• Petroff

Jak to, že nedávaj taky muslimskej magazín? Asi jsem mistr světa (dle jednoho zaníceného komentátora tady), ale připadá mi, že MY VŠICHNI máme s církví docela dost přímou zkušenost... asi tak poslední 2 tisíce let, řekl bych... Moc jste to, páni z církví, kteří jste po většinu těch staletí de fakto vládli světu, nevytrhli. Neznám nic, co by víc uškodilo vývoji lidského druhu (a ve jménu čeho bylo pod rádoby vznešenými pohnutkami zavražděno víc lidí), než je křesťanská církev. ___ velmi zajímavý komentář: RadimFišer ________ Víra dělá z nepřemýšlení ctnost. To není nic, čím bychom se měli chlubit. A ti, kdo kážou víru, jsou otrokáři rozumu. Drží lidstvo spoutané iluzemi a nesmysly, které způsobily a ospravedlňují tolik šílenství a zkázy. Náboženství je nebezpečné, protože si díky němu lidé myslí, že mají na všechno odpověď. Většina lidí si myslí, že je úžasné, když někdo řekne: "Jsem povolný, Pane. Udělám vše, co chceš." Ale jelikož k nám žádní bozi nemluví, zaujímají jejich místo lidé se svou zkažeností a omezeností. A vám, kdo tvrdíte, že prostě víte, co bude po smrti, vám říkám, že to není pravda. Jak si můžu být tak jistý? Protože já to taky nevím a vy mě nijak duševně nepřesahujete. Jediný správný přístup k "velkým otázkám" není arogantní jistota, ten znak náboženství, ale pochybnost. Pochybnost je skromná. A lidé musí být skromní, když uvážíme, že dějiny lidstva jsou jen jeden průser za druhým. Proto rozumní lidé, nevěřící, musí vytáhnout toho kostlivce ze skříně a prosadit se. A ti, kdo věří jen tak trochu, se musí podívat do zrcadla a uvědomit si, že útěcha, kterou vám náboženství poskytuje, za tohle všechno nestojí. Kdybyste patřili k politické straně nebo klubu, který by měl na svědomí tolik bigotnosti, misogynie, homofobie, násilí a nevědomosti jako náboženství, vzbouřili byste se a vystoupili. Učinit jinak by znamenalo umést cestičku skutečným ďáblům:ďáblům extremismu, jimiž se zaštiťují jejich příznivci. Ať už svět skončí nebo se doplazí do budoucnosti, zdecimován náboženským terorismem, nezapomeňme, v čem byl skutečný problém: Že jsme se naučili způsobit masová úmrtí dřív, než jsme překonali neurologickou poruchu, kvůli které jsme si smrt přáli. Bill Maher, Religulous (2008) ... A ještě jedna divná poznámka k Holly Bible: Ty jo, jakej úchylák mohl (a proč?) očíslovat věty v knížce? :D:D(22.4.2009)

• kulyk

JÁ TOMU NEROZUMÍM!!! Nerozumím lidem, co tomu rozumí. Bylo by však nehezké nevysílat na veřejnoprávce i pořad pro dogmatické vytřeštěnce. Mozek stranou, hvězda za samotnou existenci. Ať se kudlanky ukojí vědomím, že postižených je povícero. My ostatní se budeme holt dál muset řídit pouze morálkou a zákony, bez slastného vědomí, že když něco posereme, bude nám za desátek a drmolení říkanky odpuštěno.(15.5.2012)

• Marw

Jsem nevěřící a nemám rád církevní firmy, ale některé díly ujdou.(15.11.2009)

• korbitch22

Hrabat prachy,znásilňovat děti a mlet přitom o bohu......jen války,utrpení a bolest to přináší.Mě útěchu přinese víra v sebe,že neprodaj Budvar Američanům a že jednou všechny náboženský fanatiky do jednoho vystřílej :-)(3.7.2011)

• WANDRWALL

Co to je ti dnešní křesťané? V čem navazují na učení Ježíše Krista? A jak se připravují na poslední soud? Většina lidí žije přízemně, jako by se jich smrt netýkala, takže nač by přemýšleli?(9.7.2011)