Maxovi se do rukou dostane prototyp mobilního telefonu, na který mu chodí podivné SMS předpovídající budoucnost. Dokonce mu přikazují, co má dělat. Další zpráva ho směruje do pražského kasina, kde vyhrává velké sumy. Tam si ho všimne šéf ochranky, který chce přijít na to, kdo jeho šéfovi krade peníze. Případ je ale složitější, než se zpočátku zdá, a všichni chtějí najít autora záhadných zpráv. (oficiální text distributora)

c.tucker

Trochu si asi vzali příklad z Oka dravce, ale jinak je to sympatický snímek s menším rozpočtem točený v Praze. Předvídatelnost je jasná a ani nepřekvapí. Velmi svižně ubíhá a občas disponuje nějakými zajímavými momenty. ()

Radiq

Nebylo to špatný do té doby, než zjistili, kdo posílá ty sms. Pak se to totiž úplně, ale úplně dosralo do sraček sranejch v žumpě armádou zesranejch fekálistů s průjmem. Prostě nesmysl. Ta ženská je tam taky jenom do počtu, aby se neřeklo, že tam žádná nehrála. Její význam je totiž úplně zbytečnej. Praha tam poznat jde a já jenom děkuju tomu, že tam nebylo vidět jedinýho pražáka, protože pak by to byl odpad... ()

ecceHOMMO

Zaujímavý námet ikeď ani zďaleka nie originálny. Tempo je však svižné, dej je síce predvídateľný, ale až tak to pri pozeraní nevadí. A dialógy, tie patria k tomu slabšiemu vo filme. Celkovo však tento mierne podpriemerný ( nízkorozpočtový) snímok nie je zlý, teda ak to beriete ako takú akčnejšiu oddychovku....**/*** ()

Javad

Dosť nuda, neviem si spomenúť na jediný kladný moment filmu, a to že sa dnes vykrádajú filmy navzájom je aj z tohto jasné. ()

lennyd

Když se dostane Maxi Petersonovi (Shane West) do ruky prototyp nového telefonu (mimochodem moc hezký telefonek), na který mu přichází velezajímavé zprávy (např. varování před pádem letadla nebo pobídka k výhodnému nákupu akcií) tak netuší, že se brzy stane (za pomoci agenta FBI Granta (Ving Rhames) a bývalého agenta Reeda (Edward Burnsem)) tím jediným, který může zabránit nově vyvinutému softwarového programu před napadením všech počítačů... Ač recenze nikterak Echelonovu konspiraci nešetří, mně se to moc líbilo. Samozřejmě, je nutné přivřít (všechny) oči před spoustou nelogičností, které film obsahuje (ale které sci-fi ne?). Na druhé straně, kdyby některý program dokázal analyzovat textové a mailové zprávy v reálném čase, tak se něčeho podobného můžeme kliďánko dočkat .. ale zpět k filmu. Shane West jako "já nic já muzikant" film moc nevytrhne, ale to s přehledem nahrazují Edward Burns s Vingem Rhamesem + oko mužského diváka určitě potěší Tamara Feldman, jako česká (??) agentka FBI. Trošku zklamalo závěrečné rozuzlení, ale ... kdo je dokonalý, že? ()

ywo666

Slábe 4*, veľmi slabé, ale mohli byť silné 4* avšak film s podobnou tématikou som videl vcelku nedávno, takže ma to vykrádanie dosť sklamalo. Inak film nebol zlý, v podstate mu nič nejak výrazme nechýbalo okrem originality. Akurát Burns na mňa pôsobil možno trochu nepresvedčivo. Nechcem prezradiť ďalej aby som nespoiloval. Môžem vám akurát sľúbiť svižný akčný thriler s zaujímavým začiatkom, lacnou pointou a tipickým americkým gýčom na konci. Ale keď nad tým rozmýšlam boli tam aj dobré nápady. Proste slabé 4. ()

faraon

tak toto ma dosť nudilo, pointu sa dozviete v polke filmu a na tých ostatných pár odpovedí sa do konca filmu neoplatí ani prespať ()

zolo23

Porovnávať Echelon Conspiracy s Okom dravca? Najprv som nechcel ,lenže ono je to skoro úplne rovnaké... ale zatracovať tento film jednoducho nemôžem. Zbytočný film? To áno, ale na jedno pozretie celkom fajn. ()

