Thriller určený divákom, pre ktorých bol Da Vinciho kód iba začiatkom. Mladá archeologička pátra po skrytých tajomstvách templárskych rytierov... Keď sa Mira Sorvinová ako manhattanská archeologička Tess Chaykinová stane svedkyňou krádeže podivného predmetu z Metropolitného múzea, ktorý ulúpia štyria muži na koňoch odetí v brnení templárskych rytierov a ozbrojení mečmi, jej život sa obráti hore nohami. Nasledujúce udalosti ju spolu so špeciálnym agentom FBI Seanom Daleym zavedú na fantastickú a dobrodružnú cestu, precestujú Turecko i Grécko a na záver príde k šokujúcemu odhaleniu vo Vatikáne... (oficiální text distributora)

cachanell odpad!

Hrůza. Už prvotní scéna, kdy neohrožená dívka na 10 cm vysokých podpatcích zahanbí všechny přítomné muže v muzeu a při loupeži popadne berli, skočí na koně a žene se parkem, kde při pravém rytířském souboji porazí templáře. No, to opravdu není ani v komiksech... Divoké, hloupé , příšerné .... Ale ty prvotní botičky byly opravdu krásné :-))) ()

len.tilka

Ze začátku mě to hrozně chytlo, vypadalo to vtipně, dobrodružně, akčně i trhle zároveň. Bohužel to pak přešlo. Některé scény byly hodně vydařené a záběry do minulosti zajímavé, ale podle mě je to až zbytečně dlouhé. Ten konec by se také možná dal udělat trochu lépe. ()

PORTER44 odpad!

Neskutečně dlouhá a nudná kravina.Pořád samé kecání o ničem žádné zajímavé efekty nudní herci v hrozné režii. ()

andy60

Vyčetl bych hlavně nevyrovnanost celého díla. Povedené scény se střídají s hloupými a tak to jde stále dokola. Ještě, že jsou oba díly na jednom DVD, platit za toto dvakrát by se mně nechtělo. ()

Jirkacek

Snímek Poslední templář mne ke shlédnutí nalákal především samotným námětem, vyplývajícím z názvu tohoto TV filmu z roku 2009. Templáři a jejich řád mne odedávna fascinovali a jelikož mnoho filmů o nich natočeno zatím nebylo, musel jsem vzít zavděk tímto dvojdílným počinem režiséra Paola Barzmana. Neodradilo mne ani nízké hodnocení zde na ČSFD, i když musím přiznat, že odpovídá kvalitě snímku. Skoro celých 180 minut jsem trpěl a velice často se nudil při zbytečných dialozích, které se daly zkrátit na polovinu a film by získal na lepší dynamičnosti a byl by určitě zajímavější. Děj tak plynul velmi pomalu, asi jako když hlemýžď běží po přechodu pro šneky na druhou stranu hmyzí silnice. Vlastě jsem zaznamenal pouze čtyři zajímavé situace - první hned na začátku, kdy do muzea v New Yorku přijeli čtyři muži na koních v dresu templářských rytířů a ukradli pár artefaktů z výstavy vatikánských depozitářů. Svědkem byla Mira Sorvinová jako archeoložka Tess Chaykinová, která se stal ústřední postavou snímku a také hrdinkou, když dokázala lupiče částečně zdržet. Po tomto incidentu se pustila do pátrání po důvodech, o co vlastně mužům na koních šlo a ono to bylo docela zajímavé a tak jsem zaznamenal druhou zajímavou situaci. V pátrání jí nezištně pomáhal agent FBI Sean Daley, který s ní v druhé části odjel do pouště v Turecko, kde hledali ztracené město, v němž měli templáři ukrýt velkou cennost, která byl je snad mohla zavést k pokladu rytířského řádu. Když město konečně po povinném milostném románku objevili, zapsal jsem třetí zajímavou část a pak byla zase nuda. A to až do konce, kdy došlo i na filozofování o důležitosti víry a o tom, zda křesťané ve Vatikánu náhodou nelhali ve své pravdě o Bohu. Tím bych výčet jinak důležitých pasáží uzavřel, z čehož vyplývá, že to byla opravdu velká nuda. Navíc herci byli příšerní a nezachránil je ani slavný Omar Sharif. Film mi připadal jako zkomolenina amerických Lovců pokladů, Indiana Jonese a Lary Croft, akorát to bylo bez vtipu, spádu, nápadosti a kvalitními herci. Tvůrce neomlouvá ani to, že film nešel do kin a proto ode mne Poslední templář dostal pouze dvě templářské hvězdy **. ()