Vega

(pořad)
všechny plakáty
Rodinný
Československo, 1987, 392 x 60 min

"Skládané pásmo pro malé i velké diváky" (ČT). Mladší z dvojice populárních pořadů pro děti a mládež. Vedle MAGIONU (1984) další pořad, který si získal oblibu především uváděním populárních filmů a seriálů pro děti. Vysílala se v letech 1987-1995 (nejdříve ve středu, v '90 letech potom v úterý) a provázeli jí Stanislav Hložek a Slávek Hrzal. (berg.12)

GIK

Hlásí se nadšený fanda Vegy. Před r. 90 každou středu od pěti přikován k televizní obrazovce na hodinku hypnózy. Hypnotický stav navozuje krásná znělka nabízející atraktivní 3D cestu vesmírem jak z videohry. Proč něco podobného nezažíváme i na Zeměkouli? Vždyť naše planeta letí vesmírem naprosto fantastickými rychlostmi. Zeměkoule spolu s ostatními planetami podle vědců pronásleduje slunce řítící se vesmírem megarychlostí 800.000 km/h. Jak to že nevidím každou noc znělku Vegy na vlastní oči? ()

cyright

Vega měla samé hrané seriály a zdaleka ne všechny zábavné a extra populární. Navíc se snažila furt nějak poučovat... tsss! Děcka, kdo by o to stál? Kreselný Magion FTW! ()

Renie42

To bylo moje dětství společně s Magionem, myslím, že už nic podobnýho nikdy nebude, protože originál je prostě originál. ()

xxlch

Někdo rád Vegu a jiný zase Magion.Myslím že to bylo stejně jedno.Každý z těchto pořadů měl své plusy i mínusy,ale seriály tam běžely nezapomenutelné.A´t už to byl Jack Holborn nebo Gorro-bílý pes,Čáryfuk nebo dráček Soptík,všechno to byly seriály,na kterých dospěla jedna generace.No a koukají na ně i dnes když vyšly za paďocha. ()

DooFooS

Převažně studiové hrané pořady, které mi nikdy k srci nepřirostly a nebýt populárně naučných exkurzí asi bych lítal někde venku s balonem. ()

L-wyz

Vegu (a vlastně i Magion s Oázou) nemůžu hodnotit, protože jsem se na všechny ty tři pořady díval jen kvůli seriálům co v nich běželi :-). Pořady samotné mě nijak zvlášť nezajímaly. ()

honzic

Pěkné příběhy a příjemní moderátoři Hložek s Hrzalem, každé úterý jsme se na to těšili. Hodnocení: 60 % ()