Thriller určený divákom, pre ktorých bol Da Vinciho kód iba začiatkom. Mladá archeologička pátra po skrytých tajomstvách templárskych rytierov... Keď sa Mira Sorvinová ako manhattanská archeologička Tess Chaykinová stane svedkyňou krádeže podivného predmetu z Metropolitného múzea, ktorý ulúpia štyria muži na koňoch odetí v brnení templárskych rytierov a ozbrojení mečmi, jej život sa obráti hore nohami. Nasledujúce udalosti ju spolu so špeciálnym agentom FBI Seanom Daleym zavedú na fantastickú a dobrodružnú cestu, precestujú Turecko i Grécko a na záver príde k šokujúcemu odhaleniu vo Vatikáne... (oficiální text distributora)

animaxis

Dokoukal jsem to,ale jen díky tomu,že jsem se těšil jak se dostanou k těm tajemstvím.Jinak je to prostě TV film a ničím vás moc nezaujme. ()

Muse

Knížka byla sice trochu brak, ale mně se líbila, byla čtivá a téma mě zaujalo. To se bohužel o filmovém zpracování říci nedá... Nelíbí, nebaví. ()

anli

Televizni film natoceny podle prvniho romanu Raymonda Khouryho.ktery se castecne odehrava ve 13.stoleti a castecne v soucasnosti.Vicemene jde o dobrodruzny thriller opredeny mystikou Templaru.Knih i filmu na podobne tema vzniklo po"DaVinciho kodu"velmi slusne mnozstvi.Proste proto,ze lidi tajemna mystika zase zacla zajimat."Posledni templar"jako kniha je vyborne napsana a velmi ctiva-postavy jsou zive,dej bohaty a minulost zahadna,stejne jako motivy nekolika postav,ktere se objasni az na konci pribehu.Film-jako vetsinou-se od predlohy odklani,misty mene,misty vice.Nekdy to moc nevadi,ale v nekolika pripadech to trochu"zataha za logiku" a divak,ktery necetl knihu zaktrouti hlavou.Jinak je ale scenar vcelku slusny a rezie pomerne pecliva.Mira Sorvino nam pomalu starne a role archeolozky ji opravdu sedi.I ostatni herci jsou dobri a udrzi film v malinko nadprumernem celku.Beru v uvahu,ze jde o film televizni,s mnohem mensim rozpoctem a moznostmi,nez klasicky film pro kina a davam slusnych 55%. ()

majxik

Poměrně laciný film, který nemá nijaký spád, pocitově z toho člověk cítí že je to pokus o dosažení kombinace šifry mistra leonarda a national treasure, ale bohužel nesehá jim to ani po podrážky. Je tu dosti nelogičností nad kterýma se prostě zastavíte ať chcete nebo ne, a to u takovéhleho typu filmu se nesmí stát. Ten vás musí donutit se nad tim zapřemýšlet a říci si "Vždyť na tom něco je." a né jako u tohoto filmu "Hmm, tady mi něco nesedí, když se za nima propadl strop na planině, jakto že okolo není vidět nikde ta obrovská planina?" nebo "Když ukryli tu zprávu do potapějící se lodi, jak mohli templáři v kroužkové zbroji někam doplavat". No abych to zkrátil, nic jsem nečekal a i tak jsem byl zklamaný. Ale přesto něco málo na tom bylo, takže uplný odpad to není. ()

lennyd

New York žije velkou událostí - začíná zde velká výstava Vatikánských artefaktů. Náhle je však poklidný průběh výstavy narušen čtyřmi zloději v převleku za templářské rytíře, kteří většinu artefaktů zcizí, ale archeoložce Tess Chaykinové se podaří jednoho z nich zadržet. Pátráním Tess zjišťuje, že celá krádež byla jen záminkou, a to jediné, o co zlodějům šlo, byl tajemný dekodér. Nebylo by pomoci něj možné rozšifrovat některé dávné templářské texty ? ... Nekriticky přiznávám, že téma, kterým se film zabývá - totiž templářská tématika a vše co se toho týká - mi učarovala, a nevadí mi jakékoliv "sprznění" kterých se literární či filmoví tvůrci dopouštějí. Stejně je tomu i s tímto miniseriálkem - z pohledu filmového fanouška bych musel film totálně odepsat (už úvodní scéna kdy Tess šlohne newyorkskému policistovi koně, a pomocí papežské berly sejme jednoho ze zloduchů leccos naznačuje), nicméně pátrání po bájném templářském dokumentu mi natolik učarovalo, že nemohu dát méně než 3*. ()

honz odpad!

Tak to byla vážně síla! Skutečně velmi "poučné". Například to, že byl v roce 1291 dobyt muslimy přístav Jeruzalém?!!! No, asi máme chyby v učebnicích dějepisu i zeměpisu. A ta hlavní hrdinka? Škoda, že ji k dovršení všeho nehrál spíš Bruce Willis nebo Mel Gibson. ()

Ravi

No, podle mě tragicky špatně natočený film. Pravdou je, že ani předloha mě z křesla nezvedla, takže filmové zpracování mohlo buď dopadnout skvěle, nebo takto. Je to paradoxně právě příběh, co drží film nad vodou, ale to je zatraceně málo. Poslední templář pro čtenáře předlohy důrazně nedoporučuji. Jinak si přihoďte hvězdu. Ode mě 30% = 1+/5 ()

Roseinka odpad!

