Spiknutí: Echelon

Gift, The

Sprisahanie

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009, 105 min

Docela slušný film, ze kterého se zas tolik vytřískat nedalo a hlavní hrdina byl trošičku dement. Ale vesměs se na to dalo koukat pěkně a mělo to takovej ten klasickej dobrej konec, ze kterých mám v poslední době docela radost, protože takovejch klasickejch filmů se už tolik nevidí, na druhou stranu zas tak kvalitní nikdy nebyly, ale aspoň se na ně dobře koukalo. Ta myšlenka totiž není zlá, ale výsledek je docela okoukanej a ke konci už je to trošku dementní, ale mě to stejnak bavilo jako na začátku tak na konci, i to docela dobře uběhlo. Nic velkýho to není, ale rád jsem se na to kouknul.(16.7.2009)

Tohle mě poměrně zaujalo, ale vadila mi nevýraznost jednotlivých charakterů, které byli jaksi bez náboje. Na thriller v tom nebylo žádné napětí, ale jinak z toho mam pozitivní dojmy. Scény z Prahy jsem prohlížel spíše ohledně exteriérů než přímé dění ve filmu. Je fakt, že toto téma už bylo různě pojmuto a věřím že v počítačové době bude ještě mnohokrát využito všemožnými způsoby. Tohle bude patřit k tomu lepšímu průměru a doufám, že ty další budou mít hutnější atmosféru. Zde to mělo potenciál, který nebyl využit.(20.10.2010)

Film a lá Oko dravce. I zde nechybí akce, napětí, filmová atraktivnost a atmosféra. Nižší rozpočet oproti Oku dravce je vidět jak v obsazení, tak i v samotných efektech. Celkově si ale stojí více než obstojně a je velmi příjemným překvapením.(29.6.2009)

• Tommassi3

"A k čemu potřebujete pás ??" - "Je to v předpisech !!" - "Když se připoutáte, budou nás z něčeho podezřívat a zastaví nás !!" - "Vítejte v Moskvě !!" ;) Poměrně dost výživné i překvapivě vtipné scifi (bl)béčko šikovného Grega Marckse, který se s tím řádně nablblým Eldersovým scénářem serval se ctí, byť bych třeba rozhodně většinu těch kameramanských a střihačských nefunkčních kejklí oželel..(15.12.2015)

Slušná a zábavná podívaná na páteční večer, a to i přes přítomnost několika logických děr.(30.5.2009)