ZkuKol

High-tech thriller, který chce být něčím jako MTV Bournem. Scénář silně oprásklý z Eagle Eye, honičky, přestřelky a souboje stylizované alá (výše zmiňovaný) Bourne. Takhle to ve dvou větách zní slibně, ale realita je poněkud krutější. Scénář se s dějem a dialogy moc nemaže, takže postavy vstupují do děje, jak se jim zachce a párkrát se opravdu "kreativním" nápadům scénaristického týmu nestačíte divit (např. závěrečná pointa). Z celého filmu čiší dojem, že tvůrčí tým šel na plac pouze ze synopsí příběhu a zbytek se dělal na koleně mezi záběry. Navíc Greg Marcks je pouze průměrný rutinní klipař, takže akce je nepřehledná a děvčeti vůbec nevěříte, že dostalo dva týpky z NSA a honičky vypadají jak z Odpadlíka. Obsazení je takové šedivé; Edward "kdysi talent" Burns je slušný, ale jeho hlas prostě drsňákům nesedí, Ving je neskutečně prkený, Martin a Jonathan si odvedou svůj cameostandard, ale pak je tu Shane West. Nevím, jak je ten kluk v USA populární, nebo u děvčat oblíbený, ale je zcela prost hereckého talentu i charisma. A když nedýcháte s hrdinou, stává se film zbytečným. Střihač a soundtrack se snaží napravit, co se dá, ale víc než nadprůměrné video to není. Tajný mobil, tajné sms, spousta intrik, zvratů a slabé akce ve značně prošedivělém balení made in USA... 50% ()

iXtr3m3

Na pomery béčkových vôd ide o naozaj vydarený kúsok. Určite by som film nezrovnával s Eagle Eye, ktorý kope predsa len inú ligu. Vo svojej kategórii je The Gift alias Echelon Conspiracy príjemným prekvapením na večerné hodiny. Film, pri ktorom musím už po x-tý raz zopakovať starú dobrú vetu "Nenadchne ale ani neurazí". Jednoducho splní svoj účel. V pamäti vám sice dlho neostane, ale určite ten čas strávený jeho pozeraním ľutovať nebudete. Ja osobne tento snímok považujem za kvalitný protipól ku megaefektnému blockbusteru Eagle Eye. Je samozrejmé, že tento súboj Dávida s Goliášom vyhrá ten väčší z nich, ale tento chudobnejší bratríček opakujem na svoje pomery poskytne naozaj viac než len priemernú zábavu, preto aj hodnotenie troch hviezdičiek je len v jeho kategórii. Kvalita za rozumnú cenu... :-) ()

keoma26

easy play - stejně lehce jako vyhrává hrdina nad budoucností díky telefonu, tak divák vyhrává nad hrdinou tím, že na rozdíl od něj viděl spoustu podobných a lepších filmů, i přesto nebo právě proto je to moc prima hra ... pro mě mnohem uvolněnější, než tady tolikrát zmiňované přepjaté Oko dravce ()

Kalper

Koukatelný thriller. Zápletku sice prokouknete v prvních minutách filmu, ale děj celkem odsýpá a tak se i přes občasnou tupost příběhu nebudete úplně nudit. ()

Paity

Řekněme na začátku zajímavě vyhlížející thriller a prvky akce se mění postupně v cosi podivného, kdy už koukáte na hodinky a chcete konec. ()

lucijelucije

Velký problém jako u The Happenning, dobrý start, super nápad, ale ta pointa zabíjí. Od půlky filmu začne jedna velká nuda, a ten závěr je teda ubohý. Tvůrci si vůbec nepohráli celkem s dobrým námětem. Nastal velký spád s neúprosným tempem. ()

El_Rabbit

Nenarocna akcni zabava, ktera ma slusnej spad a neni uplne stupidni. Skoda jen, ze se az tak moc podoba oku dravce, jak uz tu bylo zmineno. ()

22matelko

Scénár dobrý len škoda že okopírovaný z filmu oko dravca. Akurát že tam pridaly mobil. Aspoň keby to trocha lepšie spravcovali. Ale v celku docela sa to dalo. ()