem s ní viděl vlastně poprvé hraje takovou nezajímavou husičku. Druhým podstatnějším detailem je Harvey Keitel, který zvládá dvě herecké podoby a to agresivního zmrda a vypitého agresivního zmrda a zde si střihl abstinujícího agresivního zmrda... Harvey Harvey zkuš něco jiného, tohle až příliš dalo vzpomenou na Poručíka a mně tyhle prázdné postavy neimponují. Navíc mu podráží nohy scénář, u některých jeho dialogů jsem se div nezakuckal smíchy (možná chyba dabingu..nevím). A největší slabinou snímku je scénář, který nezvládá nejen detaily (vražedná zbraň), ale i zvraty a motivace postav. Spousta ze zmíněného prostě příliš nedává smysl a je to buď příliš naivní nebo příliš blbé. Což je ve výsledku škoda, protože po režijní stránce to Pradal zvládl obstojně a místy to má více než slušnou atmosféru. Lepší tři hvězdy.(24.4.2014)

Jedno je jisté, tento film mě donutil o něm přemýšlet ještě následující den po zhlédnutí. Během filmu jsem si kladl otázku, kam jej žánrově zařadit. Thriller, krimi, zvrácená romance, netradiční detektivka, ulítlé psychodrama? A po jeho skončení nejsem moudřejší. Rozhodně jeden z nejzvláštnějších filmů, které jsem v poslední době viděl.(15.11.2009)