Hrůza! Hrůza! Hrůza! Takhle zmrvit úžasnou knížku... no comment... Obsazení, režie = příšerný!!! Kdyby tu bylo ještě něco horšího než odpad, tak to dám! ()

Ev.D.

Jak už bylo mnohokrát řečeno kniha je vážně skvělá ,ale z filmu jsem bylo hodně zklamaná. Z Tohohle více než dobře vyhovujícího témata by se dal udělat opravdu vynikající velkofilm. Uplně mě štvalo co všechno ve filmu ošidili a taky ,že se tu našlo pár nesrovnalostí. Závěr knihy byl o mnoho lépe zakončen a v rolích bych si taky dokázala představit úplně jiné tváře. Pokud se někdo rozhodně vytvořit remake opravdu podle knihy tak by to bylo super ,protože tahle kniha si to zaslouží.. ()

Ironfood

Další z filmů snažících se něco vytěžit z popularity Indiana Jonese, Šifry mistra Leonarda, templářů a tak vůbec. Na televizní záležitost je to celkem snesitelné, nic mě tam příliš neodpuzovalo (teda krom toho policisty) ani nepohoršovalo. Mira Sorvino sice nenaplňuje mé představy archeoložky alá Indy, ale celkem dobře se na ni kouká. Každopádně mi přišlo zbytečné rozdělovat to na dvě části. Zas tak napínavé, aby si člověk udělal čas i na druhý díl, to fakt není (takže jsem pochopitelně viděl jen ten první:-)). Navíc si myslím, že by se to jednoho filmu klidně vešlo a bylo by to aspoň svižnější. ()

Merv

A toto že má byť nástupca Da Vinciho kódu? Chaotickejší film som už dlho nevidel. Nielen že od prvej polhodiny divák prestáva mať obraz o tom čo sa vlastne deje, ale začína byť desivo nudný. A to nehovorím o druhej časti kde sa to všetko začína zdvojnásobovať. ()

hunterN

Tak tohle se nepovedlo. Četl jsem románovou předlohu Raymonda Khouryho, užil jsem si ji a musím říct, že dle mého předčila i Brownovu Šifru mistra Leonarda. Román je to velice čtivý a když už, zasloužil by si kvalitnější a filmové zpracování. Televizní adaptace, namísto fimového ztvárnění, + nerespektování literární předlohy a nepřesvědčivé herecké "výkony" jsou faktory, které Poslednímu templáři velice uškodily. Rád bych jsem dal alespoň 3 hvězdičky, ale to nejde. Za přidané scény, které něměly s románem nic společného a naopak vypuštění několika, které drží příběh pokupě a celkově za mizerné zpracování jsou 2 maximum. Je mi líto. ()

patrikus

Tuhle televizní záležitost má ráda moje matka, ale já si nemyslím, že by to bylo moc povedené. Kdyby to dělali Evropani, určitě by to dopadlo lépe, alespoň po té scenáristické stránce... ()

Bathoryčka

Thriller určený divákom, pre ktorých bol Da Vinciho kód iba začiatkom -> jestli má být tohle pokráčování Šifry mistra Leonarda, tak by to mělo aspoň mít i stejnou úroveň jako měla Šifra. Je to koukatelné, chvílema vtipné, ale určitě to mohlo dopadnout i líp... ()

Lionheart

Kdyby se to zkrá¨tilo na polovinu, bylo by to mnohem lepší. Ten zdlouhavý, nudný, stupidní, doslovný a náboženský konec to naprosto zazdil. ()

Murphy722 odpad!

Nu knížku jsem četl. Jak se tvrdí prý Bezpetržel (Bestseller)!! Nu podle mého skutečně dobrá myšlenka, ale ten konec se mi v knize nezdál a nějak mě nenaplnil jako čtenáře. Nuže přejděme k tomuto "opusu". Po první scéně v muzeu jsem vypnul televizi.....Goodbye The End!!!! ()

Blue.Shark

Hledání pokladů mám rád a proto se mi Poslední Templář celkem líbil. Neřeším, jestli se odkazy na historii zakládaly na pravdě a vlastně mě to ani nezajímá. Důležité je, že film to dokázal využít ve svůj prospěch. Ústřední dvojice mi byla velice sympatická (Mira Sorvino o poznání více :) ) a líbilo se mi takové to klasické konverzační popichování. No a protože neuznávám jakékoliv náboženství, škodolibě jsem se těšil na jeho destrukci :)) Nestalo se, ale to nevadí. Tenhle film nenadchne, ale ani neurazí...a to je na TV produkci docela dobrý výsledek, ne? ()