Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

vander19

Súdnu sieň mám veľmi rád. Vždy po práci o 18tej zapínam TV aby som si vychutnal tento seriál alebo reláciu. Prípady sú občas nudné, občas zábavné a občas veľmi, veľmi vážne. Vždy si nájdem stranu, s ktorou sympatizujem a držím palce. Proste Súdna sieň je pre mňa jediný relax po práci, okrem športových prenosov, ktorý si pozrem v TV. ()

bax

O čo sa tu JOJka pokúšala? Samotný nápad hodnotím veľmi pozitívne. Priniesť na televízne obrazovky inscenácie skutočných a navyše slovenských súdnych sporov je skvelý nápad. Ale to prevedenie je katastrofické. Prečo sa na obrazovkách musia objavovať amatéri? Iste je dobré ak aj obyčajný ľudia dostanú šancu, ale celá séria tým stráca na atmosfére a dramatičnosti. Však oni vôbec nevedia ukázať poriadne emócie, ktoré k súdnym sporom určite patria. Ak JOJka chcela obyčajnými ľuďmi navodiť atmosféru reálnosti, tak jej to na plnej čiare nevyšlo (možno tak s publikom, to vyzerá realisticky). Skôr tie procesy vyzerajú takto úplne nereálne, lebo všetci hlavný aktéri sú od svojich úloh strašne odosobnený. Ale skôr sa mi zdá, že TV JOJ jednoducho nechcela investovať do hercov (ktorý by asi dosť stáli, ak by vôbec chceli v takomto dačom hrať), predsa len obyčajný ľudia sú lacní, a proste chceli z toho vytrieskať čo sa dá. Bohužiaľ takýto prístup je skutočne len na škodu a aj keď sú samotné prípady veľmi zaujímavé, ich prevedenie je katastrofické, neosobné, bez atmosféry a proste hrozné. Dávam jednu hviezdičku za dobrý nápad. Ostatné je fraška a nemá to ani na hodnotenie "odpad". ()

philip.j.fry

Soudnictví na Slovensku dosahuje nevídaných kvalit,o čemž vydatně přesvědčuje diváky každý všedný deň o seďemnást tricat iba na Jojke.Už samotné názvy epizod jako,,Škaredá ako opica" nebo ,,Skoro ma šlak trafil" dávají tušit,s čím má kultivovaný divák co do činění a varují ho před tlačítkem PLAY.Epická úvodní znělka dozní a prichádzá súdkyňa.Profesionálka každým coulem.Někdy jsou případy vážnější,někdy vyznívají jako by navrhovatel prodělal celkovou lobotomii.Nejsrandovnější díl byl asi jak se cigáni hádali o dieťa.To byla sranda.Vůbec celé tohle divadlo je směšné,proto berte pět hvězdiček jako recesi.K celkovému hodnocení pořadu si vypůjčím citát ze zápisků neznámého mnicha nalezených v Čínské provincii Fujitan: "Divák,sledující tohle pravidelně a s oblibou, je prase a zaslouží zbičovat. Dvakrát." ()

Ydrosten odpad!

Z čiré zvědavosti , jsem vydržel 2 díly. Nevím jestli tohle je pořad který má ukázat co se děje , ale nějak nevěřím tomu že se to doopravdy stalo - mizerný pořad , který nemá žádný spád a ani nemá co nabídnout. 1 hvězda je za to že jsem vyděl díl který byl celkem koukatelný a pojednával o svěřování dětí do společné péče - shodily se oba takovým způsobem , že bych jim ty děti odebral oboum a ještě bych jim napařil pokutu za pohrdání soudem ( + tak 1 000 hodin slušného chování ) /// EDIT - 6.8.2013 _-_ Ježišmarjá, to si snad dělají srandu že už dávají asi 5 dílů po sobě. Moja drahá polovička na to hledí, a to vám řeknu že jeden díl ještě vydržím, ale 4 nebo 5 po sobě ? To je peklo !!! Odpad všech odpadů + mínusové hodnocení za neustálé vnucování - ani reklama není tak otravná jak tenhle pořad. Každodením peklem se to nazvat musí, protože neznám odpadovitější pořad jako je tohle. ()

stOKYi

Niektoré veľmi zaujímavé skutočné prípady prenesené so súdnej siene do mojej obývačky :) Herecké výkony nič moc, ale o tie tu predsa nejde. Pre mňa je zaujímavé čo ponúka dnešný svet a možnosť vyvarovania sa rôznym situáciám. Však idiot sa učí na vlastných chybách, múdry človek na chybách druhých :) (12.11.2010) ()

• FIBO Na tvorbě pořadu se podílí odborní poradci a osoby s právním vzděláním, někteří z nich ztvárňují role žalobců či obhájců. Mezi mnohými diváky převládá domnění, že se jedná o skutečné autentické záběry ze soudních procesů. (FIBO)
  • Doposiaľ najsledovanejšia epizóda bola vysielaná 1. septembra 2008, sledovalo ju 452 tisíc divákov. (Greenpeacak)
  • Svedkov a obžalovaných hrajú vždy neherci, ktorí prechádzajú castingom a kamerovými skúškami, následne si režisér vyberá z obsiahlej účasti nehercov. V roku 2013 si zahrala svedkyňu v rodičovskom spore Kristína Tarjányiová, ktorá sa pred kamerami volala Svetlana Kurilová. 26.11.2021 bola Kristína prehlásená za nezvestnú. 17.7.2022 boli hasiči privolaní k štipľavému dymu, ktorý stúpal z jednej zo záhrad na Alibernetovej ulici v Bratislave. Muž začal do hasičoch strieľať a dvoch ťažko zranil a následne spáchal samovraždu. Policajti ostali šokovaní, keď našli v jeho záhrade rozštvrtené ľudské pozostatky v podomácky urobenej peci. Malo ísť o hlavu, ako aj ďalšie časti tela ženy, ktoré vrah už pravdepodobne nestihol v osudný deň spáliť. Polícia zistila, že išlo o Kristínu Tarjányiovú, ktorá bola zastrelená v chodbe svojho bytu svojím susedom, ktorý ju strelil do hlavy a krku a následne ju rozštvrtil, a pokúsil sa jej telo spáliť. (Raccoon.city)

Časové pásmo bylo změněno