Vega

(pořad)
všechny plakáty
Rodinný
Československo, 1987, 392 x 60 min

"Skládané pásmo pro malé i velké diváky" (ČT). Mladší z dvojice populárních pořadů pro děti a mládež. Vedle MAGIONU (1984) další pořad, který si získal oblibu především uváděním populárních filmů a seriálů pro děti. Vysílala se v letech 1987-1995 (nejdříve ve středu, v '90 letech potom v úterý) a provázeli jí Stanislav Hložek a Slávek Hrzal. (berg.12)

cariada

Dávám plný počet tohle jsem vždy velice rád sledoval. Pro mě byla Vega vždy lepší než Magion. Hlavně díky hraným seriálům a díky tomu hlasování , kdy člověk vždy sledoval jak za ten týden naskočil počet hlasů. (tenkrát jsem se odmítl podespat s celou třídou pro seriál Robin Hood ještě s jednou spolužačkou, vždy mě hrozně vadilo , jak jsou z toho všichni hotoví , ted bych se na to s chutí podíval znovu.) Velice povedená byla znělka. Nejdřív tam byl anim seriál či náký dokument a pak hraný seriál. Kde jsou takovéhle pořady? Ps-Slávek Hrzal málo vrzal (tuhle říkanku mu tam tenkrát někdo poslal a on to četl od té doby to mám v paměti) ()

Šimpy

Spolu s magionem jednoznačně největší kultovka mého dětství. Nostalgická srdcovka, nemůžu hodnotit jinak. ()

otík

Jako dítě jsem toho moc nesledoval, ale Vega společně s Magionem patřila k občas sledovaným. A Vega byla přeci jen mému srdci blíž. Myslím, že tady dokonce chodil Knight Rider a to byla panečku vždycky jízda. ()

Kri-kri

Na Vegu jsem takřka vůbec nekoukal, běžely v ní jen hrané seriály a já byl tehdy zatížen výhradně na animované. Vlastně si ani nevzpomínám, že by ve Veze kdy běžel některý z mých oblíbených seriálů. Proto vyšší hodnocení dát nemůžu, nebyl to holt pořad pro moji věkovou skupinu a seriálový vkus. ()

Tomesh

Spolu se starším bratrem Magionem tvořila Vega nedílnou součást mé vzdělávací procedury a utváření mé osobnosti! To byly časy, to jsem ještě nechlastal! ()

Zagros

Pro televizní pořad pro děti a mládež Vega, platí téměř to stejné jako pro Magion. Bohužel se jeho vysílací čas kryl s mým časem tréninků a tak jsem jej často neviděl. Proto u mě v hodnocení není obsaženo žádné nostalgické plus. Pamatuji si z něj ještě méně než z Magionu. Jeho znělka a Stanislav Hložel mi ale z paměti nezmizeli. Když jsem na něj narazil, rád jsem se podíval, ale když to nevyšlo, nijak mi to nevadilo. ()

Paity

Vega prostě patřila k zábavě náctiletých na konci 80. let a na začátku let 90. tých. Patrně díky tomuto pořadu se také Stanislavu Hložkovi prodloužila kariére v televizi o nějaký ten rok. ()

Rami

Tento pořad nemůžu objektivně a spravedlivě zhodnotit, protože se jedná o pořed, ve kterém běžely jiné pořady (seriály, které samostatně hodnotím). A navíc, jeho kvalita značně kolísala především v návaznosti na vysílaných seriálech. V prvních ůetech to bylo (myslím) fajn, běžely tam většinou dobré seriály, ale v posledních letech to nestálo za nic a já přeběhl ke konkurenčním německým stanicím, později k animákům na Premiéře a Nově. :-) Dnes už se na televizi snad ani nedá dívat. ()

wictoria

já byla odjakživa spíš na hrané než animované věci, takže u mě spíš ta Vega. Navíc si ze všech dílů nejvíc pamatuju právě na první díl, kdy jsme to se ségrou sledovaly, co to bude zač :-) dodneška vzpomínám na Děti z kouřové hory (Súva Duajer mi straší v hlavě dodnes :-)), Strašidla pod čertovým kolem, Goro bílý pes atd. Samozřejmě Robin Hood (Michael Praed) byl favorit. ()