foto

Lily Rabe

  • nar. 29.6.1982 (34 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Lily Rabe se narodila 29. června roku 1982 v New Yorku. Je dcerou herečky Jill Clayburgh a dramatika Davida Rabeho. Má vystudovanou Northwestern universitu a Hotchkissovu školu.

Poprvé se objevila ve filmu OCELOVÉ MAGNÓLIE, jednalo se ale pouze o drobnou roli a byla zde spíše zpestřením pro snímek. Jedna z větších rolí jí čekala ve hře Heartbreak House, kde byla kritikem Charlesem Isherwoodem píšícím pro New York Times vychválena. Poté jí čekalo dalších několik menších rolí v různých filmech, objevila se dokonce v seriálu PLASTICKÁ CHIRURGIE S.R.O. Až v roce 2010 si jí všimli režiséři seriálu AMERICAN HORROR STORY a obsadili jí do první i druhé řady. Tato role je pro ní dodnes nejúspěšnější.

Téhož roku v červnu a červenci Rabe hrála Portii ve hře Williama Shakespeara Kupec benátský v Central Parku, New York. Za toto představení, byla Rabe nominována na cenu Tony za nejlepší vedoucí herečku v divadelní hře. Svojí divadelní kariéru ukončila hrou As You Like It od W. Shakespeara dne 30. června 2012.

Radek "TheTrox" Termer

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace